Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: król polowania

król polowania

tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu strzelił najwięcej zwierzyny.

Król polowania - tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu odstrzelił najwięcej egzemplarzy zwierzyny. Jest to prestiżowe wyróżnienie, które świadczy o umiejętnościach i doświadczeniu łowieckim zdobytych przez myśliwego. Aby uzyskać ten tytuł, konieczne jest posiadanie wszechstronnej wiedzy z zakresu łowiectwa oraz umiejętności skutecznego wykorzystania swojego sprzętu w celu upolowania jak największej liczby zwierząt. Król polowania demonstruje nie tylko umiejętności samego strzelania, lecz także umiejętność obserwacji, tropienia i strategicznego podejścia do dzikiej zwierzyny. Otrzymanie tego tytułu wymaga od myśliwego nie tylko precyzyjnej broni i odpowiedniej amunicji, ale także znajomości terenu łowieckiego oraz dyscypliny pozwalającej na efektywne przeprowadzenie polowania.

Tytuł króla polowania jest ceniony przez środowisko myśliwskie jako wyraz uznania dla osiągnięć i zaangażowania w dziedzinie łowiectwa. Dla wielu pasjonatów polowań jest to ukoronowanie ich wysiłku i determinacji w doskonaleniu technik łowieckich. Uzyskanie tego zaszczytnego miana stanowi nie tylko honor dla samego myśliwego, ale także symbol jego zaangażowania w ochronę przyrody poprzez kontrolowany odstrzał zwierzyny. Tytuł króla polowania wskazuje na osobę posiadającą rozbudowaną wiedzę nt. zachowań zwierząt oraz zdolność analizy sytuacji łowieckich, co czyni go autorytetem w działaniu na rzecz zrównoważonego gospodarowania populacjami dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj król polowania w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

koziołek

młody kozioł.

kokcielić

o pardwach i cietrzewiach: wydawać głos.

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)

kwoktać

o samicy głuszca lub cietrzewia: wydawać głos.

kokcydioza

niebezpieczna choroba kuropatw i bażantów, wywoływana przez pierwotniaki z rodzaju Eimeria. Zwalczanie polega na niszczeniu padłych ptaków i ostrej dezynfekcji ośrodków hodowlanych.

kotka

samica rysia.

kogut

samiec niektórych ptaków, w tym wszystkich kuraków.

korkowanie, korkowanie, dźwięk główny, glokanie, klaskanie

trzecia zwrotka pieśni głuszca.

kula

gwarowe, pocisk do broni myśliwskiej służący do polowania na grubą zwierzynę. Dawniej ołowiany, okrągły do broni odprzodowej; obecnie cylindryczny z płaszczem pełnym lub półpłaszczem (...)

korozja luf

uszkodzenie gładzi luf na skutek szkodliwego działania nieusuniętych resztek spalonego prochu.