Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwiel

kwiel

gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego

Kwiel to narzędzie, które służy do przywabiania ptaka łowczego. Jest to rodzaj gwizdka, który wydaje dźwięki o różnych tonach i częstotliwościach. Może być wykonany z różnych materiałów, takich jak drewno, metal lub plastik. Gwizdek może być wyposażony w specjalne ustniki, które pozwalają na uzyskanie różnych dźwięków.

Kwiel jest bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych. Pozwala im na przyciągnięcie ptaka łowczego do określonego miejsca. Dzięki temu myśliwy może łatwo zlokalizować i złapać swoją ofiarę. Kwiel jest również używany do treningu ptaków łowczych, aby nauczyć je wykonywać określone polecenia.

Korzystanie z kwielu wymaga odpowiedniej wprawy i umiejętności. Myśliwy musi wiedzieć, jak ustawić gwizdek i jak go ustawić, aby osiągnąć pożądany efekt. Musi również wiedzieć, jak odpowiednio manipulować gwizdkiem, aby osiągnąć pożądany efekt. Wszystkie te czynniki sprawiają, że korzystanie z kwielu może być trudne dla początkujących myśliwych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwiel w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

klapanie

pierwsza zwrotka pieśni głuszca (zob. pieśń głuszca).

kita

ogon lisa i wiewiórki.

koło łowieckie

podstawowa komórka organizacyjna PZŁ. Zrzesza myśliwych członków PZŁ i dzierżawi obwód łowiecki, na którym prowadzi gospodarkę łowiecką. Koło łowieckie liczy przeważnie od 15 do 30 (...)

klatka szczeblasta

pomieszczenie wykonane z prętów drewnianych i umieszczone na polu, służące do trzymania ptaków myśliwskich.

konkursy psów myśliwskich

imprezy mające na celu sprawdzenie umiejętności psa myśliwskiego. Organizuje się konkursy specjalistyczne, np. norowców, ogarów, spanieli itp. oraz jesienne konkursy psa wszechstronnego, (...)

kaliber

średnica lufy broni palnej. Dla broni gwintowanej podawany jest w milimetrach lub w calach (np. 7 mm lub 30 06). Kaliber broni śrutowej określa się liczbą kul ołowianych wielkości średnicy (...)

kureń, kureń, budan

poleska nazwa szałasu myśliwskiego z desek, częściowo przysypanego ziemią.

kaczka hełmiasta, kaczka hełmiasta (Netta rufina Pall)

nieliczny w Polsce gatunek kaczki należącej do grążyc. Sporadycznie występuje na Mazurach, częściej spotykana na przelotach.

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.

kwiel

gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego