Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: komora gniazdowa

komora gniazdowa

rozszerzona część nory, przeznaczona do wychowu młodych.

Komora gniazdowa jest częścią nory, która została rozszerzona w celu wychowania młodych. Jest to miejsce, w którym samica składa jaja i gdzie młode ptaki są wychowywane. Komora gniazdowa może być zbudowana z różnych materiałów, takich jak piasek, trawa lub gałęzie. Może być również wykonana z tworzywa sztucznego lub metalu. Komora gniazdowa może być również wyposażona w dodatkowe elementy, takie jak ławki lub klatki dla ptaków.

Komora gniazdowa ma na celu zapewnienie bezpiecznego i ciepłego miejsca do wychowania młodych ptaków. Jest to ważne, ponieważ młode ptaki są bardzo wrażliwe na warunki atmosferyczne i mogą łatwo ulec uszkodzeniu lub nawet umrzeć, jeśli nie są odpowiednio chronione. Komora gniazdowa może również chronić przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami ze środowiska.

Komora gniazdowa jest ważnym elementem ochrony przyrody i jest często stosowana przez organizacje ochrony środowiska do ochrony gatunków ptaków, które są zagrożone wyginięciem. Poprzez budowanie komór gniazdowych organizacje te mogą pomagać w utrzymaniu populacji ptaków na odpowiednim poziomie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj komora gniazdowa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

krzyżak

lis mający ciemne futro z czarną pręgą wzdłuż grzbietu i w poprzek przez łopatki.

kaganiec

zabezpieczenie wykonane z drutu lub rzemienia zakładane psom lub tchórkom (fretkom), uniemożliwiające im kąsanie.

kula

gwarowe, pocisk do broni myśliwskiej służący do polowania na grubą zwierzynę. Dawniej ołowiany, okrągły do broni odprzodowej; obecnie cylindryczny z płaszczem pełnym lub półpłaszczem (...)

kielnia

inaczej plusk.

kobylarz

stary, bardzo duży wilk.

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.

kozioł, kozioł, rogacz

samiec samy.

kaczor

samiec dzikiej kaczki.

kolba

końcowa, szersza część łoża broni myśliwskiej (zob. broń myśliwska).

klaskanie

inaczej korkowanie.