Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: odłowy

odłowy

łowienie żywej zwierzyny za pomocą sieci, łowni itp. Wykonuje się je w celach naukowych lub przesiedlenia zwierzyny na inny teren.

Odłowy to metoda pozyskiwania żywej zwierzyny, która jest stosowana w celach naukowych lub przesiedlenia zwierzyny na inny teren. Odłowy są wykonywane za pomocą sieci, łowni lub innych narzędzi. W przypadku odłowów wykorzystuje się specjalne sieci, które są ustawiane w miejscu, gdzie zwierzyna może być łatwo połapana. Sieci te są ustawiane w taki sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo dla zwierzyny i minimalizować jej stres.

Po ustawieniu sieci, odłowy mogą być wykonywane przez specjalnie wyszkolony personel lub przy pomocy maszyn. Personel musi być dobrze przeszkolony w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla zwierzyny i minimalizacji jej stresu. Maszyny mogą być używane do odłowów dużej ilości zwierzyny, ale muszą być one odpowiednio skonfigurowane i dostosowane do potrzeb danego projektu.

Po zebraniu odłowionej zwierzyny, następuje proces badania i identyfikacji. Badanie obejmuje pomiar cech fizycznych i biologicznych oraz oznaczanie gatunku. Po identyfikacji zwierzyna jest oznakowana i umieszczana na nowym terenie lub oddawana do ogrodu zoologicznego lub innego miejsca docelowego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj odłowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

oszczenić się

o suce psa, liszce i wilczycy: urodzić młode.

ostroga

1) wyrostek znajdujący się z tyłu odnóży kuraków;
2) pierwszy sęk łopaty daniela.

osadzanie zwierzyny

zatrzymywanie w miejscu zwierzyny przez psa do czasu przyjścia myśliwego.

obowiązek stanu

najuciążliwszy z ciężarów łowieckich książęcego prawa, polegający na obowiązku przyjmowania łowców pod swój dach i zapewnieniu im wszelkich wygód.

osiadły

o zwierzynie, która nie zmienia swojej ostoi.

odzew

odezwanie się na trąbce myśliwskiej w odpowiedzi na sygnał.

ostry

inaczej cięty.

ostatni miot

żartobliwie - myśliwska biesiada w terenie, organizowana bezpośrednio po polowaniu.

osacznik

staropolska nazwa naganiacza.

oszczep

biała broń myśliwska używana od najdawniejszych czasów do pocz. XIX w. Składa się z grubego drzewca (dł. 2-2,5 m) i szerokiego, płaskiego, wydłużonego grotu o liściastym kształcie z (...)