Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: krzyk

krzyk

głos dzikich gęsi i łabędzi.

Krzyk to charakterystyczny dźwięk wydawany przez dzikie gęsi i łabędzie, który pełni różnorodne funkcje w komunikacji między ptakami oraz służy jako sygnał ostrzegawczy przed niebezpieczeństwem. Jest to donośny dźwięk, który może być słyszany na duże odległości. Gęsi i łabędzie posiadają różne rodzaje krzyków, z których każdy jest dedykowany do określonych celów, takich jak ostrzeganie przed zagrożeniem, oznaczanie terytorium lub manifestowanie agresji wobec innych ptaków. Krzyk jest również symbolem siły i mocy, a dla niektórych osób, szczególnie myśliwych, stanowi relaksujący dźwięk natury i piękna przyrody.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj krzyk w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

krykucha

kaczka krzyżówka wyhodowana w niewoli, służąca do wabienia kaczorów podczas wiosennych godów. Wypuszczona na wodę w pobliżu stanowiska myśliwego przywabia kaczory.

kozioł, rogacz

samiec samy.

kaczka hełmiasta, kaczka hełmiasta (Netta rufina Pall)

nieliczny w Polsce gatunek kaczki należącej do grążyc. Sporadycznie występuje na Mazurach, częściej spotykana na przelotach.

koryto dzicze

tor przejścia dzików w głębokim śniegu.

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.

kożuch

futro zająca lub muflona.

klapanie

pierwsza zwrotka pieśni głuszca (zob. pieśń głuszca).

krechtanie

głos wydawany przez głuszce podczas zapadów.

kąpać się

o dzikach, jeleniach, łosiach: tarzać się w kałużach lub błocie.

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.