Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: knieja

knieja

duży obszar lasu bogaty w zwierzynę.

Knieja to duży obszar leśny, charakteryzujący się obfitością zwierzyny łownej. Jest to naturalne środowisko dla wielu gatunków zwierząt, składające się z różnorodnych drzew, krzewów i roślinności, które stanowią pokarm i schronienie dla dzikiej fauny. Knieje są istotnym obszarem dla myśliwych, stanowiąc doskonałe miejsce do prowadzenia polowań oraz zbierania trofeów.

Ponadto knieje pełnią istotną rolę w ekosystemie, tworząc naturalne siedliska dla dzikich zwierząt i przyczyniając się do zachowania różnorodności biologicznej. Są niezbędne dla zachowania równowagi w przyrodzie, a także pełnią istotną funkcję ochronną, zapewniając naturalne filtry powietrza i wody oraz stanowiąc schronienie dla gatunków zagrożonych wyginięciem.

Dodatkowo, knieje mogą być wykorzystywane również przez ludzi niezwiązanych z myślistwem - jako miejsce rekreacji i turystyki ekologicznej. Oferują one możliwość obserwacji dzikiej przyrody oraz cieszenia się pięknem naturalnego otoczenia. W związku z tym konieczne jest ochrona i zachowanie kniej jako cennego elementu przyrody oraz dziedzictwa ekologicznego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj knieja w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

karmisko

miejsce zadawania karmy dla zwierzyny.

kąpać się

o dzikach, jeleniach, łosiach: tarzać się w kałużach lub błocie.

kocioł

sposób polowania na zające, polegający na otaczaniu terenu przez myśliwych rozdzielanych naganiaczami. Następnie myśliwi (wraz z naganiaczami) posuwają się koncentrycznie do środka (...)

komora

klatka piersiowa zwierzyny grubej. Strzał na komorę jest najpewniejszy.

kamionka

inaczej kuna domowa.

kwiatek

biała sierść na końcu ogona lisa

kucharka

pierwsza kaczka przybywająca na zloty

kocica

samica zająca.

kabłąk

osłona spustu (spustów) w broni myśliwskiej.

karta stanowiskowa

kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.