Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: oddać

oddać, oddać (strzał)

strzelić.

Oddać to termin używany w łowiectwie, aby opisać akcję strzelania z broni palnej. Oddanie oznacza wystrzelenie pocisku z broni, który ma na celu zranienie lub zabicie celu. Termin ten jest używany w odniesieniu do strzelania do zwierząt, takich jak dziki, jelenie i inne dzikie zwierzęta.

Aby oddać strzał, łowca musi najpierw przygotować się do strzelania. Przygotowanie obejmuje wybór odpowiedniego rodzaju broni, takiej jak karabin lub pistolet, a także wybór odpowiedniego rodzaju amunicji. Następnie łowca musi upewnić się, że jego broń jest bezpieczna i gotowa do strzelania. Po tym łowca musi wybrać cel i upewnić się, że ma odpowiednią pozycję do oddania strzału.

Kiedy łowca jest gotowy do oddania strzału, powinien skupić się na celu i oddać strzał. Strzał powinien być precyzyjny i trafić w cel. Jeśli cel zostanie trafiony, może to spowodować uszkodzenie lub nawet śmierć zwierzęcia. Dlatego ważne jest, aby łowcy byli bardzo ostrożni podczas oddawania strzałów i upewnili się, że są one precyzyjne i bezpieczne dla otoczenia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj oddać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

okręgowy łowczy

przewodniczący zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego. Zarząd okręgowy jest organem wykonawczym okręgowej rady łowieckiej.

oślada

trop kuny na śniegu.

obława

w dawnej Polsce duża (nawet ponad 1000) liczba naganiaczy podczas polowań.

okres godowy

inaczej gody.

odwiatr

specyficzna woń, którą wydziela strzelona zwierzyna. Pozostaje przez pewien czas na tropie zwierzyny, co umożliwia psu myśliwskiemu odnalezienie jej.

owca

samica muflona.

obroża

skórzana lub metalowa opaska zakładana psu na szyję, umożliwiająca prowadzenie go na smyczy lub otoku.

oskrzydlić

postrzelić ptaka w skrzydło uniemożliwiając mu dalszy lot.

obcierka, obcierka, ocierka

strzał raniący zwierza tylko powierzchownie.

omyk

ogon zająca.