Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: koryto dzicze

koryto dzicze

tor przejścia dzików w głębokim śniegu.

Koryto dzicze to tor przejścia dzików, który tworzy się w głębokim śniegu. Jest to naturalny ślad, który pozostawiają zwierzęta, gdy przechodzą przez śnieg. Koryto dzicze jest szerokie i głębokie, co umożliwia zwierzętom swobodne poruszanie się po śniegu. Zazwyczaj tworzy się ono w miejscach, w których dzikie zwierzęta często przechodzą, takich jak pola lub lasy.

Koryto dzicze może być użyteczne dla myśliwych, ponieważ może pomóc im w odnalezieniu i śledzeniu zwierzyny. Może również pomóc myśliwym określić, czy zwierzyna jest obecna w okolicy. Ponadto koryto dzicze może być użyteczne dla innych osób, które chcą odnaleźć drogę w głębokim śniegu.

Koryto dzicze może być również użyteczne dla naukowców badających zachowanie zwierzyny. Może ono pomóc im lepiej zrozumieć sposoby poruszania się i migracji zwierzyny oraz jej preferencje dotyczące miejsca przebywania. Badacze mogą również ustalić, jak często i jak daleko zwierzyna podróżuje.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj koryto dzicze w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

klapanie

pierwsza zwrotka pieśni głuszca (zob. pieśń głuszca).

kociołek

dawna nazwa mosiężnej części łuski naboju śrutowego.

kula

gwarowe, pocisk do broni myśliwskiej służący do polowania na grubą zwierzynę. Dawniej ołowiany, okrągły do broni odprzodowej; obecnie cylindryczny z płaszczem pełnym lub półpłaszczem (...)

kierdel

stado muflonów lub kozic.

kwilić

o ptakach drapieżnych: wydawać głos.

koronny byk

jeleń byk noszący wieniec z koronami.

królik, królik (Oryctolagus cunicu- lus L.)

gatunek z rodziny zającowatych. Długość ciała 35-50 cm, ogona 4,5-7,5 cm, ciężar 1,5-2 kg. Sierść na wierzchu ciała szara, spód biały, kończyny żółtorude. Zamieszkuje suche lasy (...)

knoty

odchody głuszca.

kąpać się

o dzikach, jeleniach, łosiach: tarzać się w kałużach lub błocie.

kozica, kozica (Rupicapra rupicapra L.)

ssak z rodziny krętorogich, żyjący w strefie alpejskiej. W Polsce występują nielicznie wyłącznie w Tatrach i znajdują się pod całkowitą ochroną.