Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: król polowania

król polowania

tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu strzelił najwięcej zwierzyny.

Król polowania - tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu odstrzelił najwięcej egzemplarzy zwierzyny. Jest to prestiżowe wyróżnienie, które świadczy o umiejętnościach i doświadczeniu łowieckim zdobytych przez myśliwego. Aby uzyskać ten tytuł, konieczne jest posiadanie wszechstronnej wiedzy z zakresu łowiectwa oraz umiejętności skutecznego wykorzystania swojego sprzętu w celu upolowania jak największej liczby zwierząt. Król polowania demonstruje nie tylko umiejętności samego strzelania, lecz także umiejętność obserwacji, tropienia i strategicznego podejścia do dzikiej zwierzyny. Otrzymanie tego tytułu wymaga od myśliwego nie tylko precyzyjnej broni i odpowiedniej amunicji, ale także znajomości terenu łowieckiego oraz dyscypliny pozwalającej na efektywne przeprowadzenie polowania.

Tytuł króla polowania jest ceniony przez środowisko myśliwskie jako wyraz uznania dla osiągnięć i zaangażowania w dziedzinie łowiectwa. Dla wielu pasjonatów polowań jest to ukoronowanie ich wysiłku i determinacji w doskonaleniu technik łowieckich. Uzyskanie tego zaszczytnego miana stanowi nie tylko honor dla samego myśliwego, ale także symbol jego zaangażowania w ochronę przyrody poprzez kontrolowany odstrzał zwierzyny. Tytuł króla polowania wskazuje na osobę posiadającą rozbudowaną wiedzę nt. zachowań zwierząt oraz zdolność analizy sytuacji łowieckich, co czyni go autorytetem w działaniu na rzecz zrównoważonego gospodarowania populacjami dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj król polowania w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kielnia

inaczej plusk.

kitka

bródka kozicy (trofeum).

kwiat

ogon łosia, jelenia, daniela i jamy.

kryza, kryza, rant

wystająca krawędź łuski naboju kulowego do broni łamanej, umożliwiająca wyciągnięcie łuski z komory nabojowej. Naboje z kryzą mają symbol R napisany po oznaczeniu kalibru i długości (...)

kszyk, bekas kszyk, baranek, kszyk, bekas kszyk, baranek (Capella gallinago L.)

ptak z rodziny brodźców. Jest nieco większy od szpaka, posiada długi dziób, skrajne sterówki rudoszare, brunatno pręgowane, brzuch biały. Po zerwaniu się z ziemi wydaje głos. Podczas lotu (...)

kominek

w strzelbach kapiszonowych rurka wkręcona do komory nabojowej, na którą nakładało się kapiszon. Doprowadzała ona ogień do prochu (zob. (...)

kwadruplet

cztery kolejne bezpośrednie celne strzały oddane przez myśliwego.

kicać

o zającu lub króliku: poruszać się wolnymi skokami.

kaczka hełmiasta, kaczka hełmiasta (Netta rufina Pall)

nieliczny w Polsce gatunek kaczki należącej do grążyc. Sporadycznie występuje na Mazurach, częściej spotykana na przelotach.

kiść

1) pęk białych włosów na końcu ogona borsuka,
2) zakończenie ogona żubra.