Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: osacznik

osacznik

staropolska nazwa naganiacza.

Osacznik to rodzaj psów myśliwskich, których głównym zadaniem jest nagabywanie zwierzyny. Są one używane do wyprowadzania zwierzyny z jej kryjówek, aby ułatwić polowanie. Osaczniki są również wykorzystywane do odstraszania dzikich zwierząt od upraw i innych terenów, na których może pojawić się szkoda. Osaczniki są często używane w połączeniu z innymi psami myśliwskimi, takimi jak gończe i tropiciele, aby ułatwić polowanie.

Osaczniki są bardzo inteligentne i łatwo je wytresować. Są one również bardzo silne i wytrzymałe, co czyni je idealnymi psami do nagabywania zwierzyny. Osaczniki są również bardzo odważne i mają silny instynkt polowania. Są one również bardzo skuteczne w odstraszaniu dzikich zwierząt od upraw i innych terenów.

Osaczniki są często hodowane jako psy myśliwskie lub jako psy towarzyszące. Są one bardzo przywiązane do swojego właściciela i lubią spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Osaczniki są również bardzo lojalne wobec swojego właściciela i chętnie pomagają mu w polowaniu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj osacznik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

obcierka, obcierka, ocierka

strzał raniący zwierza tylko powierzchownie.

odbita

sztuka odpędzana od stada.

odyniec

stary samiec dzika (powyżej 4 lat) prowadzący samotny tryb życia (z wyjątkiem okresu huczki).

odbezpieczyć

o broni myśliwskiej: wyłączyć bezpiecznik.

okładać

inaczej obkładać.

ohar, ohar (Tadorna tadorna L.)

ptak łowny łączący cechy g(si i kaczek, należący do blaszkodziobych. Długość ok. 56 cm, rozpiętość skrzydeł ok. 96 cm, ciężar do 1000 g. Upierzenie czarno-białe, na skrzydłach (...)

odprzodówka

dawna broń myśliwska ładowana od przodu (przez lufę - najpierw proch, potem pocisk).

oddać, oddać (strzał)

strzelić.

osmużać

ściągać skórę z zająca lub królika.

obkładanie, obkładanie, okładanie -

przeszukiwanie pola przez psa myśliwskiego w celu znalezienia i wystawienia (legawce) lub wypłoszenia (płochacze) ptactwa.