Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kotwina

kotwina

inaczej kotlina.

Kotwina to małe zagłębienie w ziemi, które stanowi legowisko dla zająca w okresie bezśnieżnym. Zazwyczaj jest ona tworzona przez zająca, który wykopuje dziurę w ziemi i układa w niej trawę i liście. Kotwina jest bardzo ważna dla zająca, ponieważ chroni go przed drapieżnikami i pozwala mu się schować. Kotwiny są również ważne dla łowców, ponieważ mogą one być używane jako punkty obserwacyjne lub miejsca do polowania.

Kotwiny są często tworzone w miejscach, gdzie istnieje dużo trawy i liści, co pozwala zajęcy na ukrycie się przed drapieżnikami. Zazwyczaj są one tworzone na skraju lasu lub na łące. Kotwiny mogą być również tworzone w miejscach, gdzie istnieje dużo krzewów i drzew, co pozwala zajęcy na ukrycie się przed drapieżnikami.

Kotwiny są również ważne dla łowców, ponieważ mogą one być używane jako punkty obserwacyjne lub miejsca do polowania. Łowcy mogą obserwować zachowanie zajęcy i innych zwierząt wokół kotwin, aby lepiej je poznać i lepiej je polować. Mogą również ustawić pułapki lub inne urządzenia do polowania wokół kotwin, aby lepiej trafić swoje ofiary.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kotwina w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kucharka

pierwsza kaczka przybywająca na zloty

kureń, kureń, budan

poleska nazwa szałasu myśliwskiego z desek, częściowo przysypanego ziemią.

kniazienie

odgłos wydawany przez przestraszonego zająca

kosz

1) osłona wypleciona z wikliny, ustawiona przed stanowiskiem myśliwego (zob. stanowisko myśliwskie stałe);
2) (...)

kotka

samica rysia.

kaczki

nazwa obejmująca szereg gatunków z rzędu blaszkodziobych. Dzielimy je na kaczki właściwe, czyli pływające, oraz grążyce.

konserwacja broni

jedna z najważniejszych czynności gwarantująca długie i sprawne działanie broni. Po wyczyszczeniu broni, lufy pokrywamy smarem neutralizującym działanie mas powybuchowych. Smar ten (...)

kocica

samica zająca.

kara myśliwska

ukaranie myśliwego za wykroczenie przeciwko przepisom łowieckim, jak również przeciwko etyce, czy nawet językowi łowieckiemu.

kandelabrowa korona

zob. korona.