Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kierdel

kierdel

stado muflonów lub kozic.

Kierdel to termin używany w łowiectwie, który odnosi się do stada muflonów lub kozic. Muflony i kozy są zwierzętami, które żyją w grupach, dlatego termin „kierdel” jest używany do określenia ich stada. Muflony i kozy są zazwyczaj spotykane w górach, a ich stada składają się z samców i samic. Samce są zazwyczaj większe od samic i mają charakterystyczne rogi. Stado muflonów lub kozic może składać się z kilku osobników lub nawet kilkuset.

Muflony i kozy są bardzo czujne i trudne do polowania. Zazwyczaj łowcy starają się polować na te zwierzęta w porze nocnej, ponieważ wtedy są one mniej czujne. Łowcy muszą być bardzo cicho, aby nie spłoszyć stada muflonów lub kozic. Jeśli stado jest spłoszone, może ono uciec na duże odległości, co utrudnia polowanie.

Kierdel jest ważnym terminem w łowiectwie i odnosi się do stada muflonów lub kozic. Polowanie na te zwierzęta może być trudne, ale jeśli łowca jest cicho i ostrożny, może on mieć szansę na sukces.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kierdel w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

karma

pokarm dla zwierzyny dostarczany przez myśliwych. Dzieli się ją na: 1) objętościowo suchą: siano, słoma, liściarka, pędy;
2) objętościowo soczystą: ziemniaki, buraki, topinambur, (...)

kotwina

inaczej kotlina.

kandelabrowa korona

zob. korona.

klempa

samica łosia, łosza

kaczor

samiec dzikiej kaczki.

kuna domowa, kamionka, kuna domowa, kamionka (Martes foina Brexleben)

zwierzę łowne z rodziny łasicowatych podobne do kuny leśnej, lecz z nosem o barwie czerwonawej i białej plamie na spodzie szyi (rozwidlonej - ważna cecha odróżniająca). Znajduje się pod (...)

kwiczenie

głos wydawany przez warchlaki.

kożuch

futro zająca lub muflona.

kojec

wydzielone miejsce, przeznaczone do wychowu szczeniąt psów myśliwskich.

kluczka

odskok zwierza w bok podczas ucieczki.