Definicja hasła: król polowania
- król polowania
tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu strzelił najwięcej zwierzyny.
Król polowania - tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu odstrzelił najwięcej egzemplarzy zwierzyny. Jest to prestiżowe wyróżnienie, które świadczy o umiejętnościach i doświadczeniu łowieckim zdobytych przez myśliwego. Aby uzyskać ten tytuł, konieczne jest posiadanie wszechstronnej wiedzy z zakresu łowiectwa oraz umiejętności skutecznego wykorzystania swojego sprzętu w celu upolowania jak największej liczby zwierząt. Król polowania demonstruje nie tylko umiejętności samego strzelania, lecz także umiejętność obserwacji, tropienia i strategicznego podejścia do dzikiej zwierzyny. Otrzymanie tego tytułu wymaga od myśliwego nie tylko precyzyjnej broni i odpowiedniej amunicji, ale także znajomości terenu łowieckiego oraz dyscypliny pozwalającej na efektywne przeprowadzenie polowania.
Tytuł króla polowania jest ceniony przez środowisko myśliwskie jako wyraz uznania dla osiągnięć i zaangażowania w dziedzinie łowiectwa. Dla wielu pasjonatów polowań jest to ukoronowanie ich wysiłku i determinacji w doskonaleniu technik łowieckich. Uzyskanie tego zaszczytnego miana stanowi nie tylko honor dla samego myśliwego, ale także symbol jego zaangażowania w ochronę przyrody poprzez kontrolowany odstrzał zwierzyny. Tytuł króla polowania wskazuje na osobę posiadającą rozbudowaną wiedzę nt. zachowań zwierząt oraz zdolność analizy sytuacji łowieckich, co czyni go autorytetem w działaniu na rzecz zrównoważonego gospodarowania populacjami dzikich zwierząt.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj król polowania w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę K
- karta stanowiskowa
kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.
- koryto dzicze
tor przejścia dzików w głębokim śniegu.
- kaptur, kaptur, kapa, karnal
nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)
- kominek
w strzelbach kapiszonowych rurka wkręcona do komory nabojowej, na którą nakładało się kapiszon. Doprowadzała ona ogień do prochu (zob. (...)
- kryteria odstrzału jeleni
podział byków na klasy wiekowe:
klasa I - 1-4 poroże (do 5 roku życia),
klasa II - 5-9 poroże (6-10 roku życia),
klasa III - 10 poroże i starsze (od 11 roku życia),
(...)
- kolczatka, kolczatka, korale
kolczasta obroża dla psa myśliwskiego. Ułatwia tresurę i utrzymanie psa w karności.
- kobuz, kobuz (Falko subbuteo L.)
ptak z rodziny sokołów, gnieżdżący się w lasach i zagajnikach, objęty ochroną -|- dawniej ceniony w sokolnictwie.
- kultura łowiecka
całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)
- kuwiek
piszczałka do wabienia ptaków.
- kopyra
gwarowa nazwa zająca.