Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwadruplet

kwadruplet

cztery kolejne bezpośrednie celne strzały oddane przez myśliwego.

Kwadruplet to jeden z najbardziej pożądanych wyników strzelania, który może być osiągnięty przez myśliwego. Oznacza on cztery kolejne bezpośrednie celne strzały oddane przez myśliwego. Aby osiągnąć kwadruplet, myśliwy musi wykazać się doskonałym opanowaniem i precyzją.

Kwadruplet jest bardzo trudny do osiągnięcia, ponieważ wymaga od myśliwego wielu godzin ćwiczeń i doskonalenia swoich umiejętności. Myśliwy musi mieć doskonałe wyczucie dystansu, a także zrozumienie tego, jak dana broń reaguje na różne warunki. Musi również mieć dobrze opanowane techniki strzelania, aby móc skutecznie trafić cel.

Kwadruplet jest uważany za jeden z najbardziej prestiżowych osiągnięć w łowiectwie i jest czymś, co każdy myśliwy chce osiągnąć. Jest to również bardzo trudne do osiągnięcia i wymaga dużo cierpliwości i praktyki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwadruplet w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kolczatka, kolczatka, korale

kolczasta obroża dla psa myśliwskiego. Ułatwia tresurę i utrzymanie psa w karności.

kapiszon, kapiszon, piston

dawna nazwa spłonki, którą stanowiła miedziana lub mosiężna miseczka nakryta kapturkiem i zawierająca rtęć piorunującą. Kapiszon nakładano na kominek zamka broni kapiszonowej. Od (...)

kroczyć

o zwierzynie: iść stępa.

kuraki, grzebiące, kuraki, grzebiące (Galliformes)

rząd ptaków obejmujący ok. 240 gatunków, przeważnie leśnych. W Polsce ze zwierząt łownych do kuraków należą: z rodziny głuszców - głuszec, cietrzew, jarząbek oraz z rodziny (...)

kokcielić

o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.

karawan

pojazd służący do przewozu ubitej zwierzyny w czasie polowania.

kołnierz

długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.