Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwadruplet

kwadruplet

cztery kolejne bezpośrednie celne strzały oddane przez myśliwego.

Kwadruplet to jeden z najbardziej pożądanych wyników strzelania w łowiectwie, oznaczający wykonanie czterech kolejnych celnych strzałów przez myśliwego. Osiągnięcie kwadrupletu wymaga doskonałego opanowania i precyzji w celowaniu. Wymaga od myśliwego wielu godzin ćwiczeń oraz doskonalenia swoich umiejętności, jak również doskonałego wyczucia dystansu i zrozumienia reakcji danej broni na różne warunki. Aby skutecznie trafić cel, myśliwy musi być biegły w technikach strzelania.

Kwadruplet jest uważany za jeden z najbardziej prestiżowych osiągnięć w łowiectwie, stanowiąc dumną chlubę każdego myśliwego. Jest to efekt bardzo trudny do osiągnięcia, wymagający znacznej cierpliwości, praktyki i zaawansowanych umiejętności myśliwskich. Osiągnięcie kwadrupletu jest jednym z największych wyzwań dla miłośników łowiectwa, a także wymaga intensywnego przygotowania zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwadruplet w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

klamra

skrzydło linii myśliwych (flanka) zagięte ku nagance.

kita

ogon lisa i wiewiórki.

kapturzenie

nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.

kotlina, kotlina, kotowina

małe zagłębienie w ziemi, stanowiące w okresie bezśnieżnym legowisko zająca.

kobylarz

stary, bardzo duży wilk.

koza, koza, siuta

samica sarny.

korale

1) inaczej brew;
2) inaczej kolczatka.

kuraki, grzebiące, kuraki, grzebiące (Galliformes)

rząd ptaków obejmujący ok. 240 gatunków, przeważnie leśnych. W Polsce ze zwierząt łownych do kuraków należą: z rodziny głuszców - głuszec, cietrzew, jarząbek oraz z rodziny (...)

kitka

bródka kozicy (trofeum).

karta stanowiskowa

kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.