Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: król polowania

król polowania

tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu strzelił najwięcej zwierzyny.

Król polowania to tytuł, który jest przyznawany myśliwemu, który strzela najwięcej zwierzyny na danym polowaniu. Jest to bardzo ważny tytuł, ponieważ wskazuje na umiejętności i doświadczenie myśliwego. Aby zostać królem polowania, myśliwy musi mieć wiedzę na temat łowienia i być w stanie wykorzystać swoje umiejętności do skutecznego łowienia zwierzyny.

Myśliwy musi również posiadać odpowiednie narzędzia i sprzęt do łowienia. Musi mieć odpowiedni rodzaj broni, aby móc skutecznie strzelać do zwierzyny. Ponadto musi mieć odpowiedni rodzaj amunicji, aby móc skutecznie trafiać w cel. Myśliwy musi również posiadać odpowiedni rodzaj ubrania i obuwia, aby móc skutecznie łowić zwierzynę.

Król polowania jest również wyznacznikiem poziomu umiejętności myśliwego. Myśliwi starają się osiągnąć ten tytuł, aby udowodnić swoje umiejętności i doświadczenie w łowieniu zwierzyny. Jest to również sposób na podkreślenie ich umiejętności i dokonań w danej dziedzinie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj król polowania w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kurek

w broni myśliwskiej część zamka, która uderza w iglicę (zob. zamek).

kniazić

o zającu: wydawać głos przerażenia podobny do płaczu dziecka.

kaczka hełmiasta, kaczka hełmiasta (Netta rufina Pall)

nieliczny w Polsce gatunek kaczki należącej do grążyc. Sporadycznie występuje na Mazurach, częściej spotykana na przelotach.

kurkówka

dawna broń myśliwska o zewnętrznych kurkach. Obecnie ponownie wyrabia się bogato zdobione nowoczesne kurkówki.

krycie

akt kopulacji u ssaków.

kapiszonówka, kapiszonówka, pistonówka

odprzodowa broń palna z zamkiem kapiszonowym, złożonym z kominka, czyli rurki doprowadzającej ogień do prochu znajdującego się w komorze lufy, i kurka sprężynowego z mechanizmem spustowym. (...)

komora

klatka piersiowa zwierzyny grubej. Strzał na komorę jest najpewniejszy.

kołatka, kołatka, klekotka

przyrząd służący naganiaczowi do klekotania w czasie naganiania zwierzyny.

krogulec, krogulec (Accipiter nisus L.)

ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych, podobny do jastrzębia gołębiarza lecz mniejszy, występuje na terenie całego kraju. Czasami używany w sokolnictwie. Objęty ochroną (...)

klekotka

inaczej kołatka.