Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ostatni miot

ostatni miot

żartobliwie - myśliwska biesiada w terenie, organizowana bezpośrednio po polowaniu.

Ostatni miot to tradycyjna myśliwska biesiada, która odbywa się bezpośrednio po zakończeniu polowania. Jest to okazja do spotkania się w gronie przyjaciół i wspólnego celebrowania sukcesu. Ostatni miot jest zwykle organizowany w terenie, gdzie myśliwi mogą cieszyć się pięknem przyrody i świeżym powietrzem. Może to być na łonie natury lub w specjalnie przygotowanym miejscu, takim jak restauracja lub ogródek piwny.

Podczas ostatniego miota myśliwi mają okazję do wspólnego świętowania i dzielenia się swoimi historiami z polowania. Jest to również doskonała okazja do podzielenia się zdobytymi trofeami i opowiedzenia o swoich przygodach. Myśliwi często bawią się wspólnie, grając w gry lub słuchając muzyki.

Ostatni miot jest doskonałym sposobem na celebrowanie sukcesu i sprawienie, by każdy czuł się doceniony za swoje wysiłki. Jest to również doskonała okazja do integracji społecznej i budowania więzi między myśliwymi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ostatni miot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

obsada łowiska

pogłowie zwierzyny stanowiącej przedmiot gospodarki hodowlanej w łowisku.

odstrzał

1) odstrzeliwanie zwierzyny zgodnie z planem hodowlanym;
2) popularna nazwa zezwolenia na odstrzeliwanie zwierzyny (zob. (...)

objazd

polowanie polegające na objeżdżaniu znajdującej się na polu zwierzyny (np. lisa) w celu zbliżenia się na odległość strzału.

odświeżyć krew

zabieg hodowlany polegający na wpuszczeniu do łowiska osobników obcych, sprowadzonych z innych terenów bytującego w nim gatunku, w celu polepszenia formy zwierzyny miejscowej.

obowiązek stanu

najuciążliwszy z ciężarów łowieckich książęcego prawa, polegający na obowiązku przyjmowania łowców pod swój dach i zapewnieniu im wszelkich wygód.

obcierka, obcierka, ocierka

strzał raniący zwierza tylko powierzchownie.

osiemnastak

jeleń byk posiadający wieniec o dziewięciu odnogach na obu tykach (o. regularny) lub na jednej z tyk (o. nieregularny).

okresy polowań

terminy, w których, na podstawie rozporządzenia ministra leśnictwa i przemysłu drzewnego, wolno polować na zwierzęta łowne.

odtylcówka

broń myśliwska ładowana od tyłu. Nazwa ta została wprowadzona dla odróżnienia tych strzelb od wcześniej produkowanych odprzodówek.

Order Złotego Jelenia

myśliwski order ustanowiony w 1672 r. przez księcia legnicko-brzeskiego Jerzego Wilhelma, ostatniego piasta śląskiego.