Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: koziołek

koziołek

młody kozioł.

Koziołek to młody kozioł, który jest częścią rodziny kozic. Jest to zwierzę, które można spotkać w całej Europie, Azji i Afryce. Koziołki są zazwyczaj bardzo aktywne i energiczne, a ich charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest długi ogon. Są one również bardzo inteligentne i szybko uczą się nowych rzeczy.

Koziołki są zazwyczaj bardzo towarzyskie i lubią być w grupach. Mogą żyć w stadach do kilkudziesięciu osobników, a ich hierarchia społeczna jest bardzo silna. Ich dieta składa się głównie z trawy, liści i owoców, ale mogą również jeść nasiona i inne małe zwierzęta.

Koziołki są czasami polowane przez myśliwych, ale są one chronione przez prawo łowieckie w wielu krajach. Są one również czasami hodowane jako zwierzęta domowe lub wykorzystywane do celów edukacyjnych. Są one uważane za jedne z najbardziej inteligentnych i przyjaznych dzikich zwierząt na świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj koziołek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kuna domowa, kamionka, kuna domowa, kamionka (Martes foina Brexleben)

zwierzę łowne z rodziny łasicowatych podobne do kuny leśnej, lecz z nosem o barwie czerwonawej i białej plamie na spodzie szyi (rozwidlonej - ważna cecha odróżniająca). Znajduje się pod (...)

kuropatwa, kuropatwa (Perdix perdix L.)

ptak z rzędu kuraków. Upierzenie samca szarobrązowe rdzawo poprzecznie pręgowane, spód ciała popielaty z ciemniejszymi kreskami oraz dużą brązową plamą w kształcie podkowy w dolnej (...)

kotna

samica sarny, muflona, kozicy, rysia, zająca, królika, która nosi płód.

kura

samica niektórych ptaków (w tym wszystkich kuraków).

kominek

w strzelbach kapiszonowych rurka wkręcona do komory nabojowej, na którą nakładało się kapiszon. Doprowadzała ona ogień do prochu (zob. (...)

kozioł, kozioł, rogacz

samiec samy.

kłańce

zęby wilka.

kot

nazwa zająca i rysia.

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.

kapelusznik

staropolskie określenie bardzo starego odyńca.