Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kielnia

kielnia

inaczej plusk.

Kielnia, inaczej zwana pluskiem, jest ogonem bobra. Jest to długi, sztywny i czarny ogon, który wygląda jak długi, cienki wąż. Ogon ten ma na celu utrzymanie równowagi bobra podczas pływania i skakania po powierzchni wody. Kielnia jest bardzo silna i wytrzymała, co pozwala bobrowi na skoki z dużej wysokości bez obawy o uszkodzenie.

Kielnia jest również używana przez bobry do kopania nor i tworzenia innych struktur. Ogon ten jest bardzo silny i może być używany do wykopywania głębokich rowów w dnie jeziora lub rzeki. Bobry mogą również używać swojego ogona do odpychania się od dna podczas pływania.

Kielnia jest również ważnym narzędziem obronnym dla bobra. Gdy bobrzyca czuje się zagrożona, może uderzyć swoim ogonem w napastnika, aby go odstraszyć lub zranić. Kielnia może być również używana do broni ofensywnej, gdy bobrzyca chce zaatakować innego bobra lub innego zwierzaka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kielnia w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W (...)

klacz

1) szyk lotu niektórych ptaków wędrownych, np. gęsi, żurawi;
2) dźwignia otwierająca broń łamaną;
3) przyrząd służący do wyciągania łusek z broni śrutowej (jeżeli nie (...)

kopać

o broni myśliwskiej, uderzającej myśliwego w ramię podczas strzału.

kłańce

zęby wilka.

kłusownik

człowiek uprawiający kłusownictwo.

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)

klempa

samica łosia, łosza

knoty

odchody głuszca.

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)

kwoktać

o samicy głuszca lub cietrzewia: wydawać głos.