Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ostry

ostry

inaczej cięty.

Ostry to cecha psa myśliwskiego, która oznacza zajadłość w stosunku do drapieżników. Inaczej określa się ją jako cięty. Oznacza to, że pies myśliwski ma skłonność do atakowania drapieżników z dużym zaangażowaniem i determinacją. Jest to cecha bardzo pożądana u psów myśliwskich, ponieważ pozwala im skutecznie polować na drapieżniki.

Psy o tej cechce są bardzo odważne i nie boją się stawić czoła nawet największym drapieżnikom. Są gotowe do walki i nie cofają się przed wyzwaniami. Nieustannie szukają okazji do ataku i szybko reagują na każdy ruch drapieżnika. Szybko reagują na każdy sygnał swojego właściciela i szybko wykonują polecenia.

Psy o tej cechce są bardzo silne i wytrzymałe. Mają dużo energii i szybko się regenerują po wysiłku fizycznym. Szybko się uczą i łatwo przyswajają nowe umiejętności. Szybko reagują na bodźce zewnętrzne i potrafią skupić się na celu, bez rozpraszania uwagi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ostry w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

oddać, oddać (strzał)

strzelić.

okresy polowań

terminy, w których, na podstawie rozporządzenia ministra leśnictwa i przemysłu drzewnego, wolno polować na zwierzęta łowne.

okocić się

o samicach rysia, żbika, sarny, kozicy, muflona, zająca i królika: urodzić potomstwo.

otropić

ustalić za pomocą tropów miejsce zalegania zwierzyny.

okres godowy

inaczej gody.

oganiać

o jeleniu byku: obiegać chmarę w czasie rykowiska; zapobiega to oddalaniu się łań.

odprzodówka

dawna broń myśliwska ładowana od przodu (przez lufę - najpierw proch, potem pocisk).

obwód łowiecki

obszar wystarczający do prowadzenia samodzielnej gospodarki łowieckiej (przeważnie około 5000 ha) wydzielony jako jednostka administracyjna. Obszary łowieckie dzielimy na: polne, polno-leśne, (...)

organista

młody jeleń byk, który pierwszy zaczyna ryczeć wieczorem.

odzew

odezwanie się na trąbce myśliwskiej w odpowiedzi na sygnał.