Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: król polowania

król polowania

tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu strzelił najwięcej zwierzyny.

Król polowania - tytuł przyznawany myśliwemu, który na danym polowaniu odstrzelił najwięcej egzemplarzy zwierzyny. Jest to prestiżowe wyróżnienie, które świadczy o umiejętnościach i doświadczeniu łowieckim zdobytych przez myśliwego. Aby uzyskać ten tytuł, konieczne jest posiadanie wszechstronnej wiedzy z zakresu łowiectwa oraz umiejętności skutecznego wykorzystania swojego sprzętu w celu upolowania jak największej liczby zwierząt. Król polowania demonstruje nie tylko umiejętności samego strzelania, lecz także umiejętność obserwacji, tropienia i strategicznego podejścia do dzikiej zwierzyny. Otrzymanie tego tytułu wymaga od myśliwego nie tylko precyzyjnej broni i odpowiedniej amunicji, ale także znajomości terenu łowieckiego oraz dyscypliny pozwalającej na efektywne przeprowadzenie polowania.

Tytuł króla polowania jest ceniony przez środowisko myśliwskie jako wyraz uznania dla osiągnięć i zaangażowania w dziedzinie łowiectwa. Dla wielu pasjonatów polowań jest to ukoronowanie ich wysiłku i determinacji w doskonaleniu technik łowieckich. Uzyskanie tego zaszczytnego miana stanowi nie tylko honor dla samego myśliwego, ale także symbol jego zaangażowania w ochronę przyrody poprzez kontrolowany odstrzał zwierzyny. Tytuł króla polowania wskazuje na osobę posiadającą rozbudowaną wiedzę nt. zachowań zwierząt oraz zdolność analizy sytuacji łowieckich, co czyni go autorytetem w działaniu na rzecz zrównoważonego gospodarowania populacjami dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj król polowania w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kapiszon, kapiszon, piston

dawna nazwa spłonki, którą stanowiła miedziana lub mosiężna miseczka nakryta kapturkiem i zawierająca rtęć piorunującą. Kapiszon nakładano na kominek zamka broni kapiszonowej. Od (...)

kłapać

o dziku: głośno ocierać szable o fajki.

kura

samica niektórych ptaków (w tym wszystkich kuraków).

kaczki

nazwa obejmująca szereg gatunków z rzędu blaszkodziobych. Dzielimy je na kaczki właściwe, czyli pływające, oraz grążyce.

kaptur, kaptur, kapa, karnal

nakrycie głowy ptaka łowczego, mające na celu zasłonięcie oczu podczas łowów. W ten sposób nie może on atakować zwierzyny, której myśliwy nie chce zdobyć. Kaptur myśliwy zdejmuje (...)

kotwina

inaczej kotlina.

komora nabojowa

część lufy, do której wkłada się nabój. Długość komory nabojowej jest wybita razem z kalibrem na zewnętrznej jej stronie (np. 12/70 oznacza, że komora nabojowa ma 70 mm dlugości). W (...)

komora

klatka piersiowa zwierzyny grubej. Strzał na komorę jest najpewniejszy.

kobuz, kobuz (Falko subbuteo L.)

ptak z rodziny sokołów, gnieżdżący się w lasach i zagajnikach, objęty ochroną -|- dawniej ceniony w sokolnictwie.

klamra

skrzydło linii myśliwych (flanka) zagięte ku nagance.