Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: odtylcówka

odtylcówka

broń myśliwska ładowana od tyłu. Nazwa ta została wprowadzona dla odróżnienia tych strzelb od wcześniej produkowanych odprzodówek.

Odtylcówka to rodzaj broni myśliwskiej, która jest ładowana od tyłu. Jest to strzelba, która ma długą lufę i jest zazwyczaj wyposażona w dwie lub trzy lufy. Lufy te są zazwyczaj wykonane ze stali lub aluminium i mają różne długości. Odtylcówki są często wyposażone w systemy bezpieczeństwa, takie jak blokada spustu, aby zapobiec przypadkowemu wystrzeleniu pocisku.

Odtylcówki są często używane do polowania na ptaki i inne zwierzęta. Są one bardzo skuteczne, ponieważ pozwalają myśliwem na precyzyjne celowanie i szybkie strzelanie. Ponadto, odtylcówki są bardzo lekkie i poręczne, co pozwala myśliwem na łatwe przenoszenie ich podczas polowań.

Odtylcówki są również popularne wśród sportowców strzeleckich, ponieważ pozwalają im na precyzyjne celowanie i szybkie strzelanie. Są one również często używane do celów rekreacyjnych, takich jak strzelanie do tarcz lub innych celów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj odtylcówka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

oblatywać

ćwiczyć ptaka łowczego w swobodnym lataniu.

ogar polski

pies gończy średniej wielkości (60 cm), o silnej budowie, dużej głowie z wiszącymi uszami, szerokiej klatce piersiowej i długim ogonie. Maść o. p. jest czarna żółto podpalana, sierść (...)

okres godowy

inaczej gody.

odstrzał łowny

pozyskanie samca zwierzyny płowej, który osiągnął szczytową formę poroża, a przekroczył określony wiek (sama 5, daniel 9, jeleń 12 lat).

obława

w dawnej Polsce duża (nawet ponad 1000) liczba naganiaczy podczas polowań.

ochrona przyrody

działalność mająca na celu zachowanie, restytuowanie oraz zapewnienie trwałości użytkowania zasobów przyrody. Polega to m.in. na ochronie pomników przyrody, tworzeniu rezerwatów przyrody, (...)

osiadły

o zwierzynie, która nie zmienia swojej ostoi.

ohar, ohar (Tadorna tadorna L.)

ptak łowny łączący cechy g(si i kaczek, należący do blaszkodziobych. Długość ok. 56 cm, rozpiętość skrzydeł ok. 96 cm, ciężar do 1000 g. Upierzenie czarno-białe, na skrzydłach (...)

oddać, oddać (strzał)

strzelić.

odnoga

odgałęzienie tyki w porożu jeleniowatych.