Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: oskrzydlić

oskrzydlić

postrzelić ptaka w skrzydło uniemożliwiając mu dalszy lot.

Oskrzydlenie to technika łowiecka, która polega na postrzeleniu ptaka w skrzydło, aby uniemożliwić mu dalszy lot. Jest to jedna z najstarszych technik łowieckich, która była stosowana od czasów starożytnych. Technika ta polega na tym, że łowca strzela do ptaka z odpowiedniej odległości, aby trafić w skrzydło i unieruchomić go. Oskrzydlenie jest bardzo trudne do wykonania, ponieważ ptak musi być trafiony w odpowiednim miejscu i z odpowiedniej odległości.

Oskrzydlenie jest szczególnie popularne wśród myśliwych, którzy polują na ptaki. Jest to technika, która pozwala im zdobywać więcej trofeów niż inne metody polowania. Oskrzydlenie jest również uważane za bardziej humanitarną metodę polowania, ponieważ ptak może być łatwo schwytany po postrzeleniu skrzydła.

Oskrzydlenie jest również stosowane w celach edukacyjnych i naukowych. Na przykład ornitologowie mogą używać tej techniki do oznaczenia ptaków lub do badania ich zachowań. Technika ta może również być stosowana do ochrony ptaków przed drapieżnikami lub innymi czynnikami zagrażającymi ich populacji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj oskrzydlić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

owca

samica muflona.

ostęp

część lasu z ostoją zwierzyny (na ogół trudno dostępna).

obrączkowanie

znakowanie ptaków do celów naukowych przez zakładanie im na nodze obrączki z adresem stacji, która dokonała obrączkowania. W przypadku strzelania ptaka z obrączką należy wysłać ją na (...)

osada

inaczej łoże.

odłowy

łowienie żywej zwierzyny za pomocą sieci, łowni itp. Wykonuje się je w celach naukowych lub przesiedlenia zwierzyny na inny teren.

ósmak

jeleń byk noszący wieniec o czterech odnogach na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

osadzanie zwierzyny

zatrzymywanie w miejscu zwierzyny przez psa do czasu przyjścia myśliwego.

osacznik

staropolska nazwa naganiacza.

objezdnik

inaczej dojetdżacz.

odbezpieczyć

o broni myśliwskiej: wyłączyć bezpiecznik.