Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: odbić

odbić

odłączyć się od stada,

Odbić to termin używany w łowiectwie, który oznacza odłączenie się jednego lub więcej zwierząt od stada. Zazwyczaj odbywa się to w celu pozyskania danego zwierzęcia lub grupy zwierząt. Odbić może być wykonane przez myśliwych lub innych osób, które chcą pozyskać dane zwierzęta.

Odbić może być wykonane na różne sposoby, w zależności od tego, jakiego rodzaju zwierzęta są celem. Na przykład, jeśli myśliwi chcą pozyskać dzikie konie, mogą użyć koni do odprowadzenia stada do określonego miejsca. W przypadku dzikich ptaków, myśliwi mogą używać sokoli lub innych ptaków do odprowadzenia stada do określonego miejsca. W przypadku dzikich zwierząt, takich jak jelenie lub sarny, myśliwi mogą używać psów do odprowadzenia stada do określonego miejsca.

Odbić może być również wykonane poprzez ustawienie pułapek i pułapek na drogach, którymi porusza się stado. Pułapki te mogą być ustawione tak, aby ograniczyć ruch stada i skupić je w określonym miejscu. Myśliwi mogą również ustawić pułapki na drogach, aby powstrzymać stado przed opuszczeniem określonego obszaru.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj odbić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

otropić

ustalić za pomocą tropów miejsce zalegania zwierzyny.

osiemnastak

jeleń byk posiadający wieniec o dziewięciu odnogach na obu tykach (o. regularny) lub na jednej z tyk (o. nieregularny).

omyk

ogon zająca.

osacznik

staropolska nazwa naganiacza.

osada

inaczej łoże.

owca

samica muflona.

odtrąbić

grać na trąbce myśliwskiej sygnały zakończenia miotu, polowania, lub też na śmierć ubitej zwierzyny.

ogorzałka, ogorzałka (Aythya marila L.)

ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. W Polsce nielicznie, chociaż regularnie, pojawia się na przelotach.

osmużać

ściągać skórę z zająca lub królika.

Okręgowa Rada Łowiecka
(...)