Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwiel

kwiel

gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego

Kwiel to narzędzie, które służy do przywabiania ptaka łowczego. Jest to rodzaj gwizdka, który wydaje dźwięki o różnych tonach i częstotliwościach. Może być wykonany z różnych materiałów, takich jak drewno, metal lub plastik. Gwizdek może być wyposażony w specjalne ustniki, które pozwalają na uzyskanie różnych dźwięków.

Kwiel jest bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych. Pozwala im na przyciągnięcie ptaka łowczego do określonego miejsca. Dzięki temu myśliwy może łatwo zlokalizować i złapać swoją ofiarę. Kwiel jest również używany do treningu ptaków łowczych, aby nauczyć je wykonywać określone polecenia.

Korzystanie z kwielu wymaga odpowiedniej wprawy i umiejętności. Myśliwy musi wiedzieć, jak ustawić gwizdek i jak go ustawić, aby osiągnąć pożądany efekt. Musi również wiedzieć, jak odpowiednio manipulować gwizdkiem, aby osiągnąć pożądany efekt. Wszystkie te czynniki sprawiają, że korzystanie z kwielu może być trudne dla początkujących myśliwych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwiel w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.

kniazić

o zającu: wydawać głos przerażenia podobny do płaczu dziecka.

koziołek

młody kozioł.

kłusownik

człowiek uprawiający kłusownictwo.

kotłowy

dawniej członek służby książęcej, zajmujący się żywieniem psów myśliwskich.

kosz jastrzębi

samołówka do chwytania żywcem drapieżników skrzydlatych stosowana w sokolnictwie.

kantak

pazur na tylnym palcu ptaka drapieżnego.

kaczki

nazwa obejmująca szereg gatunków z rzędu blaszkodziobych. Dzielimy je na kaczki właściwe, czyli pływające, oraz grążyce.

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

krzyżówka, krzyżówka (Anas platyrhyn- chos L.)

największa i najpospolitsza z kaczek występujących w naszym kraju, należąca do kaczek właściwych. Kaczor w szacie godowej ma głowę czarno- zieloną z białą obrączką na szyi, (...)