Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kucharka

kucharka

pierwsza kaczka przybywająca na zloty

Kucharka to pierwsza kaczka, która przybywa na zloty. Jest to ważny moment w łowiectwie, ponieważ oznacza on, że sezon łowiecki się rozpoczyna. Kucharka jest zwykle pierwszym ptakiem, który pojawia się na zlotach i jest uważany za bardzo szczęśliwego omena. Kucharka jest również symbolem odwagi i determinacji, ponieważ jest pierwszym ptakiem, który przybywa na zloty.

Kucharki są często wykorzystywane do celów edukacyjnych. Na przykład, w niektórych miejscach można spotkać programy edukacyjne dla dzieci, w których uczestnicy obserwują i badają kucharki. Programy te służą do nauki o środowisku naturalnym i ochronie przyrody.

Kucharki są również często wykorzystywane jako symbol łowiectwa. Na przykład, w niektórych miejscach można spotkać figurki lub obrazy kucharek, które służą jako ozdoba lub prezent dla myśliwych. Kucharki są również czasami używane jako logo lub symbol dla organizacji łowieckich lub grup myśliwych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kucharka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kaczki

nazwa obejmująca szereg gatunków z rzędu blaszkodziobych. Dzielimy je na kaczki właściwe, czyli pływające, oraz grążyce.

krzyżówka, krzyżówka (Anas platyrhyn- chos L.)

największa i najpospolitsza z kaczek występujących w naszym kraju, należąca do kaczek właściwych. Kaczor w szacie godowej ma głowę czarno- zieloną z białą obrączką na szyi, (...)

kotłowy

dawniej członek służby książęcej, zajmujący się żywieniem psów myśliwskich.

kokcielić

o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.

koronny byk

jeleń byk noszący wieniec z koronami.

kłaść

o myśliwym: celnym strzałem ubić zwierza.

kapiszon, kapiszon, piston

dawna nazwa spłonki, którą stanowiła miedziana lub mosiężna miseczka nakryta kapturkiem i zawierająca rtęć piorunującą. Kapiszon nakładano na kominek zamka broni kapiszonowej. Od (...)

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)

karma

pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, (...)