Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: odłowy

odłowy

łowienie żywej zwierzyny za pomocą sieci, łowni itp. Wykonuje się je w celach naukowych lub przesiedlenia zwierzyny na inny teren.

Odłowy to metoda pozyskiwania żywej zwierzyny, stosowana w celach naukowych lub przesiedlenia zwierzyny na inny teren. Wykorzystuje się je za pomocą sieci, łowni lub innych narzędzi. Specjalne sieci są ustawiane w miejscach, gdzie zwierzyna może być łatwo połapana, z zachowaniem bezpieczeństwa dla zwierząt i minimalizacji ich stresu. Przeprowadzenie odłowów wymaga specjalnego szkolenia personelu oraz dostosowania maszyn do potrzeb danego projektu. Po zebraniu odłowionej zwierzyny następuje proces badania cech fizycznych i biologicznych oraz identyfikacji gatunku przed oznakowaniem i umieszczeniem na nowym terenie lub przekazaniem do ogrodu zoologicznego lub innego miejsca docelowego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj odłowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

oszczepnik

dawniej myśliwy polujący z oszczepem.

odznaczenia łowieckie

nadawane myśliwym: 1) medale: brązowy, srebrny i złoty;
2) najwyższe odznaczenie łowieckie „Złom";
3) Medal za Zasługi dla Łowiectwa (nadawany niemyśliwym).

osada

inaczej łoże.

oddać, oddać (strzał)

strzelić.

oślada

trop kuny na śniegu.

obowiązek stanu

najuciążliwszy z ciężarów łowieckich książęcego prawa, polegający na obowiązku przyjmowania łowców pod swój dach i zapewnieniu im wszelkich wygód.

okres godowy

inaczej gody.

osadzanie zwierzyny

zatrzymywanie w miejscu zwierzyny przez psa do czasu przyjścia myśliwego.

odstrzał redukcyjny

odstrzał mający na celu zredukowanie nadmiaru osobników danego gatunku w łowisku. Stosuje się go wówczas, gdy w wyniku zlej gospodarki nastąpiło przekroczenie pojemności łowiska. Przy (...)

oręż

trofeum myśliwskie z dzika (szable, fajki lub wieniec jelenia).