Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kolczatka

kolczatka, kolczatka, korale

kolczasta obroża dla psa myśliwskiego. Ułatwia tresurę i utrzymanie psa w karności.

Kolczatka to rodzaj obroży, która jest szczególnie przydatna dla psów myśliwskich. Jest to obroża wykonana z metalu lub tworzywa sztucznego, która ma na sobie małe kolce. Kolce te są wykonane z twardego materiału, takiego jak stal lub plastik, i są umieszczone na obroży w taki sposób, aby nie były one bolesne dla psa. Kolczatka jest przeznaczona do użytku zewnętrznego i może być noszona przez psa podczas spacerów lub innych aktywności.

Kolczatka jest przede wszystkim używana do tresury psów myśliwskich. Ma ona na celu utrzymanie psa w karności i zapobieganie niepożądanym zachowaniom. Kolce na obroży powodują lekkie ukłucia, które mają na celu odstraszenie psa od niewłaściwego zachowania. Kolczatka może również być używana do ograniczenia ruchu psa, aby uniknąć niebezpieczeństwa lub uspokojenia go w sytuacjach stresowych.

Kolczatka jest bardzo przydatnym narzędziem do tresury psów myśliwskich i może być używana do utrzymania ich w karności oraz ograniczenia ich ruchu. Jest to bezpieczny i skuteczny sposób na poprawienie zachowania psa i utrzymanie go pod kontrolą.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kolczatka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

korona

co najmniej trzy wierzchołkowe odnogi wieńca jelenia kończące tyki. W zależności od kształtu noszą rozmaite nazwy: dłoniasta, kandelabrowa, kielichowa, kotwicowa, krzaczasta, łopaciasta (...)

kęsy, kęsy, zajady

zęby ssaków drapieżnych.

kozioł, kozioł, rogacz

samiec samy.

kniazienie

odgłos wydawany przez przestraszonego zająca

klapak

młoda jeszcze nielotna kaczka.

kosz jastrzębi

samołówka do chwytania żywcem drapieżników skrzydlatych stosowana w sokolnictwie.

klekotka

inaczej kołatka.

kantak

pazur na tylnym palcu ptaka drapieżnego.

kolczykowanie

znakowanie zwierzyny specjalnymi znaczkami do celów naukowych.

kuraki, grzebiące, kuraki, grzebiące (Galliformes)

rząd ptaków obejmujący ok. 240 gatunków, przeważnie leśnych. W Polsce ze zwierząt łownych do kuraków należą: z rodziny głuszców - głuszec, cietrzew, jarząbek oraz z rodziny (...)