Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: opalone

opalone

o brązowym zabarwieniu oręża dzika lub haków jelenia.

Opalone to określenie, które odnosi się do brązowego zabarwienia oręża dzika lub haków jelenia. Oręż dzik jest częścią rogów, która wyrasta z głowy dzika i składa się z dwóch połączonych rogów. Zazwyczaj są one wykonane z żelaza lub stali i mają brązowe zabarwienie. Haki jelenia są częściami rogów, które wyrastają z głowy jelenia i składają się z trzech połączonych rogów. Zazwyczaj są one wykonane z żelaza lub stali i mają brązowe zabarwienie.

Opalone może być również określeniem używanym do opisania innych elementów łowiectwa, takich jak strzałki, kołki i inne narzędzia używane do polowania. Strzałki są wykonane ze stali lub żelaza i mają brązowe zabarwienie. Kołki służą do przytrzymywania strzałek na miejscu podczas polowania i również maja brązowe zabarwienie. Inne narzędzia używane do polowania, takie jak noże, topory i młotki, również mogą mieć brązowe zabarwienie.

Opalone może być również określeniem używanym do opisania skóry dzikich zwierząt, która ma brązowe zabarwienie po przejściu procesu garbowania. Skóra dzikich zwierzat jest garbowana w celu poprawy jej trwałości i odporności na warunki atmosferyczne. Proces ten polega na traktowaniu skóry specjalnymi substancjami chemicznymi, aby nadać jej trwałe brązowe zabarwienie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj opalone w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

odtrąbić

grać na trąbce myśliwskiej sygnały zakończenia miotu, polowania, lub też na śmierć ubitej zwierzyny.

oczniak

pierwsza (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.

odprzodówka

dawna broń myśliwska ładowana od przodu (przez lufę - najpierw proch, potem pocisk).

ostrolotka

jedna z lotek w skrzydle cietrzewia i słonki; stanowi trofeum z tych ptaków. Ostrolotka słonki, zwana piórkiem malarskim, służyła malarzom (ze względu na ostre zakończenie) do robienia (...)

obława

w dawnej Polsce duża (nawet ponad 1000) liczba naganiaczy podczas polowań.

odkapturzyć

zdjąć kaptur z głowy ptaka łowczego.

okręg łowiecki

jednostka administracyjna Polskiego Związku Łowieckiego.

osadzanie zwierzyny

zatrzymywanie w miejscu zwierzyny przez psa do czasu przyjścia myśliwego.

ostatni miot

żartobliwie - myśliwska biesiada w terenie, organizowana bezpośrednio po polowaniu.

obrączkowanie

znakowanie ptaków do celów naukowych przez zakładanie im na nodze obrączki z adresem stacji, która dokonała obrączkowania. W przypadku strzelania ptaka z obrączką należy wysłać ją na (...)