Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kielnia

kielnia

inaczej plusk.

Kielnia, inaczej zwana pluskiem, jest ogonem bobra. Jest to długi, sztywny i czarny ogon, który wygląda jak długi, cienki wąż. Ogon ten ma na celu utrzymanie równowagi bobra podczas pływania i skakania po powierzchni wody. Kielnia jest bardzo silna i wytrzymała, co pozwala bobrowi na skoki z dużej wysokości bez obawy o uszkodzenie.

Kielnia jest również używana przez bobry do kopania nor i tworzenia innych struktur. Ogon ten jest bardzo silny i może być używany do wykopywania głębokich rowów w dnie jeziora lub rzeki. Bobry mogą również używać swojego ogona do odpychania się od dna podczas pływania.

Kielnia jest również ważnym narzędziem obronnym dla bobra. Gdy bobrzyca czuje się zagrożona, może uderzyć swoim ogonem w napastnika, aby go odstraszyć lub zranić. Kielnia może być również używana do broni ofensywnej, gdy bobrzyca chce zaatakować innego bobra lub innego zwierzaka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kielnia w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kąpać się

o dzikach, jeleniach, łosiach: tarzać się w kałużach lub błocie.

kokcydioza

niebezpieczna choroba kuropatw i bażantów, wywoływana przez pierwotniaki z rodzaju Eimeria. Zwalczanie polega na niszczeniu padłych ptaków i ostrej dezynfekcji ośrodków hodowlanych.

karma

pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, (...)

krykucha

kaczka krzyżówka wyhodowana w niewoli, służąca do wabienia kaczorów podczas wiosennych godów. Wypuszczona na wodę w pobliżu stanowiska myśliwego przywabia kaczory.

kłańce

zęby wilka.

kobuz, kobuz (Falko subbuteo L.)

ptak z rodziny sokołów, gnieżdżący się w lasach i zagajnikach, objęty ochroną -|- dawniej ceniony w sokolnictwie.

knieja

duży obszar lasu bogaty w zwierzynę.

koźlak

młode sarny do 1 roku życia

kwoktać

o samicy głuszca lub cietrzewia: wydawać głos.

kociołek

dawna nazwa mosiężnej części łuski naboju śrutowego.