Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: oślada

oślada

trop kuny na śniegu.

Oślada to trop kuny, który pozostawia na śniegu. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych tropów, które można znaleźć w lesie. Oślada składa się z dwóch linii, które tworzą trójkąt. Linie te są wyraźnie widoczne na śniegu i są wyraźniejsze niż inne tropy. Oślada jest tworzona przez kunę, która skacze po śniegu i pozostawia ślady swoich łap. Linie te są wyraźnie widoczne, ponieważ kuna ma długie pazury, które wbijają się w śnieg i tworzą charakterystyczne linie.

Kiedy myśliwy szuka oślady, powinien szukać jej na ścieżkach lub miejscach, gdzie kuna może być aktywna. Oprócz tego oślada może być również widoczna na mokrym lub wilgotnym śniegu. W takim przypadku linie będą bardziej widoczne i bardziej wyraźne niż na suchym śniegu.

Oprócz tego oślada może być również używana do określenia pozycji kuny. Jeśli myśliwy znajdzie ośladę, może ona pomóc mu określić, gdzie znajduje się zwierzyna i jak daleko od niego jest. Oprócz tego osoba polująca może również ustalić, czy kuna jest samotna czy też ma towarzystwo innych zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj oślada w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

ohar, ohar (Tadorna tadorna L.)

ptak łowny łączący cechy g(si i kaczek, należący do blaszkodziobych. Długość ok. 56 cm, rozpiętość skrzydeł ok. 96 cm, ciężar do 1000 g. Upierzenie czarno-białe, na skrzydłach (...)

osiadła

zwierzyna, która nie zmienia swojej ostoi,

oddać, oddać (strzał)

strzelić.

ogar polski

pies gończy średniej wielkości (60 cm), o silnej budowie, dużej głowie z wiszącymi uszami, szerokiej klatce piersiowej i długim ogonie. Maść o. p. jest czarna żółto podpalana, sierść (...)

opierak

środkowa odnoga (trzecia licząc od róży) wieńca jelenia.

obciąć

1) o zwierzynie: ustalić za pomocą tropienia jej obecność w miocie;
2) o dzikach atakujących i raniących doskakujące do nich psy.

okładać

inaczej obkładać.

oblany

o ptakach, głównie o słonce, dubelcie i kszyku: tłusty.

osada

inaczej łoże.

objezdnik

inaczej dojetdżacz.