Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: odbić

odbić

odłączyć się od stada,

Odbić to termin używany w łowiectwie, który oznacza odłączenie się jednego lub więcej zwierząt od stada. Zazwyczaj odbywa się to w celu pozyskania danego zwierzęcia lub grupy zwierząt. Odbić może być wykonane przez myśliwych lub innych osób, które chcą pozyskać dane zwierzęta.

Odbić może być wykonane na różne sposoby, w zależności od tego, jakiego rodzaju zwierzęta są celem. Na przykład, jeśli myśliwi chcą pozyskać dzikie konie, mogą użyć koni do odprowadzenia stada do określonego miejsca. W przypadku dzikich ptaków, myśliwi mogą używać sokoli lub innych ptaków do odprowadzenia stada do określonego miejsca. W przypadku dzikich zwierząt, takich jak jelenie lub sarny, myśliwi mogą używać psów do odprowadzenia stada do określonego miejsca.

Odbić może być również wykonane poprzez ustawienie pułapek i pułapek na drogach, którymi porusza się stado. Pułapki te mogą być ustawione tak, aby ograniczyć ruch stada i skupić je w określonym miejscu. Myśliwi mogą również ustawić pułapki na drogach, aby powstrzymać stado przed opuszczeniem określonego obszaru.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj odbić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

obierz myśliwska

staropolskie określenie całości sprzętu myśliwskiego.

obkładanie, obkładanie, okładanie -

przeszukiwanie pola przez psa myśliwskiego w celu znalezienia i wystawienia (legawce) lub wypłoszenia (płochacze) ptactwa.

obowiązek stanu

najuciążliwszy z ciężarów łowieckich książęcego prawa, polegający na obowiązku przyjmowania łowców pod swój dach i zapewnieniu im wszelkich wygód.

odnoga

odgałęzienie tyki w porożu jeleniowatych.

odbita

sztuka odpędzana od stada.

ósmak

jeleń byk noszący wieniec o czterech odnogach na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

ogar polski

pies gończy średniej wielkości (60 cm), o silnej budowie, dużej głowie z wiszącymi uszami, szerokiej klatce piersiowej i długim ogonie. Maść o. p. jest czarna żółto podpalana, sierść (...)

otok

długi rzemień służący do prowadzenia psa myśliwskiego podczas układania oraz dochodzenia postrzałka.

ostroga

1) wyrostek znajdujący się z tyłu odnóży kuraków;
2) pierwszy sęk łopaty daniela.

osiadły

o zwierzynie, która nie zmienia swojej ostoi.