Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: objazd

objazd

polowanie polegające na objeżdżaniu znajdującej się na polu zwierzyny (np. lisa) w celu zbliżenia się na odległość strzału.

Objazd to jedna z najstarszych form polowania, która wywodzi się z czasów prehistorycznych. Polega ona na objeżdżaniu zwierzyny, która znajduje się na polu, w celu zbliżenia się do niej na odległość strzału. Łowcy wykorzystują do tego celu konie lub inne zwierzęta, aby szybciej i skuteczniej dotrzeć do upatrzonego celu.

Objazd jest szczególnie popularny wśród myśliwych polujących na lisy. Łowcy wykorzystują do tego celu specjalne techniki, takie jak ustawianie pułapek i przeprowadzanie objazdów. Pułapki służą do wyłapywania lisów i innych dzikich zwierząt, a objazdy pozwalają myśliwym na bliższe przyjrzenie się ofierze i lepsze przygotowanie się do strzału.

Objazd jest również popularny wśród myśliwych polujących na ptaki. Łowcy ustawiają pułapki i prowadzą objazdy, aby zbliżyć się do ptaków i oddać strzał. Techniki te pozwalają myśliwym na skuteczne pozyskanie ptaków bez uszkodzenia ich piór.

Objazd jest ważną techniką polowania, która pozwala myśliwym na skuteczną i bezbolesną pozyskanie zwierzyny. Jest to szczególnie ważne dla ochrony dzikich gatunków, ponieważ pozwala uniknąć uszkodzenia lub śmierci ofiary.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj objazd w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

ohar, ohar (Tadorna tadorna L.)

ptak łowny łączący cechy g(si i kaczek, należący do blaszkodziobych. Długość ok. 56 cm, rozpiętość skrzydeł ok. 96 cm, ciężar do 1000 g. Upierzenie czarno-białe, na skrzydłach (...)

opalone

o brązowym zabarwieniu oręża dzika lub haków jelenia.

odprawa

nagroda dla psów gończych w postaci patrochów upolowanej przy ich pomocy zwierzyny.

okładać

inaczej obkładać.

odstrzał selekcyjny

usuwanie z łowiska za pomocą odstrzału niepożądanych z punktu widzenia hodowli osobników zwierzyny płowej (zob. kryteria odstrzału selekcyjnego oraz (...)

opolować

odbyć polowanie na części terenu.

ostatni miot

żartobliwie - myśliwska biesiada w terenie, organizowana bezpośrednio po polowaniu.

oganiać

o jeleniu byku: obiegać chmarę w czasie rykowiska; zapobiega to oddalaniu się łań.

obroża

skórzana lub metalowa opaska zakładana psu na szyję, umożliwiająca prowadzenie go na smyczy lub otoku.

ostoja

teren, na którym zwierzyna najchętniej przebywa.