Definicja hasła: kwiczenie
- kwiczenie
głos wydawany przez warchlaki.
Kwiczenie jest głosem wydawanym przez warchlaki, który jest szczególnie charakterystyczny dla tego gatunku ptaków. Jest to dźwięk podobny do śpiewu, który można usłyszeć w porze nocnej lub wczesnym rankiem. Kwiczenie jest zazwyczaj wydawane przez samca, aby zaznaczyć swoje terytorium i zaprosić samicę do godowania. Dźwięk ten może być również wydawany przez samicę, aby ostrzec inne ptaki o obecności drapieżnika lub po prostu poinformować inne ptaki o swojej obecności.
Kwiczenie jest bardzo charakterystycznym dźwiękiem, który można usłyszeć na odległość nawet kilku kilometrów. Jest to bardzo donośny dźwięk, który może być słyszany przez ludzi i inne ptaki. Kwiczenie jest również bardzo charakterystyczne dla warchlaka, ponieważ jest to jeden z niewielu ptaków, które mają taki głos.
Kwiczenie jest również uważane za oznakę radości i szczęścia. Wielu myśliwych uważa, że słuchanie tego dźwięku ma pozytywny wpływ na ich samopoczucie i pomaga im się zrelaksować. Dlatego też czasami myśliwi starają się wywołać ten dźwięk poprzez odgłosy na swoich instrumentach lub specjalnie skonstruowanych urządzeniach.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwiczenie w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- kulka
haczyk drewniany lub metalowy (niekiedy rogowy) służący do szybkiego patroszenia ptactwa (ważne w lecie podczas upałów).
- kotna
samica sarny, muflona, kozicy, rysia, zająca, królika, która nosi płód.
- kuraki, grzebiące, kuraki, grzebiące (Galliformes)
rząd ptaków obejmujący ok. 240 gatunków, przeważnie leśnych. W Polsce ze zwierząt łownych do kuraków należą: z rodziny głuszców - głuszec, cietrzew, jarząbek oraz z rodziny (...)
- karma
pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, (...)
- kobylarz
stary, bardzo duży wilk.
- kłaść
o myśliwym: celnym strzałem ubić zwierza.
- kiszonka
karma dla zwierzyny konserwowana przez kiszenie masy roślinnej. Do przygotowania używa się te rośliny, które zwierzyna chętnie zjada w stanie zielonym, a więc: młode pędy, liście drzew i (...)
- kryteria odstrzału jeleni
podział byków na klasy wiekowe:
klasa I - 1-4 poroże (do 5 roku życia),
klasa II - 5-9 poroże (6-10 roku życia),
klasa III - 10 poroże i starsze (od 11 roku życia),
(...)
- kotlina, kotlina, kotowina
małe zagłębienie w ziemi, stanowiące w okresie bezśnieżnym legowisko zająca.