Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kosacz

kosacz

stary cietrzew.

Kosacz to stary cietrzew, który jest często spotykany w Europie. Jest to ptak drapieżny, który żywi się głównie drobnymi zwierzętami, takimi jak myszy, szczury i inne małe ssaki. Kosacz ma charakterystyczny wygląd, który polega na białym grzbiecie i brązowych skrzydłach. Ma również ciemną głowę i szyję oraz białe plamy na skrzydłach. Kosacze są zazwyczaj samotnikami i lubią polować w pobliżu łąk lub lasów.

Kosacze są aktywne zarówno w dzień, jak iw nocy. W okresie lęgowym zazwyczaj tworzą małe stada, aby chronić się przed drapieżnikami. Siedliska kosaczy obejmują różne rodzaje środowisk, od otwartych łąk po gęste lasy. Ptaki te szybko się przystosowują do nowych środowisk i mogą być widoczne nawet w miejskich parkach.

Kosacze są czasami uważane za szkodniki, ponieważ polują na drobne zwierzęta hodowlane, takie jak kury i kaczki. Jednak ich obecność może być również pozytywna, ponieważ polują one również na inne szkodniki, takie jak myszy i szczury. Dlatego też kosacze mogą być uważane za ważny element ekosystemu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kosacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

krycie

akt kopulacji u ssaków.

kuwiek

piszczałka do wabienia ptaków.

kapiszon, kapiszon, piston

dawna nazwa spłonki, którą stanowiła miedziana lub mosiężna miseczka nakryta kapturkiem i zawierająca rtęć piorunującą. Kapiszon nakładano na kominek zamka broni kapiszonowej. Od (...)

kwilić

o ptakach drapieżnych: wydawać głos.

kocioł

sposób polowania na zające, polegający na otaczaniu terenu przez myśliwych rozdzielanych naganiaczami. Następnie myśliwi (wraz z naganiaczami) posuwają się koncentrycznie do środka (...)

kryza, kryza, rant

wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)

krzyżak

lis mający ciemne futro z czarną pręgą wzdłuż grzbietu i w poprzek przez łopatki.

kuna domowa, kamionka, kuna domowa, kamionka (Martes foina Brexleben)

zwierzę łowne z rodziny łasicowatych podobne do kuny leśnej, lecz z nosem o barwie czerwonawej i białej plamie na spodzie szyi (rozwidlonej - ważna cecha odróżniająca). Znajduje się pod (...)

kokanie

głos wydawany przez cieciorkę.

kołnierz

długie kędzierzawe piórka wokół szyi, wyrastające kogutom batalionów w okresie godowym. Cechuje je ogromna zmienność barwy i rysunku.