Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: obierz myśliwska

obierz myśliwska

staropolskie określenie całości sprzętu myśliwskiego.

Obierz myśliwska to staropolskie określenie całości sprzętu myśliwskiego, który składa się z kilku elementów. Najważniejszym z nich jest broń, która może być w postaci karabinu lub strzelby. Do tego dochodzi amunicja, która musi być odpowiednio dobrana do rodzaju broni. Kolejnym ważnym elementem obierzu myśliwskiego jest odzież, która powinna być wygodna i trwała. Najczęściej stosowane są ubrania wykonane z tworzyw sztucznych, takich jak poliester lub nylon. Dodatkowo, myśliwi noszą czapki i buty ochronne, aby chronić się przed warunkami atmosferycznymi.

Kolejnym ważnym elementem obierzu myśliwskiego są akcesoria, takie jak lornetka, latarka czy noktowizor. Te narzędzia służą do obserwacji i łowienia zwierzyny. Ponadto, myśliwi powinni mieć ze sobą apteczkę pierwszej pomocy oraz noże i inne narzędzia do przygotowania zdobyczy.

Ostatnim elementem obierzu myśliwskiego jest pojazd, który umożliwia dotarcie do miejsca polowania. Najczęstsze pojazdy to samochody terenowe lub quady. Poza tym, myśliwi mogą również wykorzystywać rowery lub łodzie wodne.

Podsumowując, obierz myśliwska to staropolskie określenie całości sprzętu myśliwskiego składającego się z broni, amunicji, odzieży, akcesoriów oraz pojazdu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj obierz myśliwska w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

owca

samica muflona.

otrąbić

ogłosić trąbieniem koniec polowania.

odstrzał selekcyjny

usuwanie z łowiska za pomocą odstrzału niepożądanych z punktu widzenia hodowli osobników zwierzyny płowej (zob. kryteria odstrzału selekcyjnego oraz (...)

ósmak

jeleń byk noszący wieniec o czterech odnogach na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

oręż

trofeum myśliwskie z dzika (szable, fajki lub wieniec jelenia).

odbić

odłączyć się od stada,

oszczek

ujadanie psa myśliwskiego na widok wytropionej zwierzyny.

ostrolotka

jedna z lotek w skrzydle cietrzewia i słonki; stanowi trofeum z tych ptaków. Ostrolotka słonki, zwana piórkiem malarskim, służyła malarzom (ze względu na ostre zakończenie) do robienia (...)

ostatni miot

żartobliwie - myśliwska biesiada w terenie, organizowana bezpośrednio po polowaniu.

ohar, ohar (Tadorna tadorna L.)

ptak łowny łączący cechy g(si i kaczek, należący do blaszkodziobych. Długość ok. 56 cm, rozpiętość skrzydeł ok. 96 cm, ciężar do 1000 g. Upierzenie czarno-białe, na skrzydłach (...)