Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kucharka

kucharka

pierwsza kaczka przybywająca na zloty

Kucharka to pierwsza kaczka, która przybywa na zloty. Jest to ważny moment w łowiectwie, ponieważ oznacza on, że sezon łowiecki się rozpoczyna. Kucharka jest zwykle pierwszym ptakiem, który pojawia się na zlotach i jest uważany za bardzo szczęśliwego omena. Kucharka jest również symbolem odwagi i determinacji, ponieważ jest pierwszym ptakiem, który przybywa na zloty.

Kucharki są często wykorzystywane do celów edukacyjnych. Na przykład, w niektórych miejscach można spotkać programy edukacyjne dla dzieci, w których uczestnicy obserwują i badają kucharki. Programy te służą do nauki o środowisku naturalnym i ochronie przyrody.

Kucharki są również często wykorzystywane jako symbol łowiectwa. Na przykład, w niektórych miejscach można spotkać figurki lub obrazy kucharek, które służą jako ozdoba lub prezent dla myśliwych. Kucharki są również czasami używane jako logo lub symbol dla organizacji łowieckich lub grup myśliwych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kucharka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kapiszon, kapiszon, piston

dawna nazwa spłonki, którą stanowiła miedziana lub mosiężna miseczka nakryta kapturkiem i zawierająca rtęć piorunującą. Kapiszon nakładano na kominek zamka broni kapiszonowej. Od (...)

kurkówka

dawna broń myśliwska o zewnętrznych kurkach. Obecnie ponownie wyrabia się bogato zdobione nowoczesne kurkówki.

kopno

legowisko zająca w śniegu.

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.

kielnia

inaczej plusk.

klempa

samica łosia, łosza

klaskanie

inaczej korkowanie.

krowa

samica żubra.

kuna leśna, tumak, kuna leśna, tumak (Martes martes L.)

gatunek z rodziny łasicowalych. Długość ciała 38-58 cm, ciężar 1-2 kg. Ubarwienie brunatnożółte, na spodzie szyi pomarańczowokremowa plama. Zamieszkuje lasy całej Polski. Porusza się (...)

karnal

inaczej kaptur.