Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: król polowania

król polowania

tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu strzelił najwięcej zwierzyny.

Król polowania - tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu odstrzelił najwięcej egzemplarzy zwierzyny. Jest to prestiżowe wyróżnienie, które świadczy o umiejętnościach i doświadczeniu łowieckim zdobytych przez myśliwego. Aby uzyskać ten tytuł, konieczne jest posiadanie wszechstronnej wiedzy z zakresu łowiectwa oraz umiejętności skutecznego wykorzystania swojego sprzętu w celu upolowania jak największej liczby zwierząt. Król polowania demonstruje nie tylko umiejętności samego strzelania, lecz także umiejętność obserwacji, tropienia i strategicznego podejścia do dzikiej zwierzyny. Otrzymanie tego tytułu wymaga od myśliwego nie tylko precyzyjnej broni i odpowiedniej amunicji, ale także znajomości terenu łowieckiego oraz dyscypliny pozwalającej na efektywne przeprowadzenie polowania.

Tytuł króla polowania jest ceniony przez środowisko myśliwskie jako wyraz uznania dla osiągnięć i zaangażowania w dziedzinie łowiectwa. Dla wielu pasjonatów polowań jest to ukoronowanie ich wysiłku i determinacji w doskonaleniu technik łowieckich. Uzyskanie tego zaszczytnego miana stanowi nie tylko honor dla samego myśliwego, ale także symbol jego zaangażowania w ochronę przyrody poprzez kontrolowany odstrzał zwierzyny. Tytuł króla polowania wskazuje na osobę posiadającą rozbudowaną wiedzę nt. zachowań zwierząt oraz zdolność analizy sytuacji łowieckich, co czyni go autorytetem w działaniu na rzecz zrównoważonego gospodarowania populacjami dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj król polowania w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

klamra

skrzydło linii myśliwych (flanka) zagięte ku nagance.

korkowanie, korkowanie, dźwięk główny, glokanie, klaskanie

trzecia zwrotka pieśni głuszca.

królewski strzał

w przypadku, gdy strzelony ptak spada myśliwemu pod nogi.

karta stanowiskowa

kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.

kot

nazwa zająca i rysia.

krektun

młody jednoroczny głuszec, nie biorący czynnego udziału w tokowisku.

kamionka

inaczej kuna domowa.

kłuć

ugodzić zwierza oszczepem lub kordelasem.

kwakanie

głos wydawany przez dzikie kaczki.

kusza myśliwska

ręczna broń miotająca, strzeląjąca bełtami. Składa się z masywnego łuku wykonanego zazwyczaj z rogu lub stali, rzadziej z drewna, przymocowanego poprzecznie do łoża z kolbą, (...)