Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: oczniak

oczniak

pierwsza (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.

Oczniak to pierwsza odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela, licząc od róży. Jest to część trofeum, która zazwyczaj jest najbardziej ceniona przez myśliwych. Oczniak składa się z dwóch rogów, które są połączone ze sobą i tworzą jeden element. Rogi te są zazwyczaj bardzo długie i mają charakterystyczny kształt, który jest wyraźnie widoczny na trofeum. Oczniak może być wykonany z różnych materiałów, takich jak drewno, metal lub skóra.

Oczniak jest bardzo ważnym elementem trofeum łowieckiego, ponieważ ma on duże znaczenie symboliczne. Jego obecność oznacza, że myśliwy udało się upolować dzikiego zwierzaka i udowodnić swoje umiejętności łowieckie. Oczniak jest również często uważany za symbol mocy i siły, a także honoru i szacunku do przyrody.

Oprócz tego oczniak może być również uważany za ozdobny element trofeum łowieckiego. Jego piękny wygląd może być wykorzystywany do dekoracji domu lub biura myśliwego. Oczniaki mogą być również wykorzystywane do tworzenia unikalnych prezentów dla bliskich osób lub innych myśliwych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj oczniak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

opiekun stażysty

doświadczony myśliwy, wyznaczony przez zarząd koła łowieckiego, sprawujący pieczę nad stażystą, kandydatem na myśliwego.

odbezpieczyć

o broni myśliwskiej: wyłączyć bezpiecznik.

odznaczenia łowieckie

nadawane myśliwym: 1) medale: brązowy, srebrny i złoty;
2) najwyższe odznaczenie łowieckie „Złom";
3) Medal za Zasługi dla Łowiectwa (nadawany niemyśliwym).

ósmak

jeleń byk noszący wieniec o czterech odnogach na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

ohar, ohar (Tadorna tadorna L.)

ptak łowny łączący cechy g(si i kaczek, należący do blaszkodziobych. Długość ok. 56 cm, rozpiętość skrzydeł ok. 96 cm, ciężar do 1000 g. Upierzenie czarno-białe, na skrzydłach (...)

objezdnik

inaczej dojetdżacz.

osmużać

ściągać skórę z zająca lub królika.

opolować

odbyć polowanie na części terenu.

obcierka, obcierka, ocierka

strzał raniący zwierza tylko powierzchownie.

okresy polowań

terminy, w których, na podstawie rozporządzenia ministra leśnictwa i przemysłu drzewnego, wolno polować na zwierzęta łowne.