Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ostatni miot

ostatni miot

żartobliwie - myśliwska biesiada w terenie, organizowana bezpośrednio po polowaniu.

Ostatni miot to tradycyjna myśliwska biesiada, organizowana bezpośrednio po zakończonym polowaniu. Jest to okazja do spotkania się w gronie przyjaciół i wspólnego świętowania sukcesu. Ostatni miot odbywa się zazwyczaj na łonie natury, w terenie, gdzie myśliwi mogą podziwiać piękno przyrody i cieszyć się świeżym powietrzem. Może być również zorganizowany w specjalnie przygotowanym miejscu, takim jak restauracja czy ogródek piwny.

Podczas ostatniego miota myśliwi dzielą się swoimi historiami z polowania i prezentują zdobyte trofea. To również doskonała okazja do integracji społecznej i budowania więzi między uczestnikami. Podczas biesiady myśliwskiej mogą być organizowane różnego rodzaju rozrywki, takie jak gry czy muzyka, co dodatkowo umacnia atmosferę wspólnego świętowania.

Ostatni miot jest ważnym elementem tradycji myśliwskiej, który nie tylko pozwala celebrować sukces polowania, ale także wzmacnia więzi między myśliwymi oraz umożliwia wymianę doświadczeń i historii łowieckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ostatni miot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

obroża

skórzana lub metalowa opaska zakładana psu na szyję, umożliwiająca prowadzenie go na smyczy lub otoku.

odwiatr

specyficzna woń, którą wydziela strzelona zwierzyna. Pozostaje przez pewien czas na tropie zwierzyny, co umożliwia psu myśliwskiemu odnalezienie jej.

okręgowy łowczy

przewodniczący zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego. Zarząd okręgowy jest organem wykonawczym okręgowej rady łowieckiej.

ohar, ohar (Tadorna tadorna L.)

ptak łowny łączący cechy g(si i kaczek, należący do blaszkodziobych. Długość ok. 56 cm, rozpiętość skrzydeł ok. 96 cm, ciężar do 1000 g. Upierzenie czarno-białe, na skrzydłach (...)

odstrzał redukcyjny

odstrzał mający na celu zredukowanie nadmiaru osobników danego gatunku w łowisku. Stosuje się go wówczas, gdy w wyniku zlej gospodarki nastąpiło przekroczenie pojemności łowiska. Przy (...)

osadzanie zwierzyny

zatrzymywanie w miejscu zwierzyny przez psa do czasu przyjścia myśliwego.

obrączkowanie

znakowanie ptaków do celów naukowych przez zakładanie im na nodze obrączki z adresem stacji, która dokonała obrączkowania. W przypadku strzelania ptaka z obrączką należy wysłać ją na (...)

oblatany

ptak łowczy wyćwiczony w swobodnym lataniu.

obława

w dawnej Polsce duża (nawet ponad 1000) liczba naganiaczy podczas polowań.

opalone

o brązowym zabarwieniu oręża dzika lub haków jelenia.