Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kipieć

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.

Kipieć to technika łowiecka, która polega na sadzeniu zająca na oślep. Jest to jedna z najstarszych technik łowieckich, która wykorzystuje naturalne instynkty zwierzęcia do ucieczki. Technika ta polega na tym, że myśliwy wystrzeliwuje strzałkę lub kulę w powietrze, a zając ucieka w przeciwnym kierunku. Technika ta jest szczególnie skuteczna w miesiącach letnich, gdy zające są bardziej aktywne i łatwiej je wypatrzyć.

Kipieć jest często stosowany przez myśliwych, którzy chcą polować na zające bez użycia psów. Jest to szczególnie przydatne dla myśliwych, którzy nie mają dostępu do psów lub nie chcą ich używać. Technika ta jest również stosowana w sytuacjach, gdy myśliwy chce polować na zająca bez spłoszenia innych zwierząt.

Kipieć jest techniką łowiecką, która wymaga dużej precyzji i cierpliwości od myśliwego. Myśliwy musi być bardzo cicho i skupiony, aby mógł skutecznie wypatrzyć i strzelić do zająca. Ponadto musi on mieć dobrze dopasowaną broń i amunicję oraz umiejętności celowania, aby mógł skutecznie trafić cel.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kipieć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kwiel

gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego

krykucha

kaczka krzyżówka wyhodowana w niewoli, służąca do wabienia kaczorów podczas wiosennych godów. Wypuszczona na wodę w pobliżu stanowiska myśliwego przywabia kaczory.

kłuć

ugodzić zwierza oszczepem lub kordelasem.

koziołek aportowy

drewniany wałek cieńszy w środku, służący do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich.

kociołek

dawna nazwa mosiężnej części łuski naboju śrutowego.

karma

pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, (...)

kaczor

samiec dzikiej kaczki.

krogulec, krogulec (Accipiter nisus L.)

ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych, podobny do jastrzębia gołębiarza lecz mniejszy, występuje na terenie całego kraju. Czasami używany w sokolnictwie. Objęty ochroną (...)

kreślić

o głuszcach, cietrzewiach i dropiach: chodzić podczas toków po ziemi lub śniegu, kreśląc rozpostartymi skrzydłami i ogonem charakterystyczne bruzdy.

kocić się

o samicach rysia, sarny, muflona, kozicy, zająca i królika: wydawać potomstwo na świat.