Definicja hasła: krzyk
- krzyk
głos dzikich gęsi i łabędzi.
Krzyk to głos wydawany przez dzikie gęsi i łabędzie. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych dźwięków, który można usłyszeć w środowisku naturalnym. Gęsi i łabędzie wydają ten dźwięk, aby ostrzec inne ptaki o niebezpieczeństwie lub po prostu w celu komunikacji. Krzyk jest bardzo donośny i może być słyszany na duże odległości.
Gęsi i łabędzie mają różne rodzaje krzyków, które służą do różnych celów. Na przykład, gdy ptaki są zagrożone, wydają ostrzegawczy krzyk, aby ostrzec inne ptaki o niebezpieczeństwie. Krzyk może być również używany do oznaczenia terytorium lub do okazywania agresji wobec innych ptaków.
Krzyk jest również uważany za symbol siły i mocy. Wielu myśliwych uważa, że słuchanie krzyku gęsi lub łabędzi jest bardzo relaksujące i uspokajające. Dla nich jest to symbol natury i piękna przyrody.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj krzyk w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- kapiszon, kapiszon, piston
dawna nazwa spłonki, którą stanowiła miedziana lub mosiężna miseczka nakryta kapturkiem i zawierająca rtęć piorunującą. Kapiszon nakładano na kominek zamka broni kapiszonowej. Od (...)
- kokanie
głos wydawany przez cieciorkę.
- kwoktać
o samicy głuszca lub cietrzewia: wydawać głos.
- kwakanie
głos wydawany przez dzikie kaczki.
- korozja luf
uszkodzenie gładzi luf na skutek szkodliwego działania nieusuniętych resztek spalonego prochu.
- kordelas
krótka biała broń myśliwska w kształcie długiego prostego noża. Służył do dobijania grubej zwierzyny. Rękojeści kordelasa najczęściej wykonane były z rogu, a okucia pochwy zdobione (...)
- kryteria odstrzału jeleni
podział byków na klasy wiekowe:
klasa I - 1-4 poroże (do 5 roku życia),
klasa II - 5-9 poroże (6-10 roku życia),
klasa III - 10 poroże i starsze (od 11 roku życia),
(...)
- kąpać się
o dzikach, jeleniach, łosiach: tarzać się w kałużach lub błocie.
- kłusownik
człowiek uprawiający kłusownictwo.