Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: oblatywać

oblatywać

ćwiczyć ptaka łowczego w swobodnym lataniu.

Oblatywanie jest jednym z najważniejszych elementów szkolenia ptaka łowczego. Polega na ćwiczeniu ptaka w swobodnym lataniu, aby mógł on wykonywać polecenia i wykorzystywać swoje naturalne umiejętności do polowania. Oblatywanie może być wykonywane zarówno na lądzie, jak i w powietrzu.

Na lądzie oblatywanie polega na ćwiczeniu ptaka w locie, aby mógł on skutecznie polować. Ptak musi być szkolony, aby mógł skutecznie śledzić i chwytać ofiary. Można to osiągnąć poprzez ćwiczenia takie jak: loty na krótkich dystansach, loty na długich dystansach, loty w kierunku celu i loty z powrotem do domu.

W powietrzu oblatywanie polega na ćwiczeniu ptaka w locie, aby mógł on skutecznie polować. Ptak musi być szkolony, aby mógł skutecznie śledzić i chwytać ofiary. Można to osiągnąć poprzez ćwiczenia takie jak: loty na krótkich dystansach, loty na długich dystansach, loty w kierunku celu i loty z powrotem do domu. Dodatkowo ptaki mogą być szkolone do latania w grupach lub samodzielnego polowania.

Oblatywanie jest ważnym elementem szkolenia ptaka łowczego i może pomóc mu stać się bardziej skutecznym myśliwym. Dzięki odpowiedniemu szkoleniu ptak będzie lepiej przygotowany do polowania i bardziej skuteczny podczas łowienia ofiar.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj oblatywać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

ostry

inaczej cięty.

opierak

środkowa odnoga (trzecia licząc od róży) wieńca jelenia.

odświeżyć krew

zabieg hodowlany polegający na wpuszczeniu do łowiska osobników obcych, sprowadzonych z innych terenów bytującego w nim gatunku, w celu polepszenia formy zwierzyny miejscowej.

oszczepnik

dawniej myśliwy polujący z oszczepem.

obciąć

1) o zwierzynie: ustalić za pomocą tropienia jej obecność w miocie;
2) o dzikach atakujących i raniących doskakujące do nich psy.

osada

inaczej łoże.

Okręgowa Rada Łowiecka
(...)

obkładanie, obkładanie, okładanie -

przeszukiwanie pola przez psa myśliwskiego w celu znalezienia i wystawienia (legawce) lub wypłoszenia (płochacze) ptactwa.

osiemnastak

jeleń byk posiadający wieniec o dziewięciu odnogach na obu tykach (o. regularny) lub na jednej z tyk (o. nieregularny).

odkapturzyć

zdjąć kaptur z głowy ptaka łowczego.