Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kotna

kotna

samica sarny, muflona, kozicy, rysia, zająca, królika, która nosi płód.

Kotna to samica dzika, która nosi płód. Jest to termin używany w łowiectwie, aby określić samicę sarny, muflona, kozicy, rysia, zająca lub królika. Kotna jest zazwyczaj bardzo ostrożna i czujna w swoim otoczeniu. Zazwyczaj trzyma się z dala od ludzi i innych zwierząt.

Kotny są zazwyczaj bardzo silne i wytrzymałe. Ich ciała są przystosowane do życia w trudnych warunkach. Mają silne mięśnie i kości, co pozwala im na szybkie i skuteczne poruszanie się po terenie. Ponadto mają bardzo dobrze rozwinięty system immunologiczny, który chroni je przed chorobami i infekcjami.

Kotny są również bardzo lojalne wobec swojego stada. Są one odpowiedzialne za opiekę nad młodymi i dbają o ich bezpieczeństwo. Kotny są również bardzo czujne i potrafią wykrywać niebezpieczeństwo na duże odległości. Dzięki temu mogą ostrzegać inne zwierzęta w stadzie przed nadchodzącym niebezpieczeństwem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kotna w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

krycie

akt kopulacji u ssaków.

koźlak

młode sarny do 1 roku życia

kuper

tylna część ciała ptaków.

kocica

samica zająca.

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.

konserwacja broni

jedna z najważniejszych czynności gwarantująca długie i sprawne działanie broni. Po wyczyszczeniu broni, lufy pokrywamy smarem neutralizującym działanie mas powybuchowych. Smar ten (...)

kura

samica niektórych ptaków (w tym wszystkich kuraków).

krechtanie

głos wydawany przez głuszce podczas zapadów.

korale

1) inaczej brew;
2) inaczej kolczatka.

kot

nazwa zająca i rysia.