Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: knieja

knieja

duży obszar lasu bogaty w zwierzynę.

Knieja to duży obszar lasu, który jest szczególnie bogaty w zwierzynę. Zazwyczaj składa się z różnych rodzajów drzew, krzewów i innych roślin, które tworzą naturalne środowisko dla zwierząt. Knieje są często wykorzystywane przez myśliwych do polowań, ponieważ są one bardzo dobrym miejscem do łowienia. Knieje są również ważne dla ekosystemu, ponieważ stanowią schronienie dla wielu gatunków zwierząt.

Knieje są również ważne dla ludzi, ponieważ mogą być wykorzystywane do produkcji drewna i innych surowców. W niektórych przypadkach knieje służą również jako miejsce rekreacji i turystyki. W takich przypadkach można spotkać ludzi, którzy chodzą po lesie, aby podziwiać piękno natury i obserwować zwierzęta.

Knieje są również ważne dla ochrony środowiska. Służą one jako naturalne filtry powietrza i wody oraz jako schronienia dla gatunków zagrożonych wyginięciem. Dlatego też ważne jest, aby chronić knieje przed niszczeniem i degradacją.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj knieja w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kocioł

sposób polowania na zające, polegający na otaczaniu terenu przez myśliwych rozdzielanych naganiaczami. Następnie myśliwi (wraz z naganiaczami) posuwają się koncentrycznie do środka (...)

kynologia myśliwska

nauka o psach myśliwskich. Zajmuje się biologią, rozwojem, pochodzeniem, hodowlą, układaniem i użytkowaniem psa myśliwskiego.

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.

klempa

samica łosia, łosza

krzyżak

lis mający ciemne futro z czarną pręgą wzdłuż grzbietu i w poprzek przez łopatki.

kopać

o broni myśliwskiej, uderzającej myśliwego w ramię podczas strzału.

kwiatek

biała sierść na końcu ogona lisa

krektun

młody jednoroczny głuszec, nie biorący czynnego udziału w tokowisku.

kiść

1) pęk białych włosów na końcu ogona borsuka,
2) zakończenie ogona żubra.

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.