Definicja hasła: kreślić
- kreślić
o głuszcach, cietrzewiach i dropiach: chodzić podczas toków po ziemi lub śniegu, kreśląc rozpostartymi skrzydłami i ogonem charakterystyczne bruzdy.
Kreślenie to technika polowania stosowana przez głuszce, cietrzewie i dropie. Polega ona na chodzeniu po ziemi lub śniegu, kreśląc rozpostartymi skrzydłami i ogonem charakterystyczne bruzdy. Jest to technika stosowana przez ptaki, aby wywołać reakcję ofiary, która wystraszy się i ucieknie.
Głuszce są jednym z najbardziej znanych ptaków myśliwskich, które stosują tę technikę. Głuszce są bardzo dobrze wyszkolone i potrafią wykorzystać swoje skrzydła do tworzenia charakterystycznych bruzd na ziemi lub śniegu. Gdy ofiara ucieka, głuszec może ją łatwo śledzić i dopaść.
Cietrzewie również stosują tę technikę polowania. Cietrzewie są mniejsze od głuszców i mają mniejsze skrzydła, ale potrafią również tworzyć charakterystyczne bruzdy na ziemi lub śniegu. Cietrzewie są bardzo szybkie i zwinne, dzięki czemu mogą łatwo dopaść ofiarę po jej ucieczce.
Dropie również stosują tę technikę polowania. Dropie mają duże skrzydła, które pozwalają im tworzyć szerokie bruzdy na ziemi lub śniegu. Dropie szybko reagują na ruch ofiary i potrafią jeszcze szybciej jechać niż głuszce czy cietrzewie, dzięki czemu mogą łatwo dopaść ofiarę po jej ucieczce.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kreślić w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- klacz
1) szyk lotu niektórych ptaków wędrownych, np. gęsi, żurawi;
2) dźwignia otwierająca broń łamaną;
3) przyrząd służący do wyciągania łusek z broni śrutowej (jeżeli nie (...)
- kaczka hełmiasta, kaczka hełmiasta (Netta rufina Pall)
nieliczny w Polsce gatunek kaczki należącej do grążyc. Sporadycznie występuje na Mazurach, częściej spotykana na przelotach.
- kogut
samiec niektórych ptaków, w tym wszystkich kuraków.
- kultura łowiecka
całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)
- kalibrownik
przyrząd służący do sprawdzania i korygowania kalibru naboi śrutowych.
- kolczykowanie
znakowanie zwierzyny specjalnymi znaczkami do celów naukowych.
- kojec
wydzielone miejsce, przeznaczone do wychowu szczeniąt psów myśliwskich.
- kominek
w strzelbach kapiszonowych rurka wkręcona do komory nabojowej, na którą nakładało się kapiszon. Doprowadzała ona ogień do prochu (zob. (...)
- kopno
legowisko zająca w śniegu.
- kryteria odstrzału jeleni
podział byków na klasy wiekowe:
klasa I - 1-4 poroże (do 5 roku życia),
klasa II - 5-9 poroże (6-10 roku życia),
klasa III - 10 poroże i starsze (od 11 roku życia),
(...)