Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: otok

otok

długi rzemień służący do prowadzenia psa myśliwskiego podczas układania oraz dochodzenia postrzałka.

Otok to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia myśliwego. Jest to długi rzemień, który służy do prowadzenia psa myśliwskiego podczas układania oraz dochodzenia postrzałka. Otok może być wykonany z różnych materiałów, takich jak skóra, nylon lub inne tworzywa sztuczne. Najczęściej jednak stosowane są skórzane otoki, które są trwałe i wytrzymałe. Otok składa się z dwóch części: głównego pasa i uchwytu. Główny pas jest zazwyczaj wykonany z grubej skóry i ma dwa końce, które są przymocowane do uchwytu. Uchwyt jest wykonany z miękkiej skóry lub tworzywa sztucznego i ma specjalny kształt, aby umożliwić łatwe trzymanie go w dłoni.

Otok jest bardzo ważnym elementem wyposażenia myśliwego, ponieważ pozwala on na łatwe prowadzenie psa myśliwskiego podczas polowania. Dzięki temu można lepiej kontrolować psa i uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Otok może być również używany do przywoływania psa lub do odprowadzenia go na bezpieczną odległość od postrzałka. Ponadto otok może być również używany do nauki posłuszeństwa i innych umiejętności psich.

Ogólnie rzecz biorąc, otok to bardzo ważny element wyposażenia myśliwego, który pozwala na łatwe prowadzenie psa podczas polowania oraz naukę posłuszeństwa i innych umiejętności psich. Jest to bardzo trwały i wytrzymały element, który może być wykonany z różnych materiałów, takich jak skóra lub tworzywa sztuczne.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj otok w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

objezdnik

inaczej dojetdżacz.

oszczep

biała broń myśliwska używana od najdawniejszych czasów do pocz. XIX w. Składa się z grubego drzewca (dł. 2-2,5 m) i szerokiego, płaskiego, wydłużonego grotu o liściastym kształcie z (...)

ohar, ohar (Tadorna tadorna L.)

ptak łowny łączący cechy g(si i kaczek, należący do blaszkodziobych. Długość ok. 56 cm, rozpiętość skrzydeł ok. 96 cm, ciężar do 1000 g. Upierzenie czarno-białe, na skrzydłach (...)

obławnik

uczestnik obławy.

odstrzał łowny

pozyskanie samca zwierzyny płowej, który osiągnął szczytową formę poroża, a przekroczył określony wiek (sama 5, daniel 9, jeleń 12 lat).

osadzanie zwierzyny

zatrzymywanie w miejscu zwierzyny przez psa do czasu przyjścia myśliwego.

odtylcówka

broń myśliwska ładowana od tyłu. Nazwa ta została wprowadzona dla odróżnienia tych strzelb od wcześniej produkowanych odprzodówek.

oczniak

pierwsza (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.

opolować

odbyć polowanie na części terenu.

oszczek

ujadanie psa myśliwskiego na widok wytropionej zwierzyny.