Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kęsy

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.

Kęsy to zęby ssaków drapieżnych, które służą do łamania i rozdrabniania pokarmu. Są one skonstruowane w taki sposób, aby umożliwić zwierzęciu skuteczne połknięcie i strawienie pożywienia. Kęsy są zazwyczaj wyposażone w trzy rodzaje zębów: siekacze, kły i przedtrzonowce. Siekacze służą do łamania i rozdrabniania pokarmu, a kły służą do chwytania i trzymania ofiary. Przedtrzonowce służą do gryzienia i rozdrabniania pokarmu.

Kształt kęsów jest również ważny dla skutecznego połykania i trawienia pokarmu. Kształt kęsów może się różnić w zależności od gatunku ssaka drapieżnego. Na przykład niedźwiedzie mają bardzo duże, ostrych kłów, które służą do chwytania ofiar, podczas gdy wilki mają mniejsze, bardziej zaokrąglone kły, które służą do trzymania ofiar.

Kolejną ważną cechą kształtu kęsów jest ich ustawienie. Ustawienie kształtu kształtu może się również różnić w zależności od gatunku ssaka drapieżnego. Na przykład lisy maja proste ustawienie zebow, co pozwala im na skuteczne chwyty ofiar, podczas gdy wilki maja bardziej skomplikowane ustawienie zebow, co pozwala im na skuteczniesze trzymanie ofiar.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kęsy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.

konserwacja broni

jedna z najważniejszych czynności gwarantująca długie i sprawne działanie broni. Po wyczyszczeniu broni, lufy pokrywamy smarem neutralizującym działanie mas powybuchowych. Smar ten (...)

kobylarz

stary, bardzo duży wilk.

kulkowanie

patroszenie ptactwa za pomocą kulki; zapobiega psuciu się go podczas upałów.

kwiel

gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego

koło łowieckie

podstawowa komórka organizacyjna PZŁ. Zrzesza myśliwych członków PZŁ i dzierżawi obwód łowiecki, na którym prowadzi gospodarkę łowiecką. Koło łowieckie liczy przeważnie od 15 do 30 (...)

kogut

samiec niektórych ptaków, w tym wszystkich kuraków.

kudłacz

gwarowa nazwa niedźwiedzia.

koza, koza, siuta

samica sarny.

kwiczoł, drozd kwiczoł, kwiczoł, drozd kwiczoł (Turdus pilaris L.)

ptak z rodziny drozdów; grzbiet brązowy, głowa i kuper popielate, na stronie brzusznej brązowe plamy. Długość ciała 25 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Zamieszkuje lasy sosnowe i (...)