Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: komora gniazdowa

komora gniazdowa

rozszerzona część nory, przeznaczona do wychowu młodych.

Komora gniazdowa jest częścią nory, która została rozszerzona w celu wychowania młodych. Jest to miejsce, w którym samica składa jaja i gdzie młode ptaki są wychowywane. Komora gniazdowa może być zbudowana z różnych materiałów, takich jak piasek, trawa lub gałęzie. Może być również wykonana z tworzywa sztucznego lub metalu. Komora gniazdowa może być również wyposażona w dodatkowe elementy, takie jak ławki lub klatki dla ptaków.

Komora gniazdowa ma na celu zapewnienie bezpiecznego i ciepłego miejsca do wychowania młodych ptaków. Jest to ważne, ponieważ młode ptaki są bardzo wrażliwe na warunki atmosferyczne i mogą łatwo ulec uszkodzeniu lub nawet umrzeć, jeśli nie są odpowiednio chronione. Komora gniazdowa może również chronić przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami ze środowiska.

Komora gniazdowa jest ważnym elementem ochrony przyrody i jest często stosowana przez organizacje ochrony środowiska do ochrony gatunków ptaków, które są zagrożone wyginięciem. Poprzez budowanie komór gniazdowych organizacje te mogą pomagać w utrzymaniu populacji ptaków na odpowiednim poziomie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj komora gniazdowa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

kluczka

odskok zwierza w bok podczas ucieczki.

kolczykowanie

znakowanie zwierzyny specjalnymi znaczkami do celów naukowych.

królik, królik (Oryctolagus cunicu- lus L.)

gatunek z rodziny zającowatych. Długość ciała 35-50 cm, ogona 4,5-7,5 cm, ciężar 1,5-2 kg. Sierść na wierzchu ciała szara, spód biały, kończyny żółtorude. Zamieszkuje suche lasy (...)

klapanie

pierwsza zwrotka pieśni głuszca (zob. pieśń głuszca).

klacz

1) szyk lotu niektórych ptaków wędrownych, np. gęsi, żurawi;
2) dźwignia otwierająca broń łamaną;
3) przyrząd służący do wyciągania łusek z broni śrutowej (jeżeli nie (...)

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)

korona

co najmniej trzy wierzchołkowe odnogi wieńca jelenia kończące tyki. W zależności od kształtu noszą rozmaite nazwy: dłoniasta, kandelabrowa, kielichowa, kotwicowa, krzaczasta, łopaciasta (...)

knieja

duży obszar lasu bogaty w zwierzynę.

kaganiec

zabezpieczenie wykonane z drutu lub rzemienia zakładane psom lub tchórkom (fretkom), uniemożliwiające im kąsanie.