Definicja hasła: klekotać
- klekotać
kołatać kołatkami podczas polowania z naganką.
Klekotanie jest techniką polowania wykorzystującą kołatki do przyciągania zwierzyny, głównie dzikich zwierząt takich jak dziki, sarny i jelenie. Technika polega na wydawaniu odgłosów przez kołatki, które imitują dźwięki wydawane przez zdenerwowane lub zaniepokojone zwierzęta. Dzięki temu zwierzyna czuje się zmuszona do ucieczki bądź ukrycia. Klekotanie może być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi technikami polowania, takimi jak śledzenie lub naganiacz. Może to pomóc skupić uwagę dzikich zwierząt na łowcy bądź odwrócić je od śledzonego obiektu, a także skierować je w kierunku pożądanego celu. Klekotanie jest skuteczną metodą polowania, a jako imitacja naturalnych dźwięków dzikiej zwierzyny, stanowi skuteczne narzędzie dla myśliwych pragnących osiągnąć sukces w polowaniu na dzikie zwierzęta.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj klekotać w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- kolba
końcowa, szersza część łoża broni myśliwskiej (zob. broń myśliwska).
- krechtanie
głos wydawany przez głuszce podczas zapadów.
- kapiszon, kapiszon, piston
dawna nazwa spłonki, którą stanowiła miedziana lub mosiężna miseczka nakryta kapturkiem i zawierająca rtęć piorunującą. Kapiszon nakładano na kominek zamka broni kapiszonowej. Od (...)
- kapiszonówka, kapiszonówka, pistonówka
odprzodowa broń palna z zamkiem kapiszonowym, złożonym z kominka, czyli rurki doprowadzającej ogień do prochu znajdującego się w komorze lufy, i kurka sprężynowego z mechanizmem spustowym. (...)
- klacz
1) szyk lotu niektórych ptaków wędrownych, np. gęsi, żurawi;
2) dźwignia otwierająca broń łamaną;
3) przyrząd służący do wyciągania łusek z broni śrutowej (jeżeli nie (...)
- kicać
o zającu lub króliku: poruszać się wolnymi skokami.
- klangor
jednostajny głos żurawi.
- kaptur, kaptur, kapa, karnal
nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)
- kultura łowiecka
całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)
- komora gniazdowa
rozszerzona część nory, przeznaczona do wychowu młodych.