Definicja hasła: Okręgowa Rada Łowiecka
- Okręgowa Rada Łowiecka
w strukturach organizacyjnych Polskiego Związku Łowieckiego najwyższa władza łowiecka na szczeblu okręgu w okresie między okręgowymi zjazdami delegatów Polskiego Związku Łowieckiego.
Okręgowa Rada Łowiecka (ORŁ) jest najwyższą władzą łowiecką na szczeblu okręgu w strukturach organizacyjnych Polskiego Związku Łowieckiego. ORŁ pełni swoje funkcje w okresie między okręgowymi zjazdami delegatów Polskiego Związku Łowieckiego, co oznacza, że ma istotny wpływ na kształtowanie i realizację polityki łowieckiej na danym obszarze. Członkowie ORŁ reprezentują różne koła łowieckie oraz stowarzyszenia działające na terenie danego okręgu.
Główne zadania Okręgowej Rady Łowieckiej obejmują podejmowanie decyzji w sprawach dotyczących polowania, ochrony przyrody, szkolenia myśliwych oraz innych ważnych kwestii związanych z łowiectwem. ORŁ ma również znaczący wpływ na wybór zarządu okręgu oraz delegatów na zjazdy krajowe.
Członkowie Okręgowej Rady Łowieckiej podejmują decyzje dotyczące m.in. wszelkich działań zmierzających do poprawy stanu zwierząt łownych i ich siedlisk, regulacji polowań czy też promocji etyki myśliwskiej. Ważnym aspektem działalności ORŁ jest także współpraca z lokalnymi organami administracji publicznej w zakresie ochrony przyrody i zagadnień dotyczących gospodarki leśnej.
ORŁ pełni kluczową rolę jako organ reprezentujący interesy myśliwych i propagujący zasady zrównoważonego gospodarowania populacjami zwierząt łownych oraz ochrony przyrody na poziomie okręgu. Dzięki swojej działalności, ORŁ wpływa nie tylko na rozwój łowiectwa, ale również na szeroko pojęte relacje z otoczeniem przyrodniczym i społecznym.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Okręgowa Rada Łowiecka w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę O
- opalone
o brązowym zabarwieniu oręża dzika lub haków jelenia.
- okno
otwór wejściowy do lisiej nory.
- ostatni miot
żartobliwie - myśliwska biesiada w terenie, organizowana bezpośrednio po polowaniu.
- oślada
trop kuny na śniegu.
- obierz myśliwska
staropolskie określenie całości sprzętu myśliwskiego.
- odwiatr
specyficzna woń, którą wydziela strzelona zwierzyna. Pozostaje przez pewien czas na tropie zwierzyny, co umożliwia psu myśliwskiemu odnalezienie jej.
- oganiać
o jeleniu byku: obiegać chmarę w czasie rykowiska; zapobiega to oddalaniu się łań.
- ostatni kęs
tradycja wkładania strzelonej zwierzynie złomu z jedliny do pyska ( przed wręczeniem złomu myśliwemu).
- obowiązek stanu
najuciążliwszy z ciężarów łowieckich książęcego prawa, polegający na obowiązku przyjmowania łowców pod swój dach i zapewnieniu im wszelkich wygód.