Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kreślić

kreślić

o głuszcach, cietrzewiach i dropiach: chodzić podczas toków po ziemi lub śniegu, kreśląc rozpostartymi skrzydłami i ogonem charakterystyczne bruzdy.

Kreślenie to technika polowania stosowana przez głuszce, cietrzewie i dropie. Polega ona na chodzeniu po ziemi lub śniegu, kreśląc rozpostartymi skrzydłami i ogonem charakterystyczne bruzdy. Jest to technika stosowana przez ptaki, aby wywołać reakcję ofiary, która wystraszy się i ucieknie.

Głuszce są jednym z najbardziej znanych ptaków myśliwskich, które stosują tę technikę. Głuszce są bardzo dobrze wyszkolone i potrafią wykorzystać swoje skrzydła do tworzenia charakterystycznych bruzd na ziemi lub śniegu. Gdy ofiara ucieka, głuszec może ją łatwo śledzić i dopaść.

Cietrzewie również stosują tę technikę polowania. Cietrzewie są mniejsze od głuszców i mają mniejsze skrzydła, ale potrafią również tworzyć charakterystyczne bruzdy na ziemi lub śniegu. Cietrzewie są bardzo szybkie i zwinne, dzięki czemu mogą łatwo dopaść ofiarę po jej ucieczce.

Dropie również stosują tę technikę polowania. Dropie mają duże skrzydła, które pozwalają im tworzyć szerokie bruzdy na ziemi lub śniegu. Dropie szybko reagują na ruch ofiary i potrafią jeszcze szybciej jechać niż głuszce czy cietrzewie, dzięki czemu mogą łatwo dopaść ofiarę po jej ucieczce.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kreślić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kogut

samiec niektórych ptaków, w tym wszystkich kuraków.

kreślić

o głuszcach, cietrzewiach i dropiach: chodzić podczas toków po ziemi lub śniegu, kreśląc rozpostartymi skrzydłami i ogonem charakterystyczne bruzdy.

kamionka

inaczej kuna domowa.

kynologia myśliwska

nauka o psach myśliwskich. Zajmuje się biologią, rozwojem, pochodzeniem, hodowlą, układaniem i użytkowaniem psa myśliwskiego.

kotna

samica sarny, muflona, kozicy, rysia, zająca, królika, która nosi płód.

kotłowy

dawniej członek służby książęcej, zajmujący się żywieniem psów myśliwskich.

krycie

akt kopulacji u ssaków.

koźlak

młode sarny do 1 roku życia

kądziel

obfite, długie owłosienie na karku, szyi i garbie żubra.

kaczki właściwe, kaczki właściwe, pływające

kaczki o wydłużonym kształcie ciała, ogonie lekko zadartym, do końca którego sięgają skrzydła. Dobrze latają. Gniazda zakładają na lądzie, blisko wody. Żerują na lądzie i w (...)