Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: opolować

opolować

odbyć polowanie na części terenu.

Polowanie to jedna z najstarszych form aktywności człowieka, która polega na polowaniu na zwierzęta. Polowanie może być wykonywane zarówno dla celów sportowych, jak i dla celów żywnościowych. Opolować oznacza odbycie polowania na określonym terenie.

Aby opolować, należy wykonać szereg czynności przygotowawczych. Przede wszystkim należy dokładnie zaplanować trasę polowania, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Następnie trzeba przygotować odpowiedni sprzęt, taki jak broń, amunicja, odzież i inne akcesoria łowieckie. Ważne jest również, aby upewnić się, że wszystkie przepisy dotyczące polowań są przestrzegane.

Kiedy wszystko jest gotowe, można rozpocząć polowanie. Należy pamiętać o bezpieczeństwie i ostrożności podczas polowania oraz o tym, aby nie naruszać prawa ani dobrych obyczajów. Po udanym polowaniu należy dokładnie sprzątnąć po sobie i upewnić się, że środowisko naturalne zostało chronione.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj opolować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

obciąć

1) o zwierzynie: ustalić za pomocą tropienia jej obecność w miocie;
2) o dzikach atakujących i raniących doskakujące do nich psy.

oddać, oddać (strzał)

strzelić.

odkapturzyć

zdjąć kaptur z głowy ptaka łowczego.

oszczepnik

dawniej myśliwy polujący z oszczepem.

ostatni kęs

tradycja wkładania strzelonej zwierzynie złomu z jedliny do pyska ( przed wręczeniem złomu myśliwemu).

omyk

ogon zająca.

ogorzałka, ogorzałka (Aythya marila L.)

ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. W Polsce nielicznie, chociaż regularnie, pojawia się na przelotach.

ogar polski

pies gończy średniej wielkości (60 cm), o silnej budowie, dużej głowie z wiszącymi uszami, szerokiej klatce piersiowej i długim ogonie. Maść o. p. jest czarna żółto podpalana, sierść (...)

osmużać

ściągać skórę z zająca lub królika.

osacznik

staropolska nazwa naganiacza.