Definicja hasła: kucharka
- kucharka
pierwsza kaczka przybywająca na zloty
Kucharka to pierwsza kaczka, która przybywa na zloty. Jest to ważny moment w kalendarzu łowieckim, ponieważ sygnalizuje rozpoczęcie sezonu łowieckiego. Kucharka jest zazwyczaj pierwszym ptakiem, który pojawia się podczas zlotów i uchodzi za bardzo szczęśliwy omen. Jej wcześniejsze przybycie jest widziane jako dobry znak i przynosi myśliwym nadzieję na udany sezon.
Ponadto, kucharki mają znaczenie także poza aspektem praktycznym. Zdarzają się programy edukacyjne skierowane do dzieci, które wykorzystują obserwacje kucharek do nauki o środowisku naturalnym i ochronie przyrody. Ptaki te są symbolem odwagi i determinacji, ponieważ jako pierwsze przylatują na zloty płaskim lądowiskiem wśród innych zbóż.
Wielokrotnie kucharki stanowią również istotny element symboliki dla społeczności łowieckich, a nawet organizacji. Często spotyka się ich wykorzystanie jako ozdoby czy logo myśliwskich stowarzyszeń lub grup zajmujących się polowaniami. To zwierzę, które choć nierzadko postrzegane jako równie atrakcyjne jak inne gatunki kaczek upolowane w sezonie, mają jednak szczególne znaczenie dla wielu miłośników łowiectwa.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kucharka w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- klatka szczeblasta
pomieszczenie wykonane z prętów drewnianych i umieszczone na polu, służące do trzymania ptaków myśliwskich.
- kokcielić
o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.
- koza, koza, siuta
samica sarny.
- kuna domowa, kamionka, kuna domowa, kamionka (Martes foina Brexleben)
zwierzę łowne z rodziny łasicowatych podobne do kuny leśnej, lecz z nosem o barwie czerwonawej i białej plamie na spodzie szyi (rozwidlonej - ważna cecha odróżniająca). Znajduje się pod (...)
- kynologia myśliwska
nauka o psach myśliwskich. Zajmuje się biologią, rozwojem, pochodzeniem, hodowlą, układaniem i użytkowaniem psa myśliwskiego.
- kotlina, kotlina, kotowina
małe zagłębienie w ziemi, stanowiące w okresie bezśnieżnym legowisko zająca.
- kwiatek
biała sierść na końcu ogona lisa
- koziołek aportowy
drewniany wałek cieńszy w środku, służący do nauki prawidłowego aportowania młodych psów myśliwskich.
- kosacz
stary cietrzew.
- kotka
samica rysia.