Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwadruplet

kwadruplet

cztery kolejne bezpośrednie celne strzały oddane przez myśliwego.

Kwadruplet to jeden z najbardziej pożądanych wyników strzelania, który może być osiągnięty przez myśliwego. Oznacza on cztery kolejne bezpośrednie celne strzały oddane przez myśliwego. Aby osiągnąć kwadruplet, myśliwy musi wykazać się doskonałym opanowaniem i precyzją.

Kwadruplet jest bardzo trudny do osiągnięcia, ponieważ wymaga od myśliwego wielu godzin ćwiczeń i doskonalenia swoich umiejętności. Myśliwy musi mieć doskonałe wyczucie dystansu, a także zrozumienie tego, jak dana broń reaguje na różne warunki. Musi również mieć dobrze opanowane techniki strzelania, aby móc skutecznie trafić cel.

Kwadruplet jest uważany za jeden z najbardziej prestiżowych osiągnięć w łowiectwie i jest czymś, co każdy myśliwy chce osiągnąć. Jest to również bardzo trudne do osiągnięcia i wymaga dużo cierpliwości i praktyki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwadruplet w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kwoktać

o samicy głuszca lub cietrzewia: wydawać głos.

kuwiek

piszczałka do wabienia ptaków.

kaczka hełmiasta, kaczka hełmiasta (Netta rufina Pall)

nieliczny w Polsce gatunek kaczki należącej do grążyc. Sporadycznie występuje na Mazurach, częściej spotykana na przelotach.

kobylarz

stary, bardzo duży wilk.

kluczka

odskok zwierza w bok podczas ucieczki.

korkowanie, korkowanie, dźwięk główny, glokanie, klaskanie

trzecia zwrotka pieśni głuszca.

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)

kotka

samica rysia.

kapa

inaczej kaptur.

koronny byk

jeleń byk noszący wieniec z koronami.