Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ostatni miot

ostatni miot

żartobliwie - myśliwska biesiada w terenie, organizowana bezpośrednio po polowaniu.

Ostatni miot to tradycyjna myśliwska biesiada, organizowana bezpośrednio po zakończonym polowaniu. Jest to okazja do spotkania się w gronie przyjaciół i wspólnego świętowania sukcesu. Ostatni miot odbywa się zazwyczaj na łonie natury, w terenie, gdzie myśliwi mogą podziwiać piękno przyrody i cieszyć się świeżym powietrzem. Może być również zorganizowany w specjalnie przygotowanym miejscu, takim jak restauracja czy ogródek piwny.

Podczas ostatniego miota myśliwi dzielą się swoimi historiami z polowania i prezentują zdobyte trofea. To również doskonała okazja do integracji społecznej i budowania więzi między uczestnikami. Podczas biesiady myśliwskiej mogą być organizowane różnego rodzaju rozrywki, takie jak gry czy muzyka, co dodatkowo umacnia atmosferę wspólnego świętowania.

Ostatni miot jest ważnym elementem tradycji myśliwskiej, który nie tylko pozwala celebrować sukces polowania, ale także wzmacnia więzi między myśliwymi oraz umożliwia wymianę doświadczeń i historii łowieckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ostatni miot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

oczniak

pierwsza (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.

odświeżyć krew

zabieg hodowlany polegający na wpuszczeniu do łowiska osobników obcych, sprowadzonych z innych terenów bytującego w nim gatunku, w celu polepszenia formy zwierzyny miejscowej.

osacznik

staropolska nazwa naganiacza.

oręż

trofeum myśliwskie z dzika (szable, fajki lub wieniec jelenia).

odłownia

inaczej łownia.

osiemnastak

jeleń byk posiadający wieniec o dziewięciu odnogach na obu tykach (o. regularny) lub na jednej z tyk (o. nieregularny).

otok

długi rzemień służący do prowadzenia psa myśliwskiego podczas układania oraz dochodzenia postrzałka.

oblatywać

ćwiczyć ptaka łowczego w swobodnym lataniu.

odstrzał selekcyjny

usuwanie z łowiska za pomocą odstrzału niepożądanych z punktu widzenia hodowli osobników zwierzyny płowej (zob. kryteria odstrzału selekcyjnego oraz (...)

okresy polowań

terminy, w których, na podstawie rozporządzenia ministra leśnictwa i przemysłu drzewnego, wolno polować na zwierzęta łowne.