Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kłańce

kłańce

zęby wilka.

Kłańce to zęby wilka, które są szczególnie ważne dla jego przetrwania. Wilki mają cztery rodzaje zębów: kły, kłańce, siekacze i trzonowce. Kły są najdłuższe i najostrzejsze, a ich głównym zadaniem jest chwytanie ofiary. Kłańce są mniejsze od kłów i mają bardziej zaokrąglone końcówki. Ich głównym zadaniem jest rozrywanie mięsa i skóry ofiary. Kłańce są również używane do obrony przed drapieżnikami lub innymi wilkami.

Kłańce mają również inne funkcje poza łowieniem. Wilki używają ich do wydawania dźwięków, takich jak warczenie lub szczekanie. Kiedy wilk warczy, otwiera swoje usta i wysuwa swoje kłańce, co wygląda groźnie i ostrzega inne stada przed niebezpieczeństwem. Kiedy wilk szczeka, wysuwa swoje kłańce i porusza je w górę i w dół, co oznacza, że ​​jest gotowy do walki lub do obrony swojego terytorium.

Kłańce są również używane do wydawania innych rodzajów dźwięków, takich jak skomlenie lub piski. Te dźwięki są używane do komunikowania się między wilkami lub do okazywania emocji. Wilki mogą również uderzać swoimi kłańcami o podłoże, aby ostrzec inne stada o nadchodzącym niebezpieczeństwie lub po prostu aby się bawić.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kłańce w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kolczykowanie

znakowanie zwierzyny specjalnymi znaczkami do celów naukowych.

kniazienie

odgłos wydawany przez przestraszonego zająca

kaganiec

zabezpieczenie wykonane z drutu lub rzemienia zakładane psom lub tchórkom (fretkom), uniemożliwiające im kąsanie.

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W (...)

kabłąk

osłona spustu (spustów) w broni myśliwskiej.

kucharka

pierwsza kaczka przybywająca na zloty

kaczki

nazwa obejmująca szereg gatunków z rzędu blaszkodziobych. Dzielimy je na kaczki właściwe, czyli pływające, oraz grążyce.

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)

kosacz

stary cietrzew.

królewski strzał

w przypadku, gdy strzelony ptak spada myśliwemu pod nogi.