Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: owca

owca

samica muflona.

Owca to samica muflona, która jest gatunkiem z rodziny kozicowatych. Jest to zwierzę o długim, owalnym ciele i szerokich, płaskich rogach. Owce mają długie, grube futro, które jest często białe lub szare. Ich skóra jest gruba i twarda, co pozwala im przetrwać w trudnych warunkach. Owce są zazwyczaj łagodne i spokojne, ale mogą być również agresywne w obronie swojego stada.

Owce są zazwyczaj hodowane na mięso i wełnę. Mięso owcze jest uważane za bardzo smaczne i zdrowe, a wełna jest używana do produkcji odzieży i innych produktów tekstylnych. Owce są również czasami hodowane jako zwierzęta domowe lub wykorzystywane do celów rekreacyjnych, takich jak trekking lub jeździectwo.

Owce są często polowane przez myśliwych, ponieważ ich mięso jest uważane za smaczne i wartościowe. Polowanie na owce może być trudne ze względu na ich inteligencję i zdolność do ucieczki. Myśliwi muszą być bardzo cierpliwi i dobrze przygotowani, aby mieć szanse na sukces w polowaniu na owce.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj owca w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

okresy polowań

terminy, w których, na podstawie rozporządzenia ministra leśnictwa i przemysłu drzewnego, wolno polować na zwierzęta łowne.

odkapturzyć

zdjąć kaptur z głowy ptaka łowczego.

objazd

polowanie polegające na objeżdżaniu znajdującej się na polu zwierzyny (np. lisa) w celu zbliżenia się na odległość strzału.

obroża

skórzana lub metalowa opaska zakładana psu na szyję, umożliwiająca prowadzenie go na smyczy lub otoku.

obława

w dawnej Polsce duża (nawet ponad 1000) liczba naganiaczy podczas polowań.

obławnik

uczestnik obławy.

opiekun stażysty

doświadczony myśliwy, wyznaczony przez zarząd koła łowieckiego, sprawujący pieczę nad stażystą, kandydatem na myśliwego.

oskrzydlić

postrzelić ptaka w skrzydło uniemożliwiając mu dalszy lot.

odzew

odezwanie się na trąbce myśliwskiej w odpowiedzi na sygnał.

osacznik

staropolska nazwa naganiacza.