Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: klekotać

klekotać

kołatać kołatkami podczas polowania z naganką.

Klekotanie jest techniką polowania, która wykorzystuje kołatki do przyciągania zwierzyny. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku dzikich zwierząt, takich jak dziki, sarny i jelenie. Technika ta polega na wydawaniu odgłosów przez kołatki, które są używane do nagania zwierzyny. Odgłosy te są podobne do tych, które wydaje dzikie zwierzę, gdy jest ono zdenerwowane lub zaniepokojone. Z tego powodu dzikie zwierzęta czują się zmuszone do ucieczki lub ukrycia się.

Klekotanie może być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi technikami polowania. Na przykład można go używać w połączeniu ze śledzeniem lub naganiaczem. W takim przypadku łowca może używać kołatek, aby skupić uwagę dzikich zwierząt na sobie i odwrócić je od śledzonego obiektu. Może również używać kołatek do nagania dzikich zwierząt w kierunku śledzonego obiektu.

Klekotanie jest bardzo skuteczną techniką polowania i może być stosowane w różnych sytuacjach. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi technikami polowania, aby osiągnąć maksymalną skuteczność. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku dzikich zwierząt, ponieważ odgłosy kołatek są podobne do tych, które wydaje dzikie zwierze, gdy jest ono zdenerwowane lub zaniepokojone.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj klekotać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

komora

klatka piersiowa zwierzyny grubej. Strzał na komorę jest najpewniejszy.

koźlak

młode sarny do 1 roku życia

koło łowieckie

podstawowa komórka organizacyjna PZŁ. Zrzesza myśliwych członków PZŁ i dzierżawi obwód łowiecki, na którym prowadzi gospodarkę łowiecką. Koło łowieckie liczy przeważnie od 15 do 30 (...)

kicać

o zającu lub króliku: poruszać się wolnymi skokami.

kluczka

odskok zwierza w bok podczas ucieczki.

kuropatwa, kuropatwa (Perdix perdix L.)

ptak z rzędu kuraków. Upierzenie samca szarobrązowe rdzawo poprzecznie pręgowane, spód ciała popielaty z ciemniejszymi kreskami oraz dużą brązową plamą w kształcie podkowy w dolnej (...)

królik, królik (Oryctolagus cunicu- lus L.)

gatunek z rodziny zającowatych. Długość ciała 35-50 cm, ogona 4,5-7,5 cm, ciężar 1,5-2 kg. Sierść na wierzchu ciała szara, spód biały, kończyny żółtorude. Zamieszkuje suche lasy (...)

karawan

pojazd służący do przewozu ubitej zwierzyny w czasie polowania.

kotlina, kotlina, kotowina

małe zagłębienie w ziemi, stanowiące w okresie bezśnieżnym legowisko zająca.

kaganiec

zabezpieczenie wykonane z drutu lub rzemienia zakładane psom lub tchórkom (fretkom), uniemożliwiające im kąsanie.