Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kosacz

kosacz

stary cietrzew.

Kosacz to stary cietrzew, który jest często spotykany w Europie. Jest to ptak drapieżny, który żywi się głównie drobnymi zwierzętami, takimi jak myszy, szczury i inne małe ssaki. Kosacz ma charakterystyczny wygląd, który polega na białym grzbiecie i brązowych skrzydłach. Ma również ciemną głowę i szyję oraz białe plamy na skrzydłach. Kosacze są zazwyczaj samotnikami i lubią polować w pobliżu łąk lub lasów.

Kosacze są aktywne zarówno w dzień, jak iw nocy. W okresie lęgowym zazwyczaj tworzą małe stada, aby chronić się przed drapieżnikami. Siedliska kosaczy obejmują różne rodzaje środowisk, od otwartych łąk po gęste lasy. Ptaki te szybko się przystosowują do nowych środowisk i mogą być widoczne nawet w miejskich parkach.

Kosacze są czasami uważane za szkodniki, ponieważ polują na drobne zwierzęta hodowlane, takie jak kury i kaczki. Jednak ich obecność może być również pozytywna, ponieważ polują one również na inne szkodniki, takie jak myszy i szczury. Dlatego też kosacze mogą być uważane za ważny element ekosystemu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kosacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

korkociągi

parostki rogacza skręcone na ogół na skutek motylicy wątrobowej.

klapanie

pierwsza zwrotka pieśni głuszca (zob. pieśń głuszca).

kicać

o zającu lub króliku: poruszać się wolnymi skokami.

kraczajka

przenośna podpórka do broni (inna nazwa: pastorał)

konkursy psów myśliwskich

imprezy mające na celu sprawdzenie umiejętności psa myśliwskiego. Organizuje się konkursy specjalistyczne, np. norowców, ogarów, spanieli itp. oraz jesienne konkursy psa wszechstronnego, (...)

kapiszonówka, kapiszonówka, pistonówka

odprzodowa broń palna z zamkiem kapiszonowym, złożonym z kominka, czyli rurki doprowadzającej ogień do prochu znajdującego się w komorze lufy, i kurka sprężynowego z mechanizmem spustowym. (...)

kocica

samica zająca.

klekotać

kołatać kołatkami podczas polowania z naganką.

kozioł, kozioł, rogacz

samiec samy.

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.