Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: koziołek

koziołek

młody kozioł.

Koziołek to młody kozioł, który jest częścią rodziny kozic. Jest to zwierzę, które można spotkać w całej Europie, Azji i Afryce. Koziołki są zazwyczaj bardzo aktywne i energiczne, a ich charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest długi ogon. Są one również bardzo inteligentne i szybko uczą się nowych rzeczy.

Koziołki są zazwyczaj bardzo towarzyskie i lubią być w grupach. Mogą żyć w stadach do kilkudziesięciu osobników, a ich hierarchia społeczna jest bardzo silna. Ich dieta składa się głównie z trawy, liści i owoców, ale mogą również jeść nasiona i inne małe zwierzęta.

Koziołki są czasami polowane przez myśliwych, ale są one chronione przez prawo łowieckie w wielu krajach. Są one również czasami hodowane jako zwierzęta domowe lub wykorzystywane do celów edukacyjnych. Są one uważane za jedne z najbardziej inteligentnych i przyjaznych dzikich zwierząt na świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj koziołek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

korkowanie, korkowanie, dźwięk główny, glokanie, klaskanie

trzecia zwrotka pieśni głuszca.

kolba

końcowa, szersza część łoża broni myśliwskiej (zob. broń myśliwska).

konserwacja broni

jedna z najważniejszych czynności gwarantująca długie i sprawne działanie broni. Po wyczyszczeniu broni, lufy pokrywamy smarem neutralizującym działanie mas powybuchowych. Smar ten (...)

kryza, kryza, rant

wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)

kicać

o zającu lub króliku: poruszać się wolnymi skokami.

kipieć

o zającu: sadzić na oślep.

kądziel

obfite, długie owłosienie na karku, szyi i garbie żubra.

klacz

1) szyk lotu niektórych ptaków wędrownych, np. gęsi, żurawi;
2) dźwignia otwierająca broń łamaną;
3) przyrząd służący do wyciągania łusek z broni śrutowej (jeżeli nie (...)

komora gniazdowa

rozszerzona część nory, przeznaczona do wychowu młodych.

karta stanowiskowa

kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.