Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kynologia myśliwska

kynologia myśliwska

nauka o psach myśliwskich. Zajmuje się biologią, rozwojem, pochodzeniem, hodowlą, układaniem i użytkowaniem psa myśliwskiego.

Kynologia myśliwska jest dziedziną wiedzy, która zajmuje się psami myśliwskimi. Jest to nauka o psach, które są używane do polowania. Zajmuje się ona biologią, rozwojem, pochodzeniem, hodowlą, układaniem i użytkowaniem psa myśliwskiego. Kynologia myśliwska obejmuje również zrozumienie zachowań psów myśliwskich i ich wpływu na łowiectwo.

Kynologia myśliwska ma długą historię. Psy były używane do polowania już od starożytności. W starożytnym Egipcie psy były używane do polowania na lisy i inne zwierzęta. W starożytnej Grecji psy były używane do polowania na dziki i inne duże zwierzęta. W średniowieczu psy były używane do polowania na jelenie i inne duże zwierzęta.

Kynologia myśliwska jest ważna dla łowiectwa, ponieważ psy są ważnym narzędziem w tej dziedzinie. Psy są w stanie wykryć zapachy zwierząt, które są niewidoczne dla ludzi, a także mogą pomóc w odnalezieniu ofiary po jej upolowaniu. Psy są również w stanie ostrzegać myśliwych o nadchodzących niebezpieczeństwach lub innych niebezpiecznych sytuacjach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kynologia myśliwska w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

koziołek aportowy

drewniany wałek cieńszy w środku, służący do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich.

kusza myśliwska

ręczna broń miotająca, strzeląjąca bełtami. Składa się z masywnego łuku wykonanego zazwyczaj z rogu lub stali, rzadziej z drewna, przymocowanego poprzecznie do łoża z kolbą, (...)

kufa

pysk psa myśliwskiego.

kocierz pieleszna

gniazdo lęgowe rysia.

kapelusznik

staropolskie określenie bardzo starego odyńca.

krajce

brzegi dzioba jastrzębia.

korkowanie, korkowanie, dźwięk główny, glokanie, klaskanie

trzecia zwrotka pieśni głuszca.

krzyżówka, krzyżówka (Anas platyrhyn- chos L.)

największa i najpospolitsza z kaczek występujących w naszym kraju, należąca do kaczek właściwych. Kaczor w szacie godowej ma głowę czarno- zieloną z białą obrączką na szyi, (...)

kapa

inaczej kaptur.

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.