Definicja hasła: kreślić
- kreślić
o głuszcach, cietrzewiach i dropiach: chodzić podczas toków po ziemi lub śniegu, kreśląc rozpostartymi skrzydłami i ogonem charakterystyczne bruzdy.
Kreślenie, będące techniką polowania stosowaną przez głuszce, cietrzewie i dropie, polega na chodzeniu po ziemi lub śniegu, kreśląc rozpostartymi skrzydłami i ogonem charakterystyczne bruzdy. Ta metoda wywołuje reakcję ofiary, która wystrasza się i ucieka. Głuszce są znane z umiejętności wykorzystywania swoich skrzydeł do tworzenia bruzd na podłożu, co ułatwia im śledzenie i dopadanie uciekających zwierząt. Cietrzewie również posługują się tą techniką polowania, wykorzystując swoją szybkość i zwinność do zdobywania pokarmu. Podobnie jak głuszce, cietrzewie są w stanie stworzyć charakterystyczne ślady na ziemi lub śniegu. Dropie natomiast dysponują dużymi skrzydłami, co pozwala im na szybką reakcję na ruch ofiary oraz bieg w pogoni za nią. Dzięki tej technice potrafią łatwo dopaść swoją zdobycz po jej ucieczce. Kreślenie jest zatem specyficznym zachowaniem polowym ptaków łownych, służącym do zdobywania pokarmu.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kreślić w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- kiść
1) pęk białych włosów na końcu ogona borsuka,
2) zakończenie ogona żubra.
- kita
ogon lisa i wiewiórki.
- kotna
samica sarny, muflona, kozicy, rysia, zająca, królika, która nosi płód.
- kwiczenie
głos wydawany przez warchlaki.
- koło łowieckie
podstawowa komórka organizacyjna PZŁ. Zrzesza myśliwych członków PZŁ i dzierżawi obwód łowiecki, na którym prowadzi gospodarkę łowiecką. Koło łowieckie liczy przeważnie od 15 do 30 (...)
- kopnięcie
uderzenie kolby broni myśliwskiej w ramię podczas strzału
- kurkówka
dawna broń myśliwska o zewnętrznych kurkach. Obecnie ponownie wyrabia się bogato zdobione nowoczesne kurkówki.
- kudłacz
gwarowa nazwa niedźwiedzia.
- kuropatwa, kuropatwa (Perdix perdix L.)
ptak z rzędu kuraków. Upierzenie samca szarobrązowe rdzawo poprzecznie pręgowane, spód ciała popielaty z ciemniejszymi kreskami oraz dużą brązową plamą w kształcie podkowy w dolnej (...)