Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kęsy

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.

Kęsy to zęby ssaków drapieżnych, które służą do łamania i rozdrabniania pokarmu. Są one skonstruowane w taki sposób, aby umożliwić zwierzęciu skuteczne połknięcie i strawienie pożywienia. Kęsy są zazwyczaj wyposażone w trzy rodzaje zębów: siekacze, kły i przedtrzonowce. Siekacze służą do łamania i rozdrabniania pokarmu, a kły służą do chwytania i trzymania ofiary. Przedtrzonowce służą do gryzienia i rozdrabniania pokarmu.

Kształt kęsów jest również ważny dla skutecznego połykania i trawienia pokarmu. Kształt kęsów może się różnić w zależności od gatunku ssaka drapieżnego. Na przykład niedźwiedzie mają bardzo duże, ostrych kłów, które służą do chwytania ofiar, podczas gdy wilki mają mniejsze, bardziej zaokrąglone kły, które służą do trzymania ofiar.

Kolejną ważną cechą kształtu kęsów jest ich ustawienie. Ustawienie kształtu kształtu może się również różnić w zależności od gatunku ssaka drapieżnego. Na przykład lisy maja proste ustawienie zebow, co pozwala im na skuteczne chwyty ofiar, podczas gdy wilki maja bardziej skomplikowane ustawienie zebow, co pozwala im na skuteczniesze trzymanie ofiar.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kęsy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kuwiek

piszczałka do wabienia ptaków.

klekotka

inaczej kołatka.

klaskanie

inaczej korkowanie.

kulkowanie

patroszenie ptactwa za pomocą kulki; zapobiega psuciu się go podczas upałów.

krajce

brzegi dzioba jastrzębia.

koryto dzicze

tor przejścia dzików w głębokim śniegu.

kandelabrowa korona

zob. korona.

kiszonka

karma dla zwierzyny konserwowana przez kiszenie masy roślinnej. Do przygotowania używa się te rośliny, które zwierzyna chętnie zjada w stanie zielonym, a więc: młode pędy, liście drzew i (...)

kądziel

obfite, długie owłosienie na karku, szyi i garbie żubra.

kara myśliwska

ukaranie myśliwego za wykroczenie przeciwko przepisom łowieckim, jak również przeciwko etyce, czy nawet językowi łowieckiemu.