Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kopnięcie

kopnięcie

uderzenie kolby broni myśliwskiej w ramię podczas strzału

Kopnięcie to uderzenie kolby broni myśliwskiej w ramię lub bark strzelca podczas oddawania strzału. Jest to zjawisko prawdopodobne podczas użytkowania broni o dużym odrzucie, zwłaszcza związane z kalibrami większymi niż 12 lub przy stosowaniu szczególnie silnej amunicji. Kopnięcie może spowodować ból, siniaki lub nawet kontuzje, dlatego istotne jest odpowiednie przygotowanie i technika strzelania, aby uniknąć urazów.

W środowisku myśliwych i strzelców kopnięcie broni jest ważnym aspektem bezpieczeństwa i komfortu podczas polowania czy treningu strzeleckiego. Zbyt duże kopnięcie może negatywnie wpłynąć na precyzję strzału oraz wywoływać nieprzyjemne doznania dla strzelca. W odpowiedzi na to wielu producentów broni oferuje modele z systemami zmniejszającymi odrzut, takimi jak tłumiki rekompensacyjne bądź amortyzatory gazowe.

Odpowiednia pozycja ciała oraz solidne trzymanie broni to kluczowe elementy minimalizujące skutki kopnięcia, jednakże istnieją również dodatkowe akcesoria mogące pomóc w redukcji odrzutu, takie jak specjalne osady czy nakładki na kolbę. Dbając o zdrowie i wygodę użytkownika, warto inwestować w broń dostosowaną do indywidualnych potrzeb oraz możliwości fizycznych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kopnięcie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kroczyć

o zwierzynie: iść stępa.

kot

nazwa zająca i rysia.

kokcielić

o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.

krzyk

głos dzikich gęsi i łabędzi.

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.

klekotać

kołatać kołatkami podczas polowania z naganką.

kożuch

futro zająca lub muflona.

królik, królik (Oryctolagus cunicu- lus L.)

gatunek z rodziny zającowatych. Długość ciała 35-50 cm, ogona 4,5-7,5 cm, ciężar 1,5-2 kg. Sierść na wierzchu ciała szara, spód biały, kończyny żółtorude. Zamieszkuje suche lasy (...)

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.

król polowania

tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu strzelił najwięcej zwierzyny.