Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kotwina

kotwina

inaczej kotlina.

Kotwina to małe zagłębienie w ziemi, które stanowi legowisko dla zająca w okresie bezśnieżnym. Zazwyczaj jest ona tworzona przez zająca, który wykopuje dziurę w ziemi i układa w niej trawę i liście. Kotwina jest bardzo ważna dla zająca, ponieważ chroni go przed drapieżnikami i pozwala mu się schować. Kotwiny są również ważne dla łowców, ponieważ mogą one być używane jako punkty obserwacyjne lub miejsca do polowania.

Kotwiny są często tworzone w miejscach, gdzie istnieje dużo trawy i liści, co pozwala zajęcy na ukrycie się przed drapieżnikami. Zazwyczaj są one tworzone na skraju lasu lub na łące. Kotwiny mogą być również tworzone w miejscach, gdzie istnieje dużo krzewów i drzew, co pozwala zajęcy na ukrycie się przed drapieżnikami.

Kotwiny są również ważne dla łowców, ponieważ mogą one być używane jako punkty obserwacyjne lub miejsca do polowania. Łowcy mogą obserwować zachowanie zajęcy i innych zwierząt wokół kotwin, aby lepiej je poznać i lepiej je polować. Mogą również ustawić pułapki lub inne urządzenia do polowania wokół kotwin, aby lepiej trafić swoje ofiary.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kotwina w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kaczki właściwe, kaczki właściwe, pływające

kaczki o wydłużonym kształcie ciała, ogonie lekko zadartym, do końca którego sięgają skrzydła. Dobrze latają. Gniazda zakładają na lądzie, blisko wody. Żerują na lądzie i w (...)

karmicy

służebnicy książęcy, zajmujący się karmieniem psów myśliwskich.

kapa

inaczej kaptur.

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.

kopnięcie

uderzenie kolby broni myśliwskiej w ramię podczas strzału

kantak

pazur na tylnym palcu ptaka drapieżnego.

kłapać

o dziku: głośno ocierać szable o fajki.

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)

kiszonka

karma dla zwierzyny konserwowana przez kiszenie masy roślinnej. Do przygotowania używa się te rośliny, które zwierzyna chętnie zjada w stanie zielonym, a więc: młode pędy, liście drzew i (...)

kocierz pieleszna

gniazdo lęgowe rysia.