Definicja hasła: kaczki właściwe
- kaczki właściwe, kaczki właściwe, pływające
kaczki o wydłużonym kształcie ciała, ogonie lekko zadartym, do końca którego sięgają skrzydła. Dobrze latają. Gniazda zakładają na lądzie, blisko wody. Żerują na lądzie i w płytkiej wodzie. Nurkują wyjątkowo. Do kaczek właściwych należą m.in.: krzyżówka, krakwa, rożeniec, cyranka, cyraneczka i płaskonos.
Kaczki właściwe to rodzina ptaków wodnych charakteryzujących się wydłużonym ciałem, lekko zadartym ogonem i skrzydłami sięgającymi do końca ogona. Są znane z doskonałych umiejętności lotniczych oraz zdolności nurkowania. Preferują zakładanie gniazd na lądzie, blisko wody, a ich żerowanie odbywa się zarówno na lądzie, jak i w płytkiej wodzie. Do tej rodziny należy kilka gatunków, takich jak krzyżówka, krakwa, rożeniec, cyranka, cyraneczka i płaskonos.
Kaczki właściwe są popularnymi ptakami łownymi ze względu na swoje duże rozmiary i atrakcyjne cechy dla myśliwych. Polowanie na nie zazwyczaj odbywa się od września do marca ze względu na ich większą aktywność i łatwiejsze do zauważenia zachowanie w tym okresie. Ponadto kaczki te są cenione jako ozdoby ogrodowe oraz przedmioty dekoracyjne. Dzięki swojej popularności stanowią obiekt zainteresowania osób kolekcjonujących ozdoby lub poszukujących naturalistycznych dekoracji.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kaczki właściwe w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- kipieć
o zającu: sadzić na oślep.
- kryza, kryza, rant
wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)
- klangor
jednostajny głos żurawi.
- kultura łowiecka
całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)
- klacz
1) szyk lotu niektórych ptaków wędrownych, np. gęsi, żurawi;
2) dźwignia otwierająca broń łamaną;
3) przyrząd służący do wyciągania łusek z broni śrutowej (jeżeli nie (...)
- kołatka, kołatka, klekotka
przyrząd służący naganiaczowi do klekotania w czasie naganiania zwierzyny.
- komora
klatka piersiowa zwierzyny grubej. Strzał na komorę jest najpewniejszy.
- knoty
odchody głuszca.
- kęsy, kęsy, zajady
zęby ssaków drapieżnych.
- korkowanie, korkowanie, dźwięk główny, glokanie, klaskanie
trzecia zwrotka pieśni głuszca.