Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: obławnik

obławnik

uczestnik obławy.

Obławnik to osoba, która bierze udział w obławie. Obława jest rodzajem polowania, w którym zwierzęta są ścigane przez grupę myśliwych. Obławnicy są odpowiedzialni za ściganie i zatrzymywanie zwierząt, aby mogli je zastrzelić lub złapać. Obławnicy muszą być dobrze wyszkoleni w polowaniu, aby móc skutecznie ścigać i zatrzymywać zwierzęta.

Do udziału w obławie potrzebna jest odpowiednia liczba obławników. Zazwyczaj jest to grupa kilku lub kilkunastu osób, które są rozmieszczone na dużym obszarze. Każdy obławnik ma określone miejsce, w którym ma stać lub biegać, aby ścigać i zatrzymywać zwierzęta. Obławnicy muszą być dobrze wyszkoleni w polowaniu, aby móc skutecznie ścigać i zatrzymywać zwierzęta.

Obławnicy muszą również być dobrze przygotowani do polowania. Muszą mieć odpowiedni sprzęt, taki jak broń palna lub inne narzędzie do łapania i trzymania zwierzyny. Musza również mieć odpowiednie ubranie i buty, aby chronić się przed warunkami pogodowymi oraz przed ewentualnymi atakami ze strony dzikich zwierząt.

Obławnicy musza również być dobrze poinformowani o tym, co się dzieje podczas obławy. Musza wiedzieć, gdzie są inni obławnicy i jak maja się poruszać po terenie polowania. Musza również wiedzieć, jak należy postepować po schwytaniu lub upolowaniu danego zwierza oraz jak należy go przechować po polowaniu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj obławnik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

ochrona przyrody

działalność mająca na celu zachowanie, restytuowanie oraz zapewnienie trwałości użytkowania zasobów przyrody. Polega to m.in. na ochronie pomników przyrody, tworzeniu rezerwatów przyrody, (...)

okocić się

o samicach rysia, żbika, sarny, kozicy, muflona, zająca i królika: urodzić potomstwo.

osiadły

o zwierzynie, która nie zmienia swojej ostoi.

odstrzał sanitarny

usunięcie z łowiska sztuki wyraźnie chorej. Można, a nawet należy, wykonać go bez względu na posiadanie odstrzału czy okres ochronny. Po dokonaniu odstrzału sztukę należy dostarczyć do (...)

osiemnastak

jeleń byk posiadający wieniec o dziewięciu odnogach na obu tykach (o. regularny) lub na jednej z tyk (o. nieregularny).

odłownia

inaczej łownia.

ochrona zwierzyny

jeden z głównych działów gospodarki łowieckiej obejmujący całokształt zabiegów, mających na celu utrzymanie zwierzyny w łowiskach na stałym, optymalnym pod względem biologicznym i (...)

osacznik

staropolska nazwa naganiacza.

opierak

środkowa odnoga (trzecia licząc od róży) wieńca jelenia.

opiekun stażysty

doświadczony myśliwy, wyznaczony przez zarząd koła łowieckiego, sprawujący pieczę nad stażystą, kandydatem na myśliwego.