Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: okno

okno

otwór wejściowy do lisiej nory.

Okno jest to otwór wejściowy do lisiej nory, który jest zazwyczaj wykopany w ziemi. Może mieć różne rozmiary, w zależności od tego, jak duża jest nora. Zazwyczaj okna są wykopane na tyle głęboko, aby lis mógł swobodnie wejść i wyjść z nory. Okna są często ukryte pod krzakami lub innymi roślinami, aby chronić je przed drapieżnikami.

Okna są ważnym elementem lisiej nory, ponieważ umożliwiają lisom swobodne wejście i wyjście z nory. Ponadto okna mogą być również używane do wentylacji i dostarczania światła słonecznego do środka. Lis może również używać okien do obserwowania otoczenia i wykrywania potencjalnych drapieżników.

Okna są również ważne dla lisich rodzin. Lis może ustawić kilka okien wokół nory, aby chronić swoje młode przed drapieżnikami. Okna mogą być również ustawione tak, aby lisy mogły łatwo się przemieszczać między norami bez konieczności opuszczania ich bezpiecznego schronienia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj okno w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

odwodzić

dawniej przy broni kurkowej: napinać kurki.

odtylcówka

broń myśliwska ładowana od tyłu. Nazwa ta została wprowadzona dla odróżnienia tych strzelb od wcześniej produkowanych odprzodówek.

okładać

inaczej obkładać.

ochrona zwierzyny

jeden z głównych działów gospodarki łowieckiej obejmujący całokształt zabiegów, mających na celu utrzymanie zwierzyny w łowiskach na stałym, optymalnym pod względem biologicznym i (...)

objazd

polowanie polegające na objeżdżaniu znajdującej się na polu zwierzyny (np. lisa) w celu zbliżenia się na odległość strzału.

osiemnastak

jeleń byk posiadający wieniec o dziewięciu odnogach na obu tykach (o. regularny) lub na jednej z tyk (o. nieregularny).

ogar polski

pies gończy średniej wielkości (60 cm), o silnej budowie, dużej głowie z wiszącymi uszami, szerokiej klatce piersiowej i długim ogonie. Maść o. p. jest czarna żółto podpalana, sierść (...)

obkładanie, obkładanie, okładanie -

przeszukiwanie pola przez psa myśliwskiego w celu znalezienia i wystawienia (legawce) lub wypłoszenia (płochacze) ptactwa.

otrąbić

ogłosić trąbieniem koniec polowania.

odstrzał redukcyjny

odstrzał mający na celu zredukowanie nadmiaru osobników danego gatunku w łowisku. Stosuje się go wówczas, gdy w wyniku zlej gospodarki nastąpiło przekroczenie pojemności łowiska. Przy (...)