Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: obławnik

obławnik

uczestnik obławy.

Obławnik to osoba, która bierze udział w obławie. Obława jest rodzajem polowania, w którym zwierzęta są ścigane przez grupę myśliwych. Obławnicy są odpowiedzialni za ściganie i zatrzymywanie zwierząt, aby mogli je zastrzelić lub złapać. Obławnicy muszą być dobrze wyszkoleni w polowaniu, aby móc skutecznie ścigać i zatrzymywać zwierzęta.

Do udziału w obławie potrzebna jest odpowiednia liczba obławników. Zazwyczaj jest to grupa kilku lub kilkunastu osób, które są rozmieszczone na dużym obszarze. Każdy obławnik ma określone miejsce, w którym ma stać lub biegać, aby ścigać i zatrzymywać zwierzęta. Obławnicy muszą być dobrze wyszkoleni w polowaniu, aby móc skutecznie ścigać i zatrzymywać zwierzęta.

Obławnicy muszą również być dobrze przygotowani do polowania. Muszą mieć odpowiedni sprzęt, taki jak broń palna lub inne narzędzie do łapania i trzymania zwierzyny. Musza również mieć odpowiednie ubranie i buty, aby chronić się przed warunkami pogodowymi oraz przed ewentualnymi atakami ze strony dzikich zwierząt.

Obławnicy musza również być dobrze poinformowani o tym, co się dzieje podczas obławy. Musza wiedzieć, gdzie są inni obławnicy i jak maja się poruszać po terenie polowania. Musza również wiedzieć, jak należy postepować po schwytaniu lub upolowaniu danego zwierza oraz jak należy go przechować po polowaniu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj obławnik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

osmużać

ściągać skórę z zająca lub królika.

okres godowy

inaczej gody.

opierak

środkowa odnoga (trzecia licząc od róży) wieńca jelenia.

owca

samica muflona.

odświeżyć krew

zabieg hodowlany polegający na wpuszczeniu do łowiska osobników obcych, sprowadzonych z innych terenów bytującego w nim gatunku, w celu polepszenia formy zwierzyny miejscowej.

omyk

ogon zająca.

ostoja

teren, na którym zwierzyna najchętniej przebywa.

otrąbić

ogłosić trąbieniem koniec polowania.

odłowy

łowienie żywej zwierzyny za pomocą sieci, łowni itp. Wykonuje się je w celach naukowych lub przesiedlenia zwierzyny na inny teren.

ostatni kęs

tradycja wkładania strzelonej zwierzynie złomu z jedliny do pyska ( przed wręczeniem złomu myśliwemu).