Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: knieja

knieja

duży obszar lasu bogaty w zwierzynę.

Knieja to duży obszar leśny, charakteryzujący się obfitością zwierzyny łownej. Jest to naturalne środowisko dla wielu gatunków zwierząt, składające się z różnorodnych drzew, krzewów i roślinności, które stanowią pokarm i schronienie dla dzikiej fauny. Knieje są istotnym obszarem dla myśliwych, stanowiąc doskonałe miejsce do prowadzenia polowań oraz zbierania trofeów.

Ponadto knieje pełnią istotną rolę w ekosystemie, tworząc naturalne siedliska dla dzikich zwierząt i przyczyniając się do zachowania różnorodności biologicznej. Są niezbędne dla zachowania równowagi w przyrodzie, a także pełnią istotną funkcję ochronną, zapewniając naturalne filtry powietrza i wody oraz stanowiąc schronienie dla gatunków zagrożonych wyginięciem.

Dodatkowo, knieje mogą być wykorzystywane również przez ludzi niezwiązanych z myślistwem - jako miejsce rekreacji i turystyki ekologicznej. Oferują one możliwość obserwacji dzikiej przyrody oraz cieszenia się pięknem naturalnego otoczenia. W związku z tym konieczne jest ochrona i zachowanie kniej jako cennego elementu przyrody oraz dziedzictwa ekologicznego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj knieja w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

komora gniazdowa

rozszerzona część nory, przeznaczona do wychowu młodych.

konkursy psów myśliwskich

imprezy mające na celu sprawdzenie umiejętności psa myśliwskiego. Organizuje się konkursy specjalistyczne, np. norowców, ogarów, spanieli itp. oraz jesienne konkursy psa wszechstronnego, (...)

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.

korozja luf

uszkodzenie gładzi luf na skutek szkodliwego działania nieusuniętych resztek spalonego prochu.

karawan

pojazd służący do przewozu ubitej zwierzyny w czasie polowania.

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.

kotna

samica sarny, muflona, kozicy, rysia, zająca, królika, która nosi płód.

kuraki, grzebiące, kuraki, grzebiące (Galliformes)

rząd ptaków obejmujący ok. 240 gatunków, przeważnie leśnych. W Polsce ze zwierząt łownych do kuraków należą: z rodziny głuszców - głuszec, cietrzew, jarząbek oraz z rodziny (...)

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)

konserwacja broni

jedna z najważniejszych czynności gwarantująca długie i sprawne działanie broni. Po wyczyszczeniu broni, lufy pokrywamy smarem neutralizującym działanie mas powybuchowych. Smar ten (...)