Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kolczatka

kolczatka, kolczatka, korale

kolczasta obroża dla psa myśliwskiego. Ułatwia tresurę i utrzymanie psa w karności.

Kolczatka to rodzaj obroży, która jest szczególnie przydatna dla psów myśliwskich. Jest to obroża wykonana z metalu lub tworzywa sztucznego, która ma na sobie małe kolce. Kolce te są wykonane z twardego materiału, takiego jak stal lub plastik, i są umieszczone na obroży w taki sposób, aby nie były one bolesne dla psa. Kolczatka jest przeznaczona do użytku zewnętrznego i może być noszona przez psa podczas spacerów lub innych aktywności.

Kolczatka jest przede wszystkim używana do tresury psów myśliwskich. Ma ona na celu utrzymanie psa w karności i zapobieganie niepożądanym zachowaniom. Kolce na obroży powodują lekkie ukłucia, które mają na celu odstraszenie psa od niewłaściwego zachowania. Kolczatka może również być używana do ograniczenia ruchu psa, aby uniknąć niebezpieczeństwa lub uspokojenia go w sytuacjach stresowych.

Kolczatka jest bardzo przydatnym narzędziem do tresury psów myśliwskich i może być używana do utrzymania ich w karności oraz ograniczenia ich ruchu. Jest to bezpieczny i skuteczny sposób na poprawienie zachowania psa i utrzymanie go pod kontrolą.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kolczatka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kszyk, bekas kszyk, baranek, kszyk, bekas kszyk, baranek (Capella gallinago L.)

ptak z rodziny brodźców. Jest nieco większy od szpaka, posiada długi dziób, skrajne sterówki rudoszare, brunatno pręgowane, brzuch biały. Po zerwaniu się z ziemi wydaje głos. Podczas lotu (...)

komora

klatka piersiowa zwierzyny grubej. Strzał na komorę jest najpewniejszy.

kucharka

pierwsza kaczka przybywająca na zloty

kwiel

gwizdek służący do przywabiania ptaka łowczego

koronny byk

jeleń byk noszący wieniec z koronami.

kąpać się

o dzikach, jeleniach, łosiach: tarzać się w kałużach lub błocie.

klępa, klępa, łosza

samica łosia.

kielnia

inaczej plusk.

koło łowieckie

podstawowa komórka organizacyjna PZŁ. Zrzesza myśliwych członków PZŁ i dzierżawi obwód łowiecki, na którym prowadzi gospodarkę łowiecką. Koło łowieckie liczy przeważnie od 15 do 30 (...)

klempa

samica łosia, łosza