Definicja hasła: kynologia myśliwska
- kynologia myśliwska
nauka o psach myśliwskich. Zajmuje się biologią, rozwojem, pochodzeniem, hodowlą, układaniem i użytkowaniem psa myśliwskiego.
Kynologia myśliwska jest dziedziną wiedzy, która zajmuje się psami myśliwskimi. Jest to nauka o psach, które są używane do polowania. Zajmuje się ona biologią, rozwojem, pochodzeniem, hodowlą, układaniem i użytkowaniem psa myśliwskiego. Kynologia myśliwska obejmuje również zrozumienie zachowań psów myśliwskich i ich wpływu na łowiectwo.
Kynologia myśliwska ma długą historię. Psy były używane do polowania już od starożytności. W starożytnym Egipcie psy były używane do polowania na lisy i inne zwierzęta. W starożytnej Grecji psy były używane do polowania na dziki i inne duże zwierzęta. W średniowieczu psy były używane do polowania na jelenie i inne duże zwierzęta.
Kynologia myśliwska jest ważna dla łowiectwa, ponieważ psy są ważnym narzędziem w tej dziedzinie. Psy są w stanie wykryć zapachy zwierząt, które są niewidoczne dla ludzi, a także mogą pomóc w odnalezieniu ofiary po jej upolowaniu. Psy są również w stanie ostrzegać myśliwych o nadchodzących niebezpieczeństwach lub innych niebezpiecznych sytuacjach.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kynologia myśliwska w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- koziołek aportowy
drewniany wałek cieńszy w środku, służący do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich.
- kusza myśliwska
ręczna broń miotająca, strzeląjąca bełtami. Składa się z masywnego łuku wykonanego zazwyczaj z rogu lub stali, rzadziej z drewna, przymocowanego poprzecznie do łoża z kolbą, (...)
- kufa
pysk psa myśliwskiego.
- kocierz pieleszna
gniazdo lęgowe rysia.
- kapelusznik
staropolskie określenie bardzo starego odyńca.
- krajce
brzegi dzioba jastrzębia.
- korkowanie, korkowanie, dźwięk główny, glokanie, klaskanie
trzecia zwrotka pieśni głuszca.
- krzyżówka, krzyżówka (Anas platyrhyn- chos L.)
największa i najpospolitsza z kaczek występujących w naszym kraju, należąca do kaczek właściwych. Kaczor w szacie godowej ma głowę czarno- zieloną z białą obrączką na szyi, (...)
- kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)
ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.