Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwiel

kwiel

gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego

Kwiel to specjalny gwizdek używany do przywoływania ptaków łowczych. Jest to narzędzie wydające dźwięki o różnych tonach i częstotliwościach, które mają za zadanie przyciągnąć ptaka łowczego do określonego miejsca. Kwiele mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal lub plastik, a niektóre posiadają specjalne ustniki umożliwiające uzyskanie różnorodnych dźwięków.

W praktyce, kwiel jest bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych, bowiem umożliwia im przyciągnięcie ptaka łowczego w wybrane miejsce, ułatwiając w ten sposób polowanie. Ponadto, kwiel może być również wykorzystywany do treningu ptaków łowczych, ucząc je wykonywania określonych poleceń.

Jednak korzystanie z kwielu wymaga odpowiedniej wprawy i umiejętności ze strony myśliwego – konieczna jest umiejętność właściwej manipulacji gwizdkiem oraz regulacji dźwięku w celu uzyskania pożądanego efektu. W związku z tym korzystanie z kwielu może stanowić pewne wyzwanie dla początkujących myśliwych i wymagać pewnej praktyki i cierpliwości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwiel w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kaczkarnia

ośrodek sztucznej hodowli dzikich kaczek.

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.

kufa

pysk psa myśliwskiego.

kotłowy

dawniej członek służby książęcej, zajmujący się żywieniem psów myśliwskich.

kara myśliwska

ukaranie myśliwego za wykroczenie przeciwko przepisom łowieckim, jak również przeciwko etyce, czy nawet językowi łowieckiemu.

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.

kwilić

o ptakach drapieżnych: wydawać głos.

kąpać się

o dzikach, jeleniach, łosiach: tarzać się w kałużach lub błocie.

kandelabrowa korona

zob. korona.

krechtanie

głos wydawany przez głuszce podczas zapadów.