Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: opalone

opalone

o brązowym zabarwieniu oręża dzika lub haków jelenia.

Opalone to określenie, które odnosi się do brązowego zabarwienia oręża dzika lub haków jelenia. Oręż dzik jest częścią rogów, która wyrasta z głowy dzika i składa się z dwóch połączonych rogów. Zazwyczaj są one wykonane z żelaza lub stali i mają brązowe zabarwienie. Haki jelenia są częściami rogów, które wyrastają z głowy jelenia i składają się z trzech połączonych rogów. Zazwyczaj są one wykonane z żelaza lub stali i mają brązowe zabarwienie.

Opalone może być również określeniem używanym do opisania innych elementów łowiectwa, takich jak strzałki, kołki i inne narzędzia używane do polowania. Strzałki są wykonane ze stali lub żelaza i mają brązowe zabarwienie. Kołki służą do przytrzymywania strzałek na miejscu podczas polowania i również maja brązowe zabarwienie. Inne narzędzia używane do polowania, takie jak noże, topory i młotki, również mogą mieć brązowe zabarwienie.

Opalone może być również określeniem używanym do opisania skóry dzikich zwierząt, która ma brązowe zabarwienie po przejściu procesu garbowania. Skóra dzikich zwierzat jest garbowana w celu poprawy jej trwałości i odporności na warunki atmosferyczne. Proces ten polega na traktowaniu skóry specjalnymi substancjami chemicznymi, aby nadać jej trwałe brązowe zabarwienie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj opalone w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

obowiązek stanu

najuciążliwszy z ciężarów łowieckich książęcego prawa, polegający na obowiązku przyjmowania łowców pod swój dach i zapewnieniu im wszelkich wygód.

ostatni kęs

tradycja wkładania strzelonej zwierzynie złomu z jedliny do pyska ( przed wręczeniem złomu myśliwemu).

oszczenić się

o suce psa, liszce i wilczycy: urodzić młode.

obierz myśliwska

staropolskie określenie całości sprzętu myśliwskiego.

obsada łowiska

pogłowie zwierzyny stanowiącej przedmiot gospodarki hodowlanej w łowisku.

odkapturzyć

zdjąć kaptur z głowy ptaka łowczego.

oblany

o ptakach, głównie o słonce, dubelcie i kszyku: tłusty.

obławnik

uczestnik obławy.

odłownia

inaczej łownia.

odłowy

łowienie żywej zwierzyny za pomocą sieci, łowni itp. Wykonuje się je w celach naukowych lub przesiedlenia zwierzyny na inny teren.