Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kłańce

kłańce

zęby wilka.

Kłańce to zęby wilka, które są szczególnie ważne dla jego przetrwania. Wilki mają cztery rodzaje zębów: kły, kłańce, siekacze i trzonowce. Kły są najdłuższe i najostrzejsze, a ich głównym zadaniem jest chwytanie ofiary. Kłańce są mniejsze od kłów i mają bardziej zaokrąglone końcówki. Ich głównym zadaniem jest rozrywanie mięsa i skóry ofiary. Kłańce są również używane do obrony przed drapieżnikami lub innymi wilkami.

Kłańce mają również inne funkcje poza łowieniem. Wilki używają ich do wydawania dźwięków, takich jak warczenie lub szczekanie. Kiedy wilk warczy, otwiera swoje usta i wysuwa swoje kłańce, co wygląda groźnie i ostrzega inne stada przed niebezpieczeństwem. Kiedy wilk szczeka, wysuwa swoje kłańce i porusza je w górę i w dół, co oznacza, że ​​jest gotowy do walki lub do obrony swojego terytorium.

Kłańce są również używane do wydawania innych rodzajów dźwięków, takich jak skomlenie lub piski. Te dźwięki są używane do komunikowania się między wilkami lub do okazywania emocji. Wilki mogą również uderzać swoimi kłańcami o podłoże, aby ostrzec inne stada o nadchodzącym niebezpieczeństwie lub po prostu aby się bawić.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kłańce w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kurkówka

dawna broń myśliwska o zewnętrznych kurkach. Obecnie ponownie wyrabia się bogato zdobione nowoczesne kurkówki.

knieja

duży obszar lasu bogaty w zwierzynę.

kantak

pazur na tylnym palcu ptaka drapieżnego.

klapak

młoda jeszcze nielotna kaczka.

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)

kolczatka, kolczatka, korale

kolczasta obroża dla psa myśliwskiego. Ułatwia tresurę i utrzymanie psa w karności.

kaczki właściwe, kaczki właściwe, pływające

kaczki o wydłużonym kształcie ciała, ogonie lekko zadartym, do końca którego sięgają skrzydła. Dobrze latają. Gniazda zakładają na lądzie, blisko wody. Żerują na lądzie i w (...)

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.

kwilić

o ptakach drapieżnych: wydawać głos.

kobuz, kobuz (Falko subbuteo L.)

ptak z rodziny sokołów, gnieżdżący się w lasach i zagajnikach, objęty ochroną -|- dawniej ceniony w sokolnictwie.