Definicja hasła: kucharka
- kucharka
pierwsza kaczka przybywająca na zloty
Kucharka to pierwsza kaczka, która przybywa na zloty. Jest to ważny moment w kalendarzu łowieckim, ponieważ sygnalizuje rozpoczęcie sezonu łowieckiego. Kucharka jest zazwyczaj pierwszym ptakiem, który pojawia się podczas zlotów i uchodzi za bardzo szczęśliwy omen. Jej wcześniejsze przybycie jest widziane jako dobry znak i przynosi myśliwym nadzieję na udany sezon.
Ponadto, kucharki mają znaczenie także poza aspektem praktycznym. Zdarzają się programy edukacyjne skierowane do dzieci, które wykorzystują obserwacje kucharek do nauki o środowisku naturalnym i ochronie przyrody. Ptaki te są symbolem odwagi i determinacji, ponieważ jako pierwsze przylatują na zloty płaskim lądowiskiem wśród innych zbóż.
Wielokrotnie kucharki stanowią również istotny element symboliki dla społeczności łowieckich, a nawet organizacji. Często spotyka się ich wykorzystanie jako ozdoby czy logo myśliwskich stowarzyszeń lub grup zajmujących się polowaniami. To zwierzę, które choć nierzadko postrzegane jako równie atrakcyjne jak inne gatunki kaczek upolowane w sezonie, mają jednak szczególne znaczenie dla wielu miłośników łowiectwa.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kucharka w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- krajce
brzegi dzioba jastrzębia.
- karawan
pojazd służący do przewozu ubitej zwierzyny w czasie polowania.
- kaczkarnia
ośrodek sztucznej hodowli dzikich kaczek.
- kryza, kryza, rant
wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)
- kulkowanie
patroszenie ptactwa za pomocą kulki; zapobiega psuciu się go podczas upałów.
- kandelabrowa korona
zob. korona.
- karma
pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, (...)
- królik, królik (Oryctolagus cunicu- lus L.)
gatunek z rodziny zającowatych. Długość ciała 35-50 cm, ogona 4,5-7,5 cm, ciężar 1,5-2 kg. Sierść na wierzchu ciała szara, spód biały, kończyny żółtorude. Zamieszkuje suche lasy (...)
- kara myśliwska
ukaranie myśliwego za wykroczenie przeciwko przepisom łowieckim, jak również przeciwko etyce, czy nawet językowi łowieckiemu.
- knieja
duży obszar lasu bogaty w zwierzynę.