Definicja hasła: odznaczenia łowieckie
- odznaczenia łowieckie
nadawane myśliwym: 1) medale: brązowy, srebrny i złoty;
2) najwyższe odznaczenie łowieckie „Złom";
3) Medal za Zasługi dla Łowiectwa (nadawany niemyśliwym).
Odznaczenia łowieckie są to specjalne wyróżnienia nadawane myśliwym oraz innym osobom zasłużonym dla łowiectwa, w uznaniu ich wkładu i osiągnięć w dziedzinie polowania i ochrony przyrody. Istnieje kilka rodzajów odznaczeń łowieckich, z których najważniejsze to medale brązowy, srebrny i złoty. Medale te są przyznawane myśliwym za osiągnięcia w polowaniach, pielęgnowanie zwierzyny oraz zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego.
Najwyższym odznaczeniem łowieckim jest „Złom”, które jest symbolem najwyższego uznania dla osiągnięć myśliwych w Polskim Związku Łowieckim. Nadawane jest ono wyłącznie za wyjątkowe osiągnięcia myśliwskie oraz zaangażowanie w promocję idei ochrony przyrody i gospodarki łowieckiej. Otrzymanie „Złomu” jest zaszczytem i dowodem uznania dla pasji, wiedzy oraz wysiłku włożonego przez myśliwego w rozwój łowiectwa.
Ponadto istnieje również Medal za Zasługi dla Łowiectwa, który może być nadany zarówno myśliwym, jak i niemyśliwym osobom. Ten medal jest przyznawany za wybitne zasługi w rozwoju polowania, ochronie dzikiej fauny i flory, a także wspieranie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
Odznaczenia łowieckie stanowią ważne elementy wyróżniania oraz motywowania osób działających na rzecz ochrony przyrody i uprawiania polowań z poszanowaniem zasad etycznych i zrównoważonej gospodarki łowieckiej. Otrzymanie takiego wyróżnienia wpływa pozytywnie na prestiż danego myśliwego lub działacza społecznego związanych z szeroko pojętą problematyką łowiecką oraz propaguje odpowiedzialne podejście do kultywowania tradycji polowania.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj odznaczenia łowieckie w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę O
- obkładanie, obkładanie, okładanie -
przeszukiwanie pola przez psa myśliwskiego w celu znalezienia i wystawienia (legawce) lub wypłoszenia (płochacze) ptactwa.
- ostroga
1) wyrostek znajdujący się z tyłu odnóży kuraków;
2) pierwszy sęk łopaty daniela.
- opierak
środkowa odnoga (trzecia licząc od róży) wieńca jelenia.
- ochrona przyrody
działalność mająca na celu zachowanie, restytuowanie oraz zapewnienie trwałości użytkowania zasobów przyrody. Polega to m.in. na ochronie pomników przyrody, tworzeniu rezerwatów przyrody, (...)
- otropić
ustalić za pomocą tropów miejsce zalegania zwierzyny.
- otok
długi rzemień służący do prowadzenia psa myśliwskiego podczas układania oraz dochodzenia postrzałka.
- Order Złotego Jelenia
myśliwski order ustanowiony w 1672 r. przez księcia legnicko-brzeskiego Jerzego Wilhelma, ostatniego piasta śląskiego.
- owca
samica muflona.
- odstrzał selekcyjny
usuwanie z łowiska za pomocą odstrzału niepożądanych z punktu widzenia hodowli osobników zwierzyny płowej (zob. kryteria odstrzału selekcyjnego oraz (...)