Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kipieć

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.

Kipieć to technika łowiecka, która polega na sadzeniu zająca na oślep. Jest to jedna z najstarszych technik łowieckich, która wykorzystuje naturalne instynkty zwierzęcia do ucieczki. Technika ta polega na tym, że myśliwy wystrzeliwuje strzałkę lub kulę w powietrze, a zając ucieka w przeciwnym kierunku. Technika ta jest szczególnie skuteczna w miesiącach letnich, gdy zające są bardziej aktywne i łatwiej je wypatrzyć.

Kipieć jest często stosowany przez myśliwych, którzy chcą polować na zające bez użycia psów. Jest to szczególnie przydatne dla myśliwych, którzy nie mają dostępu do psów lub nie chcą ich używać. Technika ta jest również stosowana w sytuacjach, gdy myśliwy chce polować na zająca bez spłoszenia innych zwierząt.

Kipieć jest techniką łowiecką, która wymaga dużej precyzji i cierpliwości od myśliwego. Myśliwy musi być bardzo cicho i skupiony, aby mógł skutecznie wypatrzyć i strzelić do zająca. Ponadto musi on mieć dobrze dopasowaną broń i amunicję oraz umiejętności celowania, aby mógł skutecznie trafić cel.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kipieć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kocierz pieleszna

gniazdo lęgowe rysia.

krechtanie

głos wydawany przez głuszce podczas zapadów.

kocioł

sposób polowania na zające, polegający na otaczaniu terenu przez myśliwych rozdzielanych naganiaczami. Następnie myśliwi (wraz z naganiaczami) posuwają się koncentrycznie do środka (...)

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.

kabłąk

osłona spustu (spustów) w broni myśliwskiej.

kopyra

gwarowa nazwa zająca.

klekotka

inaczej kołatka.

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.

klekotać

kołatać kołatkami podczas polowania z naganką.

klacz

1) szyk lotu niektórych ptaków wędrownych, np. gęsi, żurawi;
2) dźwignia otwierająca broń łamaną;
3) przyrząd służący do wyciągania łusek z broni śrutowej (jeżeli nie (...)