Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: klatka szczeblasta

klatka szczeblasta

pomieszczenie wykonane z prętów drewnianych i umieszczone na polu, służące do trzymania ptaków myśliwskich.

Klatka szczeblasta jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi używanych przez myśliwych do trzymania ptaków myśliwskich. Jest to pomieszczenie wykonane z drewnianych prętów, które są umieszczane na polu. Pręty są ułożone w kształcie szczebla, co pozwala na łatwe i bezpieczne trzymanie ptaków. Klatka szczeblasta może być wykonana z różnych rodzajów drewna, takich jak dąb, buk lub brzoza. Drewno musi być odpowiednio zaimpregnowane, aby zapobiec rozkładowi i gniciu.

Klatka szczeblasta ma kilka cech, które czynią ją idealną do trzymania ptaków myśliwskich. Przede wszystkim jest ona bardzo lekka i łatwa do transportu. Ponadto ma ona duże otwory, które pozwalają ptakom na swobodne wyjście i wejście do środka. Otwory te są również wystarczająco duże, aby umożliwić myśliwemu podawanie pokarmu ptakom bez konieczności otwierania klatki.

Klatka szczeblasta jest bardzo przydatna dla myśliwych, ponieważ pozwala im trzymać ptaki bezpiecznie i wygodnie. Jest to również doskonałe narzędzie do treningu ptaków myśliwskich, ponieważ pozwala im na swobodne latanie i ćwiczenia lotu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj klatka szczeblasta w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

klekotać

kołatać kołatkami podczas polowania z naganką.

kuropatwa, kuropatwa (Perdix perdix L.)

ptak z rzędu kuraków. Upierzenie samca szarobrązowe rdzawo poprzecznie pręgowane, spód ciała popielaty z ciemniejszymi kreskami oraz dużą brązową plamą w kształcie podkowy w dolnej (...)

kołatka, kołatka, klekotka

przyrząd służący naganiaczowi do klekotania w czasie naganiania zwierzyny.

klempa

samica łosia, łosza

karma

pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, (...)

kantak

pazur na tylnym palcu ptaka drapieżnego.

kominek

w strzelbach kapiszonowych rurka wkręcona do komory nabojowej, na którą nakładało się kapiszon. Doprowadzała ona ogień do prochu (zob. (...)

koza, koza, siuta

samica sarny.

koziołek

młody kozioł.

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)