Definicja hasła: koryto dzicze
- koryto dzicze
tor przejścia dzików w głębokim śniegu.
Koryto dzicze to ślad pozostawiony przez dzikie zwierzęta, zwłaszcza dziki czy sarny, na głębokim śniegu. Jest to szeroki i głęboki tor przejścia, który umożliwia zwierzętom swobodne poruszanie się w warunkach zimowych. Koryto dzicze tworzy się w miejscach, gdzie zwierzęta regularnie przechodzą, takich jak pola czy lasy.
Dla myśliwych koryto dzicze może być przydatnym narzędziem do śledzenia i odnajdywania zwierzyny. Obserwowanie śladów pozwala im określić obecność zwierzyny w okolicy oraz jej zachowanie. Ponadto koryto dzicze może być pomocne dla innych osób potrzebujących znaleźć trasę w głębokim śniegu.
Dodatkowo, dla naukowców badających zachowanie zwierzyny, koryto dzicze dostarcza cennych informacji na temat sposobów poruszania się i migracji zwierząt oraz ich preferencji dotyczących terenów życia. Analiza tych śladów pozwala również określić częstotliwość i odległość pokonywaną przez zwierzynę w trakcie podróży.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj koryto dzicze w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- kociołek
dawna nazwa mosiężnej części łuski naboju śrutowego.
- korozja luf
uszkodzenie gładzi luf na skutek szkodliwego działania nieusuniętych resztek spalonego prochu.
- kwilić
o ptakach drapieżnych: wydawać głos.
- klangor
jednostajny głos żurawi.
- kuna leśna, tumak, kuna leśna, tumak (Martes martes L.)
gatunek z rodziny łasicowalych. Długość ciała 38-58 cm, ciężar 1-2 kg. Ubarwienie brunatnożółte, na spodzie szyi pomarańczowokremowa plama. Zamieszkuje lasy całej Polski. Porusza się (...)
- krechtanie
głos wydawany przez głuszce podczas zapadów.
- klaskanie
inaczej korkowanie.
- knoty
odchody głuszca.
- kulkowanie
patroszenie ptactwa za pomocą kulki; zapobiega psuciu się go podczas upałów.