Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kłusownictwo

kłusownictwo

nielegalne wchodzenie w posiadanie zwierzyny.

Kłusownictwo jest nielegalnym procederem, który polega na wchodzeniu w posiadanie zwierzyny bez odpowiednich pozwoleń lub zezwoleń. Jest to często postrzegane jako forma przestępstwa, ponieważ może być szkodliwe dla środowiska i zasobów naturalnych. Kłusownicy często używają nielegalnych metod polowania, takich jak używanie nielegalnych broni lub amunicji, polowanie w godzinach nocnych lub w miejscach, gdzie jest to zabronione, a także polowanie na zwierzęta chronione.

Kłusownictwo może mieć również negatywne skutki dla społeczeństwa. Kłusownicy mogą naruszać prawa innych myśliwych i łowców, którzy przestrzegają przepisów dotyczących polowań. Mogą również naruszać prawa do posiadania ziemi i własności innych osób. Kłusownictwo może również prowadzić do degradacji środowiska naturalnego i utraty zasobów naturalnych.

Kłusownictwo jest poważnym problemem w wielu krajach na całym świecie. W celu ograniczenia tego procederu wielu krajom udało się wprowadzić surowe przepisy dotyczące polowań i kar za ich naruszenia. W niektórych krajach istnieją również organizacje pozarządowe, które monitorują i walczą z kłusownictwem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kłusownictwo w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.

kociołek

dawna nazwa mosiężnej części łuski naboju śrutowego.

knieja

duży obszar lasu bogaty w zwierzynę.

kosacz

stary cietrzew.

kocierz pieleszna

gniazdo lęgowe rysia.

karnal

inaczej kaptur.

kaczor

samiec dzikiej kaczki.

klapanie

pierwsza zwrotka pieśni głuszca (zob. pieśń głuszca).

krakwa, krakwa (Anas strepera L.)

ptak z rzędu blaszkodziobych, należący do kaczek właściwych. Długość ciała 49-51 cm, rozpiętość skrzydeł 82-85 cm, ciężar ciała około 0,5 kg. Samiec w upierzeniu godowym jest (...)

kszyk, bekas kszyk, baranek, kszyk, bekas kszyk, baranek (Capella gallinago L.)

ptak z rodziny brodźców. Jest nieco większy od szpaka, posiada długi dziób, skrajne sterówki rudoszare, brunatno pręgowane, brzuch biały. Po zerwaniu się z ziemi wydaje głos. Podczas lotu (...)