Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwiel

kwiel

gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego

Kwiel to specjalny gwizdek używany do przywoływania ptaków łowczych. Jest to narzędzie wydające dźwięki o różnych tonach i częstotliwościach, które mają za zadanie przyciągnąć ptaka łowczego do określonego miejsca. Kwiele mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal lub plastik, a niektóre posiadają specjalne ustniki umożliwiające uzyskanie różnorodnych dźwięków.

W praktyce, kwiel jest bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych, bowiem umożliwia im przyciągnięcie ptaka łowczego w wybrane miejsce, ułatwiając w ten sposób polowanie. Ponadto, kwiel może być również wykorzystywany do treningu ptaków łowczych, ucząc je wykonywania określonych poleceń.

Jednak korzystanie z kwielu wymaga odpowiedniej wprawy i umiejętności ze strony myśliwego – konieczna jest umiejętność właściwej manipulacji gwizdkiem oraz regulacji dźwięku w celu uzyskania pożądanego efektu. W związku z tym korzystanie z kwielu może stanowić pewne wyzwanie dla początkujących myśliwych i wymagać pewnej praktyki i cierpliwości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwiel w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kaczor

samiec dzikiej kaczki.

kożuch

futro zająca lub muflona.

krektun

młody jednoroczny głuszec, nie biorący czynnego udziału w tokowisku.

klangor

jednostajny głos żurawi.

kwiel

gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego

kozioł, rogacz

samiec samy.

kołatka, kołatka, klekotka

przyrząd służący naganiaczowi do klekotania w czasie naganiania zwierzyny.

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.

kapiszonówka, kapiszonówka, pistonówka

odprzodowa broń palna z zamkiem kapiszonowym, złożonym z kominka, czyli rurki doprowadzającej ogień do prochu znajdującego się w komorze lufy, i kurka sprężynowego z mechanizmem spustowym. (...)

kwilić

o ptakach drapieżnych: wydawać głos.