Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kwoktać

kwoktać

o samicy głuszca lub cietrzewia: wydawać głos.

Kwoktanie to głos wydawany przez samice głuszca lub cietrzewia. Jest to dźwięk podobny do koguta, który można usłyszeć w porze wieczornej lub nocnej. Głos ten jest bardzo charakterystyczny i łatwy do rozpoznania. Samica głuszca lub cietrzewia kwokta, aby zwrócić uwagę samca i zaprosić go do godów. Kwoktanie jest również używane przez samicę do oznaczenia swojego terytorium i ostrzegania innych ptaków przed intruzami.

Kwoktanie może być również używane przez samicę do wyrażenia swojego nastroju lub stanu emocjonalnego. Na przykład, jeśli samica jest zdenerwowana lub zaniepokojona, może wydawać głośniejszy i bardziej intensywny głos niż zwykle. W takich sytuacjach samica może również wydawać dłuższy i bardziej skomplikowany głos niż zwykle.

Kwoktanie jest ważnym elementem środowiska naturalnego, ponieważ pozwala ptakom na komunikację między sobą i na oznaczenie swojego terytorium. Jest to również ważne dla myśliwych, ponieważ pozwala im na identyfikację określonych gatunków ptaków i określenie ich miejsca występowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kwoktać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

krycie

akt kopulacji u ssaków.

kryteria odstrzału jeleni

podział byków na klasy wiekowe:
klasa I - 1-4 poroże (do 5 roku życia),
klasa II - 5-9 poroże (6-10 roku życia),
klasa III - 10 poroże i starsze (od 11 roku życia),
(...)

kociołek

dawna nazwa mosiężnej części łuski naboju śrutowego.

kapitalny

określenie samca zwierzyny płowej noszącego medalowe poroża.

kosz

1) osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego (zob. stanowisko myśliwskie stałe);
2) (...)

kiszonka

karma dla zwierzyny konserwowana przez kiszenie masy roślinnej. Do przygotowania używa się te rośliny, które zwierzyna chętnie zjada w stanie zielonym, a więc: młode pędy, liście drzew i (...)

kusza myśliwska

ręczna broń miotająca, strzeląjąca bełtami. Składa się z masywnego łuku wykonanego zazwyczaj z rogu lub stali, rzadziej z drewna, przymocowanego poprzecznie do łoża z kolbą, (...)

krakwa, krakwa (Anas strepera L.)

ptak z rzędu blaszkodziobych, należący do kaczek właściwych. Długość ciała 49-51 cm, rozpiętość skrzydeł 82-85 cm, ciężar ciała około 0,5 kg. Samiec w upierzeniu godowym jest (...)

klapak

młoda jeszcze nielotna kaczka.

kuwiek

piszczałka do wabienia ptaków.