Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: klekotać

klekotać

kołatać kołatkami podczas polowania z naganką.

Klekotanie jest techniką polowania wykorzystującą kołatki do przyciągania zwierzyny, głównie dzikich zwierząt takich jak dziki, sarny i jelenie. Technika polega na wydawaniu odgłosów przez kołatki, które imitują dźwięki wydawane przez zdenerwowane lub zaniepokojone zwierzęta. Dzięki temu zwierzyna czuje się zmuszona do ucieczki bądź ukrycia. Klekotanie może być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi technikami polowania, takimi jak śledzenie lub naganiacz. Może to pomóc skupić uwagę dzikich zwierząt na łowcy bądź odwrócić je od śledzonego obiektu, a także skierować je w kierunku pożądanego celu. Klekotanie jest skuteczną metodą polowania, a jako imitacja naturalnych dźwięków dzikiej zwierzyny, stanowi skuteczne narzędzie dla myśliwych pragnących osiągnąć sukces w polowaniu na dzikie zwierzęta.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj klekotać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)

kolczykowanie

znakowanie zwierzyny specjalnymi znaczkami do celów naukowych.

kurek

w broni myśliwskiej część zamka, która uderza w iglicę (zob. zamek).

kapa

inaczej kaptur.

krykucha

kaczka krzyżówka wyhodowana w niewoli, służąca do wabienia kaczorów podczas wiosennych godów. Wypuszczona na wodę w pobliżu stanowiska myśliwego przywabia kaczory.

kąpać się

o dzikach, jeleniach, łosiach: tarzać się w kałużach lub błocie.

krzyk

głos dzikich gęsi i łabędzi.

korkowanie, korkowanie, dźwięk główny, glokanie, klaskanie

trzecia zwrotka pieśni głuszca.

kwiel

gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego

kocica

samica zająca.