Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: odtylcówka

odtylcówka

broń myśliwska ładowana od tyłu. Nazwa ta została wprowadzona dla odróżnienia tych strzelb od wcześniej produkowanych odprzodówek.

Odtylcówka to rodzaj broni myśliwskiej, która jest ładowana od tyłu. Jest to strzelba, która ma długą lufę i jest zazwyczaj wyposażona w dwie lub trzy lufy. Lufy te są zazwyczaj wykonane ze stali lub aluminium i mają różne długości. Odtylcówki są często wyposażone w systemy bezpieczeństwa, takie jak blokada spustu, aby zapobiec przypadkowemu wystrzeleniu pocisku.

Odtylcówki są często używane do polowania na ptaki i inne zwierzęta. Są one bardzo skuteczne, ponieważ pozwalają myśliwem na precyzyjne celowanie i szybkie strzelanie. Ponadto, odtylcówki są bardzo lekkie i poręczne, co pozwala myśliwem na łatwe przenoszenie ich podczas polowań.

Odtylcówki są również popularne wśród sportowców strzeleckich, ponieważ pozwalają im na precyzyjne celowanie i szybkie strzelanie. Są one również często używane do celów rekreacyjnych, takich jak strzelanie do tarcz lub innych celów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj odtylcówka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

obkładanie, obkładanie, okładanie -

przeszukiwanie pola przez psa myśliwskiego w celu znalezienia i wystawienia (legawce) lub wypłoszenia (płochacze) ptactwa.

oskrzydlić

postrzelić ptaka w skrzydło uniemożliwiając mu dalszy lot.

opalone

o brązowym zabarwieniu oręża dzika lub haków jelenia.

odstrzał

1) odstrzeliwanie zwierzyny zgodnie z planem hodowlanym;
2) popularna nazwa zezwolenia na odstrzeliwanie zwierzyny (zob. (...)

oślada

trop kuny na śniegu.

oczniak

pierwsza (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.

odłowy

łowienie żywej zwierzyny za pomocą sieci, łowni itp. Wykonuje się je w celach naukowych lub przesiedlenia zwierzyny na inny teren.

osacznik

staropolska nazwa naganiacza.

ogorzałka, ogorzałka (Aythya marila L.)

ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. W Polsce nielicznie, chociaż regularnie, pojawia się na przelotach.

odbita

sztuka odpędzana od stada.