Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sadlisty

sadlisty

o zwierzynie obrośniętej tłuszczem.

Sadlisty to określenie, które odnosi się do zwierzyny obrośniętej tłuszczem. Termin ten jest szczególnie często używany w łowiectwie, gdzie oznacza zwierzynę, która ma dużo tłuszczu na swoim ciele. Tłuszcz jest ważny dla zwierząt, ponieważ pomaga im utrzymać ciepło i zapewnia im energię. Z tego powodu myśliwi starają się polować na sadlisty, aby mieć dostęp do tłuszczu.

Sadlisty są również ważne dla myśliwych ze względu na ich mięso. Mięso sadlistów jest bardzo smaczne i ma wysoką wartość odżywczą. Z tego powodu myśliwi starają się polować na sadlisty, aby mieć dostęp do mięsa o wysokiej jakości.

Sadlisty są również ważne dla łowiectwa ze względu na ich skórki. Skórki sadlistów są bardzo trwałe i mogą być używane do produkcji odzieży lub innych przedmiotów. Myśliwi starają się polować na sadlisty, aby mieć dostęp do skórek o wysokiej jakości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sadlisty w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sadzić

o zwierzynie czworonożnej: szybko biec.

strój bobrowy

mazista wydzielina parzystych gruczołów napletkowych bobra, dawniej uważana za uniwersalny środek leczniczy.

sokolnictwo

układanie i polowanie z ptakami drapieżnymi (sokołami, jastrzębiami, a nawet orłami), szczególnie rozpowszechnione w średniowieczu. Młodego ptaka ukróca się, czyli przyzwyczaja do ludzi, (...)

sprężyna powrotna

mechanizm w samoczynnej broni myśliwskiej, powodujący po strzale ruch części zamka ku przodowi w celu wprowadzenia naboju do komory nabojowej i zaryglowania zamka.

szyć

strzelać raz za razem.

seter irlandzki

pies średniej wielkości (60-65 cm) o jedwabistej mahoniowej sierści. Łeb wąski, oczy brązowe, uszy osadzone nisko, ogon długi. Dojrzewa wolno, bardzo często hodowany przez niemyśliwych, co (...)

sidło

pętla służąca kłusownikowi do łapania ptaków.

słuchy

uszy dzika, zająca i królika.

spuścić

1) zwolnić psa z otoku lub smyczy;
2) zestrzelić lecącego ptaka.

sztucer

myśliwska broń kulowa: może być pojedynczy, podwójny (o pionowym lub poziomym układzie luf) oraz powtarzalny (repetier lub automat). Najczęściej używane w Polsce sztucery mają kaliber 7 (...)