Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: odłowy

odłowy

łowienie żywej zwierzyny za pomocą sieci, łowni itp. Wykonuje się je w celach naukowych lub przesiedlenia zwierzyny na inny teren.

Odłowy to metoda pozyskiwania żywej zwierzyny, która jest stosowana w celach naukowych lub przesiedlenia zwierzyny na inny teren. Odłowy są wykonywane za pomocą sieci, łowni lub innych narzędzi. W przypadku odłowów wykorzystuje się specjalne sieci, które są ustawiane w miejscu, gdzie zwierzyna może być łatwo połapana. Sieci te są ustawiane w taki sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo dla zwierzyny i minimalizować jej stres.

Po ustawieniu sieci, odłowy mogą być wykonywane przez specjalnie wyszkolony personel lub przy pomocy maszyn. Personel musi być dobrze przeszkolony w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla zwierzyny i minimalizacji jej stresu. Maszyny mogą być używane do odłowów dużej ilości zwierzyny, ale muszą być one odpowiednio skonfigurowane i dostosowane do potrzeb danego projektu.

Po zebraniu odłowionej zwierzyny, następuje proces badania i identyfikacji. Badanie obejmuje pomiar cech fizycznych i biologicznych oraz oznaczanie gatunku. Po identyfikacji zwierzyna jest oznakowana i umieszczana na nowym terenie lub oddawana do ogrodu zoologicznego lub innego miejsca docelowego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj odłowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

oszczepnik

dawniej myśliwy polujący z oszczepem.

oręż

trofeum myśliwskie z dzika (szable, fajki lub wieniec jelenia).

obciąć

1) o zwierzynie: ustalić za pomocą tropienia jej obecność w miocie;
2) o dzikach atakujących i raniących doskakujące do nich psy.

oblany

o ptakach, głównie o słonce, dubelcie i kszyku: tłusty.

okręgowy łowczy

przewodniczący zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego. Zarząd okręgowy jest organem wykonawczym okręgowej rady łowieckiej.

odzew

odezwanie się na trąbce myśliwskiej w odpowiedzi na sygnał.

objazd

polowanie polegające na objeżdżaniu znajdującej się na polu zwierzyny (np. lisa) w celu zbliżenia się na odległość strzału.

ochrona przyrody

działalność mająca na celu zachowanie, restytuowanie oraz zapewnienie trwałości użytkowania zasobów przyrody. Polega to m.in. na ochronie pomników przyrody, tworzeniu rezerwatów przyrody, (...)

odyniec

stary samiec dzika (powyżej 4 lat) prowadzący samotny tryb życia (z wyjątkiem okresu huczki).

ostry

inaczej cięty.