Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: koryto dzicze

koryto dzicze

tor przejścia dzików w głębokim śniegu.

Koryto dzicze to ślad pozostawiony przez dzikie zwierzęta, zwłaszcza dziki czy sarny, na głębokim śniegu. Jest to szeroki i głęboki tor przejścia, który umożliwia zwierzętom swobodne poruszanie się w warunkach zimowych. Koryto dzicze tworzy się w miejscach, gdzie zwierzęta regularnie przechodzą, takich jak pola czy lasy.

Dla myśliwych koryto dzicze może być przydatnym narzędziem do śledzenia i odnajdywania zwierzyny. Obserwowanie śladów pozwala im określić obecność zwierzyny w okolicy oraz jej zachowanie. Ponadto koryto dzicze może być pomocne dla innych osób potrzebujących znaleźć trasę w głębokim śniegu.

Dodatkowo, dla naukowców badających zachowanie zwierzyny, koryto dzicze dostarcza cennych informacji na temat sposobów poruszania się i migracji zwierząt oraz ich preferencji dotyczących terenów życia. Analiza tych śladów pozwala również określić częstotliwość i odległość pokonywaną przez zwierzynę w trakcie podróży.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj koryto dzicze w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kryza, kryza, rant

wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)

karnal

inaczej kaptur.

krzyżówka, krzyżówka (Anas platyrhyn- chos L.)

największa i najpospolitsza z kaczek występujących w naszym kraju, należąca do kaczek właściwych. Kaczor w szacie godowej ma głowę czarno- zieloną z białą obrączką na szyi, (...)

kurek

w broni myśliwskiej część zamka, która uderza w iglicę (zob. zamek).

kiść

1) pęk białych włosów na końcu ogona borsuka,
2) zakończenie ogona żubra.

kniejówka

1) trąbka myśliwska, przeważnie drewniana z kościanym ustnikiem, służąca do dawania sygnałów myśliwskich;
2) broń myśliwska kombinowana, o jednej lufie kulowej i jednej śrutowej (...)

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)

kapiszon, kapiszon, piston

dawna nazwa spłonki, którą stanowiła miedziana lub mosiężna miseczka nakryta kapturkiem i zawierająca rtęć piorunującą. Kapiszon nakładano na kominek zamka broni kapiszonowej. Od (...)

kapturzenie

nakrywanie kapturem głowy ptaka łowczego.

kotwina

inaczej kotlina.