Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: opolować

opolować

odbyć polowanie na części terenu.

Polowanie to jedna z najstarszych form aktywności człowieka, która polega na polowaniu na zwierzęta. Polowanie może być wykonywane zarówno dla celów sportowych, jak i dla celów żywnościowych. Opolować oznacza odbycie polowania na określonym terenie.

Aby opolować, należy wykonać szereg czynności przygotowawczych. Przede wszystkim należy dokładnie zaplanować trasę polowania, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Następnie trzeba przygotować odpowiedni sprzęt, taki jak broń, amunicja, odzież i inne akcesoria łowieckie. Ważne jest również, aby upewnić się, że wszystkie przepisy dotyczące polowań są przestrzegane.

Kiedy wszystko jest gotowe, można rozpocząć polowanie. Należy pamiętać o bezpieczeństwie i ostrożności podczas polowania oraz o tym, aby nie naruszać prawa ani dobrych obyczajów. Po udanym polowaniu należy dokładnie sprzątnąć po sobie i upewnić się, że środowisko naturalne zostało chronione.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj opolować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

oszczenić się

o suce psa, liszce i wilczycy: urodzić młode.

opiekun stażysty

doświadczony myśliwy, wyznaczony przez zarząd koła łowieckiego, sprawujący pieczę nad stażystą, kandydatem na myśliwego.

ostęp

część lasu z ostoją zwierzyny (na ogół trudno dostępna).

osada

inaczej łoże.

okno

otwór wejściowy do lisiej nory.

ostry

inaczej cięty.

ogar polski

pies gończy średniej wielkości (60 cm), o silnej budowie, dużej głowie z wiszącymi uszami, szerokiej klatce piersiowej i długim ogonie. Maść o. p. jest czarna żółto podpalana, sierść (...)

oślada

trop kuny na śniegu.

okładać

inaczej obkładać.

odstrzał

1) odstrzeliwanie zwierzyny zgodnie z planem hodowlanym;
2) popularna nazwa zezwolenia na odstrzeliwanie zwierzyny (zob. (...)