Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kaczor

kaczor

samiec dzikiej kaczki.

Kaczor to samiec dzikiej kaczki, który jest zazwyczaj większy i cięższy od samicy. Ma dłuższy i bardziej wyrazisty dziób, a także charakterystyczne, czarne pióra na głowie i szyi. Kaczor ma również długie, szerokie skrzydła, które są zazwyczaj białe lub srebrne. Jego ogon jest zazwyczaj krótszy niż u samicy.

Kaczor jest bardzo aktywnym ptakiem i lubi pływać po wodzie. Jego głos jest głośny i donośny, a jego charakterystyczny kwak można usłyszeć na duże odległości. Kaczor lubi polować na ryby i inne małe stworzenia wodne, a także jeść rośliny wodne.

Kaczor jest również bardzo lojalnym partnerem i może pozostać z samicą przez całe życie. Kiedy para się rozdziela, samica zostaje z młodymi, a samiec opuszcza stado i szuka nowego partnera. Kaczory są również bardzo ochronne wobec swojego terytorium i mogą być agresywne wobec innych ptaków lub zwierząt, które próbują je naruszyć.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kaczor w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

korkowanie, korkowanie, dźwięk główny, glokanie, klaskanie

trzecia zwrotka pieśni głuszca.

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W (...)

knoty

odchody głuszca.

kołnierz

długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.

kobylarz

stary, bardzo duży wilk.

kotlina, kotlina, kotowina

małe zagłębienie w ziemi, stanowiące w okresie bezśnieżnym legowisko zająca.

kureń, kureń, budan

poleska nazwa szałasu myśliwskiego z desek, częściowo przysypanego ziemią.

kniazienie

odgłos wydawany przez przestraszonego zająca

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.

karnal

inaczej kaptur.